Pa-kua v rozporu se světovými stranami

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
simona
27. 1. 2007
Pa-kua v rozporu se světovými stranami

Mám pocit, že pouhé přiložení mapy Pa-kua na půdorys místnosti, je trochu zavádějící. Může nastat situace kdy sektor kariéry je na jihu a pak nevím zda upřednostnit svetové strany nebo mapu. Cítím, že podporovat element vody na jihu je podpora napětí a souboje. Prosím o radu. Díky.

27. 1. 2007
Re: Pa-kua v rozporu se světovými stranami

Nejde jen o podporování Vody, ale o symboliku Začátku/Kariéry, na severu se hodí tekoucí voda, v jiných sektorech svět. stran to mohou být úplně jiné symboly, např. předměty či zvířata v pohybu, viz další příspěvky a články ana toto téma.

simona
27. 1. 2007
Re: Re: Pa-kua v rozporu se světovými stranami

Děkuji za bleskovou odpověď. Je chybou řídit se pouze světovými stranami? Nebo je podle Vás lepší použít na dům schéma světových stran a na jednotlivé místnosti mapu? Energii světových stran cítím jako zásadní v jakémkoliv prostoru.

Renata :)
27. 1. 2007
Re: Re: Re: Pa-kua v rozporu se světovými stranami

Ano, přesně tak se uvádí i v předešlých příspěvcích. Na dům jako celek používáme světové strany, na jednotlivé místnosti mapu Pa kua. :) R.

27. 1. 2007
Re: Re: Re: Pa-kua v rozporu se světovými stranami

Já si světových stran také vážím a hodně, jejich vliv pro členy domácnosti považuji za silnější než je např. systém Východ-Západ nebo systém Letící hvězdy apod, ale to ještě neznamená že nebudu používat navíc systém Pa-kua podle vstupních dveří u jednotlivých místností. A při výběru dekorací samozřejmě respektuji svět. strany v místnostech, takže se do žádných rozporů nedostávám.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám