pa-kua x světové strany

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Lucka
21. 11. 2006
pa-kua x světové strany

Dobrý den, mohu se taky přidat? Jsem ÚPLNY začátečník a moc prosím o trpělivost..:-)Měla bych prosbu - jaké máte zkušenosti s aplikací pa-kua a světovými stranami. Tady jsem se dočetla, že světové strany na celý dům a pa-kua na jednotlivé pokoje. Opravdu s tím souhlasíte všichni? Jaké máte zkušenosti vy všichni? Děkuji moc! :-)Lucka

Hanka
21. 11. 2006
Re: pa-kua x světové strany

Tak Vás, Luci, vítáme mezi námi. :-) Je vidět, že do toho jdete s čistou hlavou a rozumem a nehodláte podlehnout kdejakému blábolu. Já budu mluvit pouze za sebe. S aplikací pa-kua na celý dům nemám vůbec žádnou zkušenost, takže nemohu soudit. Tato pro mě neměla nikdy logiku a smysl, protože náš hl. vstup je z JZ a tak jsem ji nikdy ani nezkoušela. Zde musí mluvit ostatní. Naopak v jednotlivých místnostech to pro mě má smysl velký a skutečně jsem pocítila mnoho výsledků a již před záměrným umísťováním všeho do jednotlivých sektorů, před znalostí feng-šuej, mohu zpětně soudit, že to skutečně odpovídalo situaci. A jak mají obrovský vliv světové strany je asi jasné každému, o tom si myslím nikdo nepochybuje, protože přeci kde je sluníčko odpoledne - na Z, tam se nám dobře veselí a raduje....; na J je teplo, oheň, žár, čili jang čili sporák a vhodná kuchyň, naopak na S chlad, klid, spánek, čili jin a čili ložnice atd. atd. Chtěla bych ale napsat, že jsem zkoušela (teď když se k tomu přiznám budu tady vypadat jako úúplný šílenec) vymalovat každou třetinu v pokoji přesně barvou prvku, jaká náleží světové straně toho sektoru, pustila jsem si pokaždé hudbu patřící dle mého cítění tomuto sektoru, napojila se na vesmír a téměř v tranzu malovala daný sektor (fakt nejsem cvok), nemalovala jsem to ve stejný čas, každý den jsem se naladila na jiný sektor nebo 2 za den. Dokonce jsem dodržovala dynamiku, která by měla danému sektoru patřit, čehož jsem docílila různým mícháním barev a pohyby, které jsem do toho vnesla, např. tam, kde měl můj syn usnout jsem namalovala z dané barvy obrovskou spirálu a představovala si jak usínám Výsledek byl fascinující, dětem i manželovi se strašně líbil, vzhledově to bylo skutečně nádherné, jemné. Očekávala jsem od toho asi ale příliš. Žádný viditelný vliv se nedostavil, výsledek, kromě radosti a jak ti co viděli můj výtvor tvrdí skrytého talentu ve mě to našemu životu nedalo nic. Všichni, i pan inženýr Vám tady řeknou že je to holý nesmysl malovat každou třetinu jinak, je to blbost, určitě, já měla ale velikánskou potřebu to udělat a pro mě to smysl mělo, jinak ale nic. Takže tímto potvrzuji, že když nějaké ty věci přemístím, tím že se na např. nějakou symboliku díváme a vidíme to konkrétně a hmatatelně má mnohem větší vliv a zahýbe to s tím naším soukromím viditelněji. H. :-)

Lucka
21. 11. 2006
Re: Re: pa-kua x světové strany

Hani, díky moc. To je náhodou podle mě správný - dělat to, co cítíš, že dělat máš. No a že pak zjistíš, že to není ono..to k tomu přeci patří. Jsi správněj šílenej nadšenec! :-)Já teď doma taky docela řádim, manžel vždy jen valí oči a má skoro hrůzu, co zas vymyslim, než přijde domů..:-)) Co bys poradila s kuchyní na sever? Já vim, že to není dobré, ale s tím nehnu. Nevím, zda ji mám nechat na bílo nebo podporovat vodu kovem.. Jinak sporák mám na jih a dřez na SZ.Díky L.

Hanka
21. 11. 2006
Re: Re: Re: pa-kua x světové strany

Počkej, počkej, v kuchyni máme vody až až, naopak se jí snažíme tlumit zelenou - dřevem (je to harmonizující prvek mezi vodou a ohněm v kuchyni - sporák x dřez). Ještě tak podporovat vodu kovem, to prosím Tě fakt ne. :-) Severu patří také element Vody, takže holka vody máš opravdu dost, to se neboj. :o) Jangovost tomu prostoru dodáš tím, že ho oteplíš, barvama, doplňkama a také bych hodně doporučovala to Dřevo - zelená, živé květiny, dřevo jako takové. Je tu řada holek, které s tím zkušenost mají prakticky - že mají kuchyň na S a něco s tím vyváděli, aby bylo lépe, tak si počkej, jistě se ozvou. Já v tomto případě doporučuji jen teoreticky, v S části bytu my spíme.

Lucka
21. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: pa-kua x světové strany

Ty jsi vzorná! :-) My tam sice také spíme, ale v patře. Ta kuchyň není dobrá, ale zkusim tedy vymalovat! Co žlutě? L.

Hanka
21. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: pa-kua x světové strany

My také v patře :-) Já v jediné kuchyni spatřuji smysl v čisté bílé na stěnách. Možná jednu stěnu barevnou nebo jen strop. Spíš jde o dekorace, závěsy, záclony, ubrus, nádobí, plocha na dveřích ledničky, na oknech, živé květiny, lepší je oranžová. Podlaha dřevěná, laminátová nebo zelenkavé lino. Zkus, Lucí, vyhledat příspěvky na toto téma, to ti pomůže více.

Lucka
21. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: pa-kua x světové strany

Moc díky Hanko, zkusím se zabořit do příspěvků. L.

Lucka
21. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: pa-kua x světové strany

Moc díky Hanko, zkusím se zabořit do příspěvků. L.

E.
21. 11. 2006
Re: pa-kua x světové strany

Zdravím, pro začátek používám pa-kua na každou místnost samostatně v kombinaci toho, že dané sektory zařizuji dle světových stran, tzn. výjde-li mě kariéra - sever (oheň) na jih (voda), tak ji podpořím nikoliv ohněm, ale vodou a v uvozovkách jižními symboly... Světové strany na celý dům jsou důležité proto, že zde hraje vliv energie jin - pasivní, klidná (ložnice) a jang - aktivní, neposedná (obývák), proto by ložnice měla být situována do klidnější zóny - symbolicky rozpul půdorys bytu od hlavního vstupu do poloviny a od poloviny do konce, tak bude v zásadě ložnice v zadní části bytu, neboť je klidnější, soukromnější prostor, ale zase pokud tam bude okno do extremě rušné ulice může vyjít jako lepší ložnice jinde... Je to prostě dost individuální...

michaela
22. 11. 2006
Re: pa-kua x světové strany

No, vzhledem k tomu, že bydlíme v bytě a nestavíme dům, kde bychom mohli sami rozhodnout, kde budeme mít vchod a kde které místnosti, tak se snažím světovými stranami moc nezabývat. Kdybych to brala doslova, tak bych se musela jít oběsit. Byt je do L, vchod z V, kuchyň na S, jádro skoro uprostřed bytu a záchod hned za vchodovými dveřmi. S tím prostě nehneme. Snažím se proto ke každé místnosti, ať je, kde je, chovat jako by byla tam, kde by měla být. Obsazení místností řeším spíš z hlediska jejich velikosti a počtu obyvatel než z hlediska světových stran (ono to ve dvoupokojovém bytě ani jinak nejde). Uvnitř každé místnosti pak používám pa-kua a maličko se snažím i dodržovat vhodnost podle světových stran (např. nepočítám s tím, že svíčky na S něco podpoří, ale občas je tam zapálím jen pro radost). Kuchyň máme vymalovanou celou teple žlutě (i strop), hodně kytek, nábytek bílý a nerezový sporák a dřez-podle FŠ obráceně, tj, sporák na V a dřez na JV, ale nějak jsem na toto uspořádání zvyklá a připadá mi šikovné. Podlaha dlažba terakota. Chyběl oheň, tak jsme přidali velké nalepovací rudé tulipány na ledničku a skříň (kariéra a partnerství). V podstatě to asi není úplně košer, ale my i naši kamarádi naši kuchyň milujeme, i když je mrňavá a sedí se i na kuchyňské lince, když se sejde víc lidí.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám