podpora učení

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
ada
20. 11. 2006
podpora učení

Můj syn chce jít na střední školu,má společný pokoj se sestrou.Do pokoje se vchází z Jihu,okno je na Západ.Syn spí v nápomoc.přátel.s hlavou na Východ,holka v partnerství s hlavou na Sever,jak nejlépe podpořit jejich lepší výsledky kromně učení?syn je 9.12.1990,dcera 10.7.1992.Počítač mají v mimulosti na Sever,malba celého pokoje bílá,dveře jsou v kariéře.Podpořit se má Kov a tlumit voda.Hlavně u syna chci posílit učení a lepší výsledky.

Monika
20. 11. 2006
Re: podpora učení

Vašemu synovi nezbude nic jiného než se učit,učit,učit..ani obraz,ani barva,ani socha či cokoliv jiného nepomůžou.Hlavně aŤ si vybere školu v rámci svých možností,takovou, která ho bude bavit - i když to je v jeho letech težké.Lepší výsledky podpoříte i Vy,když ho budete pravidelně zkoušet,i když je velký.Musí se UMĚT učit a pak už jen učit se,učit se...A je úúplně jedno kam spí hlavou,kde má stůl,kde nohy atd.

Hanka
20. 11. 2006
Re: podpora učení

Ado, nevím moc co Vám radit. Vy to všechno znáte. :-) Pro podporu učení má syn skvělou polohu postele. Do Cílů ať si dá obrázek toho čeho chce dosáhnout (díky oné škole) - to ho bude neustále inspirovat, to vidím jako dost důležité. Nejvhodnější pokoj pro jeho studium by byl v SV části bytu nebo alespoň ať tímto směrem směřuje jeho pohled od pracovního stolu - za zády pevnou stěnu.

Monika
20. 11. 2006
Re: Re: podpora učení

Hanko,už jste někdy viděla 14ti letého kluka, kterého COKOLIV inspiruje ke škole? Obávám se,že ani tucet obrázků v Cílech nepomůže :-))

Hanka
20. 11. 2006
Re: Re: Re: podpora učení

"Můj syn CHCE jít na střední školu." To je ten hnací motor, to, co on chce. Viděla jsem dokonce celou třídu bezva 14ti letých kluků i holek, které Mnoho inspiruje ke studiu a vědí co chtějí. :-) Zcela jistě ne, pokud nemají dost prostoru pro vlastní realizaci, kreativitu a potřebnou podporu doma i ve škole stejně důležitou. Pokud by ho někdo jen nutil a zkoušel, tak by se asi brzy ztratil... Je třeba hledat jeho vlastní cíle, jeho vlastní motivaci, co on skutečně v životě chce, co je jeho skutečným talentem - na to se snažit přijít, ne co chceme my. Krásný den. :-) H.

Monika
20. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: podpora učení

Pokud syna nebudu zkoušet(v mém případě velice nepravidelně) tak se zcela jistě neztratí ale úúplně se na to vykašle..a úúplně stejně jako jeho kamarádi ze třídy..A není to motivací..jsou na gymplu a celá škola jim je ukradená. Ale ani za "mých mladých let" to jinak nebylo :-))Jo a vím co chce - nechodit do školy..ale v tom mu opravdu FS nepomůže :-))

Hanka
20. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: podpora učení

Určitě je velmi důležité si o probrané látce povídat a nechat si ji vyložit zpět, to máte pravdu. :-)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám