Podpůrné prostředky

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
michaela
22. 3. 2006
Podpůrné prostředky

Rozumím tomu správně, že i když se v místnosti řídíme systémem pa-kua, při používání podpůrných prostředků (fontána, akvárium, svíčka, rostliny apod.) respektujeme světové strany - prvky? Takže například pokud bude kariéra na jihu - oheň, nepoužiji pro podporu fontánku ani rostlinu(nekvetoucí), ale svíčku nebo kvetoucí rostlinu?

24. 3. 2006
Re: Podpůrné prostředky

Přesně tak to dělám.

S.
26. 3. 2006
Re: Podpůrné prostředky

Tedy nesedí-li vstupní dveře se světovou stranou: KARIÉRA - sever; VODA; tmavě modrá, černá; vlnovky, nepravidelné tvary; tj. akvárium, fontána, sklo, skleněné vázy, skleněné kamínky, obraz s tekoucí vodou, zelené rostliny - je ve skutečnosti na světové straně jih; OHEŇ; červená, sytě oranžová; trojúhelník, ostré, špičaté předměty; tj. svíčky,světla, pyramidy, kůže, vlna, zvíře, kvetoucí rostlina - budu postupovat tak, že použiji do příslušné části místnosti obraz špičaté hory či vodopádu; skleněnou vázu modré nebo červené barvy; svíčku se skleněným svícnem nebo fontánku? Z předchozího příspěvku by pak logicky vyplývalo, že v příslušné části místnosti na obraze bude hora, červená váza a svíčka. A u psacího stolu bych pak pravděpodobně už měla postupovat klasicky, tím co zastupuje Kariéru (např. modré skleněné kamínky). A vodě, která sice Kariéru posiluje, ale současně hasí oheň (jižní orientace části místnosti) se pak obloukem vyhnu... Chápu ten postup a princip správně?

28. 3. 2006
Re: Re: Podpůrné prostředky

Je to tak, pokud se objeví sektor kariéry na jihu, potom zvolím jiné vhodné prostředky - např. obraz cesty, zvířata a věci v pohybu (koně, ptáky,..).

Jana
20. 11. 2007
Re: Re: Re: Podpůrné prostředky

Můžu tedy do bohatství, které je na jihozápadě místnosti dát akvárium?

INa
5. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Podpůrné prostředky

Vracím se k již dřívějšímu tématu s otázkou, náš obývák je v J a JZ sektoru domu, oblast kariéry je však již částečně /asi metr ke zdi/ve středové části domu, mám zde velkou prosklenou skříň - tedy vodu, plnou skleněných dekorací. Je to tedy nevhodné? Takže, modrý koberec zde, v sektoru minulost, který podporuje voda je také nevhodný?

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám