pokaždé překvapení

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Jitka
22. 2. 2006
pokaždé překvapení

Není se koho ptát, ale ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost. Když jsem se o FS začala před necelým rokem zajímat, byla jsem bez partnera, v zaměstnání čekala výpověď, místo uznání jen pomluvy a prostředků bylo jen na to nejnutnější. S myšlenkou, že v poloprázdném bytě nic nepokazím, jsem se pustila do díla - vše roztřídila, ukidila nebo vyházela, namalovala své vlastní obrázky, doplnila drobnůstky podle rad v knížkách a začaly se dít věci...... Jen mě pokaždé překvapilo, že změna přišla odjinud, než jsem čekala. Líbil se mi jeden muž, ale v mém životě se objevil úplně jiný a vím, že je to tak dobře. Hledala jsem si nové zaměstnání, ale místo výpovědi jsem dostala skvělou nabídku přímo z naší firmy, čímž se vylepšila i finanční situace a částečně i to uznání. Když to dcerka nějaký čas sledovala, rozhodla se něco udělat pro vylepšení vztahů se spolužačkami, které ji často obtěžovaly a zesměšňovaly. Doporučila jsem jí úklid v oblasti partnerství a oblasti uznání (i na pracovním stole) a zase přišla změna odjinud, než jsme čekaly. Někdo nahlásil šikanu! Teď je rušno, ale vztahy se vyčistí a bude dobře. Věřím tomu. Všem přeji mnoho štěstí.

Mirek
22. 2. 2006
Re: pokaždé překvapení

Také mi přijde, že změna přijde od jinud, než člověk čeká. ... Mám vztah těsně před rozpadem. Asi před 4 měsíci jsem opravdu pečlivě předělal kout partnerství ve své ložnici. Co se stalo? Do té doby nevyhovující vztah se začal stávat opravdu nesnesitelným. Ten vztah je ale můj první a jsme spolu již 6 let, tak jsem se snažil o jeho udržení. Teď na Valentýna jsme se už téměř rozešli (pohádali jsme se a už 8 dní jsme se neviděli), ale nepadlo definitivní slovo "ROZCHOD". Ale já už myslím, že je konec. Teď jsem navíc poznal dívku, která mne velmi přitahuje, ale zatím jsem jí nic neřekl. Svojí současnou partnerku ale nepodvedu. Bude to znít sice nehezky, ale musím za ní dojet, aby jsme si konečně řekli ono závěrečné slovo. Můj cíl tedy byl: upravit kout partnerství pro zlepšení stávajícího vztahu a místo toho mi osud zřejmě připravil nový vztah.

22. 2. 2006
Re: Re: pokaždé překvapení

Milý Mirku, Vůbec se mi nezdá,že je to nehezké, jít prvně ukončit vztah se svou současnou partnerkou.Je to velmi správné a měl by to tak udělat každý. Ve Feng-Šuej také radíme po ukončení partner vztahu pozbavovat se věcí od bývalých partnerů hlavně darů,přemístit je,pokud se jich nechcete hned zbavit,alespoň do sektoru minulosti a nastartovat sektor partnerství pro nový, začínající vztah. Přeji Vám hodně štěstí.

Mirek
23. 2. 2006
Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Děkuji. Avšak teď se cítím dost mizerně. Mohu ještě doplnit jednu zajímavou informaci. Dozvěděl jsem se, že moje přítelkyně má v pokoji schované usušené růže, které jsem jí dal (v sektoru partnerství) Ona sama na Feng-šuej nevěří ... bohužel. Můžete napsat pro lidi, kteří s feng-šuej začínají, jak negativní jsou sušené květiny. P.S. Dnes ráno, půl hodiny po půlnoci jsme se rozešli. Ona to nese velmi těžce, protože mě stále miluje, ale já nemám sílu v tomto vztahu pokračovat.

24. 2. 2006
Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Sušené květiny představují jednak element kov,do obytných prostor se ovšem nedoporučují,jen snad do sektoru minulosti. V sektoru partnerství a bohatství jsou obzvlášť nevhodné,protože mají energii stagnace a postupného úpadku až zániku.

PP
14. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Teď jak čtu o tom,že sušené květiny jsou nevhodné,tak to co píšete, je pravda. Protože jsem si loni usušila kytici růží z narozenin a náš vztah stagnoval a teď řešíme ukončení vztahu. Akorát, že partner udělal první krok. I když jsou různé věci, které byly uvnitř mne, tak bych nechtěla, aby jsme skončili rozchodem. Myslíte, že bych mohla použít nějak Feng-šuej, aby se vztah zachránil a vše se zlepšilo.Jsem velmi nešťastná a smutná.

14. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Viz předchozí příspěvek na téma sušených květin, je potřeba napřed proniknout do hloubi vztahu, pochopit proč se partneři vůbec v tomto životě našli, jaký smysl má jejich vztah, co si mají předat, spolu vytvořit apod., někdy k tomu stačí pouhé zklidnění se, meditace, poslech vnitřního hlasu... a potom můžete začít pomocí FŠ začít programovat vědomě svou budoucnost.

Marcela
22. 2. 2006
Re: pokaždé překvapení

začala jsi před rokem?Ale jak,kde?Taky mě FS nevím proč přitahuje ale vůbec tomu nerozumím,mám v tom chaos,nechápu to čím dál víc.Potřebuji vše zřejmě polopatě,tak porad ,prosím.Kde udělat to za prvé.Dík

lenka
23. 2. 2006
Re: Re: pokaždé překvapení

Aj mna velmi pritahuje FS, ale tiez v tom mam zatial chaos.Kupila som si uz zopar kniziek (aj jednu z tých, ktore tu odporuca pan ing.),ale zatial sa v tom moc nevyznam.Takze najprv chcem veci nastudovat a az potom zacnem menit -ak nebudem este viac popletena (dufam, ze nebudem).Vsetkym, ktory zacinaju s FS drzim palce

24. 2. 2006
Re: Re: pokaždé překvapení

Pokud je Váš chaos ve FŠ natolik velký, že potřebujete podrobně poradit,doporučuji navštívit některý z kurzů. V naší republice je spousta konzultantů,kteří by Vám mohli být ku pomoci,můžete taká navštívit naše kurzy,které jsou na netu pod názvem akce.

js
24. 2. 2006
Re: Re: pokaždé překvapení

Mila Marcelo a dalsi zajemci, pritahovani FS, vec neni tak jednoducha jak se zda po precteni jedne knihy. Jak vite, situace se velmi zkomplikuje po precteni 2 a vice knih, coz sam dobre znam. Dokonala kniha, kde by bylo vsechno co clovek potrebuje k pochopeni sebe, sveho okoli,prostredi ve kterem zije, a jeste k tomu v postupne se v case menicich podminkach proste NENI. Proto doporucuji toho nastudovat co mozna nejvice z ruznych knih, seminaru, od ruznych lektoru apod. a postupne zustavat u tech metod, ktere osvedcuji realne vysledky. Nakonec ono neni ucelem se vsechno naucit s prvni knihou, nezapominejte, ze se jedna o taoistickou nauku, kde se postupuje po CESTE krok za krokem, minimalni doba vyuky zaka byvala kdysi 10 let, zkuste byt trpelivejsi!

marcela
27. 2. 2006
Re: Re: Re: pokaždé překvapení

děkuji za odpověd.Tušila jsem že to nebude tak jednoduché.Dobře,začnu shánět knížky(něco už mám a některé říkají že je to takto,jiné mají na stejný problém jiný názor.),budu se dlouhodobě pídit jak to všechno je.ALE,co dělat ted.?Ze všech stran se na mě valí informace typu,žaluzie-špatně,podkroví-špatně,poloha postele-máme asi taky špatně,bydlíme u hřbïtova-špatně,nejsme krytí kopcem-špatně, oranžová v ložnici-špatněa tak bychmohla pokračovat.A co třeba když se mi líbí něco co není dobré.Např.mám ráda ostré hrany ,zrovna do obýváku by se mi kulatý stolek nelíbil.Výplně na dvřích máme taky bez oblouků,.Nejsem z toho moudrá a než tuto nauku za ta léta vstřebám,než ji pochopím a budu moci udělat naše hnizdečko podle toho jak má být uplyne mnoho vody.Pozvat si poradce?Ale já mám 3 děti ,takže peněz nemám na zbyt,navíc někde jsem četla že i tito lidé mají různé nahledy na věc.Tak babo raď,co teď?Ráda bych svým nejbližším udělala byteček jak má být,kde tady začít.Než to všechno za těch 10let prostuduji uletí mi děti z hnízda.

S.
28. 2. 2006
Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Zdravím, Marcelko, tak teď jsem se musela začít smát..., protože jsem na tom zcela stejně... Výhledově budu řešit koupi malého bytu, tak si postupně dělám podklady (umístění v terénu dle zvířat, správný vchod do domu, podlaha nejlépe čtverec nebo kruh...) a čím víc toho relativně vím, tím víc zjišťuji, že takové bydlení je velký oříšek, ba přímo ořech... /A když už by něco vypadalo celkem dobře, tak je zase třeba koupelna - odpady na místě, kde by být vůbec neměla a k tomu je v popisném čísle domu třeba č. 4 .../. Jinak sice děti ještě nemám, ale zase jsem sama a na hypotéku nedosáhnu... Takže jsem taky limitovaná... A k tvému postřehu: zatím jsem vycítila, že některý změny jsou možné až je na ně člověk vnitřně připraven, třeba aby se odstěhoval z okolí hřbitova, nemocnice, věznice... (zkus alespoň nějaký očistný rituál, aby pročistil negativní dopad z okolí) Prostě až jsi schopna se od toho odpoutat a odprostit... Což není tak jednoduché jak by se mohlo zdát, protože celý život jsi žila určitým způsobem a teď se ti všechno posune a zreguluje na to podstatné, potřebné a důležité... A ono to zbývající v podstatě už na nic nepotřebujeme... A dále to nesmíš vnímat jako celoživotní újmu, ale jako příležitost, možnost a další posun... Jinak něco jde celkem lehce změnit, stabilizovat nebo ovlivnit (přemalovat ložnici, na ostré hrany dát ubrus, který je zakryje a zmírní...), ale nejdůležitější je asi ten začátek, protože určité nedostatky vždy jenom zmírníš, ale vždy tam budou a nikdy se jich ve své podstatě nezbavíš... V reálu je to ale mnohem komplikovanější, nicméně snaha o zlepšení a zkvalitnění života je asi tím hnacím motivem pro dosažení harmonie ve všech životních oblastech, tak, aby byl člověk vyrovnaný a spokojený...

Marcela
28. 2. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Ahoj,dík za odpovědi. To je právě to jádro pudla.Kde tedy začít.Knihy mě motají hlavu ještě víc.Je to všechno moc složité.Nechci mít vše hned naráz(i když ruku na srdce nebylo by to špatné)Ale ráda bych postupně ,ale systematicky ne chaoticky,utvářela domov bez špatných věcí.Možná ,že už jsem začala.Podle toho co jsem různě vyčetla,řeším některé maličkosti.Například,dočetla jsem se že sušené kytky nejsou to pravé,vysvětlený důvod mi příjde logický,beru ho a soouhlasím,tak kytky jsem zlikvidovala.Když dostanu řezanou kytku nemám to srdce ji vyhodit,ale jakmile uvadne ano.Dávám si pozor na čistotu sporáku-vysvětlení bylo pohoda rodinná.Zavírám dveře do koupelny a na WC.Slibuji si že bude všude vzorný pořádek.Před balkonové dveře jsem umístila zvonkohru.Tolik mé znalosti o FS. Bylíme u hřbitova.Stěhovat se nebudeme ,protože jsme se nedávno nastěhovali,dům je nový3 roky.Ale ten rituál by mě zajímal,vůbec nevím o co jde.Tak tedy prosím,radtemilý rádcové,co dál.Zatím díky

Mirek
1. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Studuji Feng - šuej asi cca 2 roky a už jsem poradil několika lidem. Trochu se ztrácím se jen v použití školy kompasu a bagua (snad to píšu správně :-) (přečetl jsem na toto téma 6 knih a jednu jsem rovnou vyhodil) Ze zkušenosti vím, že to spaní pod šikmou stěnou je opravdu problém, pokud se Vám ostré hrany líbí, proč ne? Co na to ale ostatní členové rodiny? Výhled na hřbitov bych se snažil odstranit živým plotem (jde-li to). Pokud nejste krytá kopcem, sousedíte i s jinými domy, které Vám dělají "oporu"? Když si stoupnete na Váš pozemek, máte z něho dobrý pocit? Máte přátelské sousedy?

marcela
1. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Díky .Co se týče ostrýh hran,mám pocit že se schodujeme, různé nemusíme obloučky na oknech dveřích.Při výběru se radíme.Ze hřbitova jsem jako dítě měla hrůzui,.A ted již 14let žiju nedaleko.A nevadí mi..Ale možná jsou určité problémy ,které právě třeba např.hřbitovu nepřisuzuji a oni tam mohou být.Živý plot bychom chtěli ale žel nejde vše najednou.Se sousedy na jedné straně vycházíme , možná spíše sousedská slušnost,na druhé cítím že to není ono.Velkou roli tu zřejmě hraje že náš dům je nový .(starý byl stažen po povodni)Sousední domy nejsou položeny tak aby nás nějak kryly,spíš bych řekla že ten náš je tak něco jak se říká ,pěst na oko.Když si stoupnu na náš pozemek tak mám různé pocity.Ze strany od hřbitova ho máme už trochu uppravený,tm je mi hezky,na straně k silnici a vchodu není dodělán plot a je tu ještě jakýsi stavební mumraj.Jinak myslím že jsem na něm štastná ,a vděčná Bohu ,že jsme měli takovou obrovskou kliku,a že se nám podařilo nebö lépeřečeno nám bylo umožněno to všechno po té vodě takto zvládnout.Vděk ,ano to asi bude to pravé.Jsem vděčná a mám z toho radost.Žijeme na rovině.Celá naše obec bych řekla je rovina.Nev¨ím jestli je dobře patrno z toho co jsem napsala co cítím.Nikdy jsem neměla pocit že by mi hřbitov překážel.Beru to jako místo,kde odpočívají schránky lidí.Nic negativního.Proč je vůbec hřbitov špatně.?Protože tam chodí lidé plakat,a mají bolest?Vždyt smrt není nic negativního,patří k životu stejně jako zrození,nebo je to jinak?Prozatím mě napadlo ,že vezmu barevné pentle a přivážuje na prozatimní pletivový plot.Co tomu říkáte rádcové moji.Má to cenu,nebo je to blbost? 3ikmé stěny máme v patře,a všechny děti mají postele právě pod sešikminami.Je to opravdu velký problém?,A jaký?Ani jeden nechce pokoj přestavovat a dát si postel na druhou stranu.Navíc na straně kde šikmina není,jsou vchody do pokojů,takže by to asi ani moc nešlo.Máme totiž přesně ten typ domu,jek se zde někdo zminoval,jak se v dnešní době staví,to jest,patro plné sešikmin,dole francouzká okna.Och och,díky za povídání a rady

Mirek
1. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Někde jsem četl, že děti se tak nějak mohou Feng - šuej vymykat a pokud je jim šikmá stěna takříkajíc "útulná", tak proč ne, neberte jim to. Já sám bych ale pod šikmou stěnou raději nespal a už vůbec ne s partnerem. Krom toho, že jsem četl o prokázané vyšší rozvodovosti manželů spících pod šikmou stěnou, jsem též zažil 2 páry, které se přestěhovali do takového prostoru a pak se rozešli. Náhoda??? U toho hřbitova asi opravdu půjde o pocity lidí, kteří tam chodí (negativní pocity) Ty barevné pentle jsou docela hezký nápad. Viděl jsem něco podobného vpletené do plotu a bylo to pěkné, jen to po čase vyšisuje. ... a zatím tůje vyrostou :-) Francouzská okna se mi také moc líbí a do domu si je určitě dám. Měli by Vám ale poskytovat výhled do okolí nebo na zahradu. Hlavně byste neměla mít například gauč zády k těmto oknům.

marcela
1. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

,gauč zády k oknům nemám,z něktarých vidím do zahrady,jedno směřuje právě k tomu hřbitovu.Zapoměla jsem napsat ,že majitelé pozemku přímo u hřbitovní zdí ,vysázeli loni ovocné stromky,jejich tam dosta až se zazelenají mohlo by to byt taky nějaká zarážka proti neg.energii?Ty pentle jsem myslela sem tam pověsit jako na pomlázku a než vyrostou tůje,budou bledé několikrát.(Z jedné strany plotu máme řadu tůjek 3 roky ,a rostou pomalu..Z jednoho okna máme překrásný výhled na vrak auta ,který tam přímo k plotu přitáhl náš ohleduplný soused.Nepomohly prosby,zkrátka možná tady se odráží ta energie ze hřbitova. Na oknech máme žaluzie,které se nám moc líbili.Mě do té doby než jsem si něde přečetla ,že i to je z hlediska FS špatně.Ale přeci je neodmontuji.Je nějaké vylepšení či nějaký způsob jak je tam nechat a přitom neg.odrušit?Zatím děkuji

marcela
1. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

zajímalo by mě ,jak jste poznal ktarou z těch knih máte rovnou vyhodit.Jak poznat která je ta správná a která ne.Jsem uplný laik co setyče FS tak nepoznám která ano a která ne

Mirek
1. 3. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Ta kniha se mi prostě nelíbila. A protože Feng - šuej radí neskladovat nepotřebné věci, tak jsem jí "vyhodil" (věnoval do knihovny) Případně mohu napsat, které knihy se mi líbily. A která je ta správná? Z každé jsem si vzal něco. V základu jsou podobné, jen někde je něco navíc. Ale někde na tomto webu jsou myslím doporučené knihy.

Dáša
28. 2. 2006
Re: Re: pokaždé překvapení

Přidávám se k vám, kteří pociťujete chaos, nemáte prostředky na poradce a chcete podpořit pozitivní změny ve svém životě vytvořením bydlení, které na jedné straně vyjádří vás, na druhé straně vás bude zpětně ovlivňovat. Musím potvrdit, že můj byt odráží mojí životní situaci, současnou i minulou. První moje představa byla, že přestavím, vyčistím, přebarvím apod. a život se naplní sluncem. Ano, ale nejde to najednou. Provedené změny zkouším, jak na mě budou působit, jak působí na ostatní. Některé věci jsem zavrhla během pár dnů, některá změna vyvolala celý řetěz dalších změn. Pomalu se dobírám k výsledku a cítím, že spěch nevede k cíli. Je potřeba, aby změna nepředstavovala např. jenom přemístění nebo likvidaci předmětu, ale nový úhel pohledu na oblast života, která je s předmětem spojena. To někdy trvá dost dlouho, alespoň mně. FŠ je nástroj velice účinný a k jeho zvládnutí nestačí nadšení, je třeba také trpělivost a odvaha k pokusům a omylům. Také myslím, že je mnohem těžší předělávat svůj byt než radit třeba kamarádce, protože ve vlastním bytě chybí potřebný odstup a nadhled. Do hry se tak často dostávají na přední místo nepodstatné nebo i nesmyslné požadavky. Tohle diskuzní fórum je velice inspirativní a pomáhá mi po krůčkách měnit chaos na množinu užitečných informací.

Jarda
4. 3. 2006
Re: Re: Re: pokaždé překvapení

Naprostý souhlas.Jen bych ještě doplnil,že po dosažení určitých znalostí se člověk začne řídit intuicí.Důležité je,aby si někdo z problému,který do přečtení knihy o FŠ nebyl problém,neudělal problém.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám