Orientace domu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Pavel H.
20. 8. 2006
Orientace domu

Mám projekt domu a teď řeším jeho polohu na pozemku (34x25). Vzhledem k dispozicím místností a vjezdu na pozemek z (téměř) východní strany, bude i vchod do domu z východu. I podle charakteristik, co jsem vyčetl v knížkách o Feng-šuej se mi tento směr líbí nejvíce. Když dům umístím stranami rovnoběžně s plotem, bude vchodem asi o 10° k severovýchodu. Někde jsem ale četl, že severovýchdní směr není zrovna ideální pro dům. Mám dům o těchto 10° natočit? Nebo byste tento dům normálně považoval za východní i bez natočení? Ještě mám dotaz k ložnici, ta má okno směrem k východu (umístěná severozápadně) - co si o tomto umístění myslíte? Předem děkuji za odpovědi

20. 8. 2006
Re: Orientace domu

Dům bych určitě neotáčel, vhodnější je souběžnost domu a hranic pozemku, 10 st. ještě nezmění orientaci k SV, to by muselo být více než 22,5 st. Ta ložnice na SZ s oknem na V mi není moc jasná, zkuste to popsat podrobněji.

Pavel H.
21. 8. 2006
Re: Re: Orientace domu

Ložnice by měla mít okno na východ, takže by mělo být vidět k vjezdu (na cestu). Omlouvám se za chybku, mělo být napsáno, že je umístěna v severoVýchodním rohu. Jinak vjezd na pozemek je vlastně z klidné soukromé cesty určené pro 3 domy. Pozemek se velmi mírně svažuje k východu, kam je nádherný výhled do dálky a východně je též asi 150 m rybník.

23. 8. 2006
Re: Re: Re: Orientace domu

Energie SV přeje vzdělávání, vlastní motivaci apod, je tedy vhodnější např. pro dospívající dítě nebo pracovnu, ložnice je lepší v SZ sektoru, pokud je tam místo, nakonec není nezbytně nutné mít právě z ložnice přehled o vstupu do domu.

Pavel H.
23. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Orientace domu

Vlastně by to ani nebyl problém umístit ložnici na SZ. Měl jsem jen trochu obavy z přehřívání místnosti v letních měsících. Někde jsem též četl, že jižní nebo východní dispozice je vhodnější pro sexuální aktivitu

25. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Orientace domu

Toho přehřívání místnosti bych se neobával, proto se SZ nabízí seniorům, protože je tady k nim slunce vlídné. Tu východní pozici ložnice pro dobrý sex si vysvětluji jen tak, že zde síla slunce podporuje sílu a rychlý růst ochablých věcí, jinak (trochu seriózněji) sex je aktivitou jinovou, proto nepatří na jih, ale naopak na sever.

Pavel H.
25. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Orientace domu

Děkuji za odpovědi Umístím tedy ložnici na SZ, ono to i prostorově vyjde lépe. Postel tam bude orientovaná nejspíš hlavou k severu (aby byl vchod z boku a bylo na něj vidět), okno na západ Až přijdou děti, nejspíš uděláme ložnici nahoře v podkroví. Šikmé stěny tam budou asi od 1,5m .. tak to by nijak nemělo vadit.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám