Panelákové jádro

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Standa
11. 1. 2009
Panelákové jádro

Prosím o radu co s panelákovým jádrem, odpady uprostřed bytu, sporák za wc mísou a podobné lahůdky, jistě to znáte. Jedná se o družstevní byt velké změny nejsou reálné, jaká nápravná opatření lze v tomto případě realizovat? Předem děkuji za odpoveď.

Renata :)
12. 1. 2009
Re: Panelákové jádro

Něco se odrušit dá, ale doporučuji konzultaci nad půdorysem nebo raději přímo na místě. Tyto rady už nejsou tzv. obecné a při špatném pochopení by se dalo nadělat víc škody než užitku. :) R.

Standa
13. 1. 2009
Re: Re: Panelákové jádro

Zkusím dispozici popsat. Byt 2+1, nachází se v 7.NP v Táboře. Vstup do domu je z jihu, vstup do bytu ze severu do malé předsíňky, hned proti vstupu dvoje dveře jedny na wc druhé do koupelny. Vlevo z předsíňky je ložnice, vpravo je vstup do obývacího pokoje. Tento vstup se ale nepoužívá, je zakryt textilií. Malá kuchyňka je za bytovým jádrem a dostaneme se tam tak, že toto jádro jako když obejdeme. Z kuchyňky je vstup do obývacího pokoje. Tvar půdorysu celého bytu je obdélník, ložnice a obývák jsou cca stejně veliké. Jedná se o byt 2+1.

Renata :)
13. 1. 2009
Re: Re: Re: Panelákové jádro

Chápu půdorys toho bytu, ale špatným pochopením jsem měla na mysli chybné provedení nápravného opatření např. při odrušení WC a sporáku. Ve Vašem případě s klidným svědomím doporučím pouze zneviditelnit dveře do koupelny a Wc (viz. mnoho příspěvků na těchto stránkách) a pokud je skutečně střed bytu oslaben odpady, tak věnovat pozornost středům všech místností. Tzn., aby byly volné, nezastavěné, čisté a případně zvýrazněné koberečkem, zvonkohrou, křištálem....to ale už přímo "na míru", stejně jako ukotvení bytu v jiném bodě apod.... do toho se já na dálku nepustím.... Také se mi zdá složitá cesta z chodby do obývacího pokoje, možná by byla vhodná úprava toku energie sem, nebo využití nepoužívaných dveří z chodby ..... :) R.

Standa
25. 1. 2009
Re: Re: Re: Re: Panelákové jádro

Děkuji za rady, myslíte, že by pomohlo umístění trojramenného křišťálového lustru do středu obývacího pokoje? Předem děkuji za odpověď

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám