Pa - Kua

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Markéta
7. 6. 2006
Pa - Kua

Dobrý den, na nejmenovaných internetových stránkách jsem se dočetla, že metoda orientace podle vstupních dveří ve většině případů nefunguje přesně. Střed Pa-Kua má být totožný se středem prostoru a sever -č.1, prvek Voda má směřovat na sever podle kompasu. Můžete mi tuto informaci potvrdit, nebo vyvrátit? Je lepší orientace podle světových stran, nebo rozdělení podle vstupních dveří? Děkuji

7. 6. 2006
Re: Pa - Kua

Systémů v praxi používám několik, všechny mají svou využitelnost pro různé situace, vždy jde ale především o informace, které lze takto získat pro řešení konkrétních problémů. Systém Pa-Kua pro jednotlivé místnosti je vynikající, slouží mi pro diagnostiku prostoru, často i pro zjištění mentálních příčin onemocnění členů rodiny, takže se nedivte, že se podobnými články nebudu nijak hlouběji zabývat. To co Vás trápí je pokus skloubit 2 úplně různé systémy do jednoho, z toho samozřejmě nemůže nic rozumného vzejít.

T. Františková
7. 9. 2017

Dobrý den, píšete , že systém Pa-kua pro jednotlivé místnosti je vynikající. Je tedy ale potřeba jej orientovat podle světových stran nebo podle vstupu do místnosti? Myslím, že toto dilema zajímá skoro každého, kdo se kdy o Feng Šuej zajímal. Já bych si ráda trochu upravila jednotlivé místnosti domu podle sektorů Pa-kua a vybavila je různými doplňky, ale stále narážím na problém samotného určení jednotlivých sektorů, protože nevím, jak Pa-kua orientovat. Děkuji předem za odpověď.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám