Posílení prvku

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Hanka
19. 3. 2007
Posílení prvku

Dobrý den, opět jeden začátečnický dotaz (-: V Kennedyho knize se píše, že léčbu urč. elementu je možné provést prostř. tvůrce nebo potomka - voda tvoří dřevo a oheň je potomkem dřeva. Abyste tedy posílili dřevo, přidejte buď fontánu nebo červenou barvu. Jinde jsem však četla, že oheň dřevo vyčerpává. Tak kde je prosím pravda? Díky

Renata :)
19. 3. 2007
Re: Posílení prvku

Hanko, zkusím odpovědět. FŠ je především o harmonii. O harmonii všech prvků. Všechny by měly být zastoupeny a každého "tak akorát" na určitou osobu, rodinu, prostě na každý případ jinak. Když harmonie není, přistupuje se k léčbě. Léčba spočívá v tom, že buď oslabený prvek posílíme, případně dominující prvek oslabíme. Tomu se říká léčba. Tzn. potřebujeme posílit dřevo, přidáme fontánu.....potřebujeme usměrnit nebo oslabit dřevo, přidáme prvek ohně... Buď v knize chybně napsali posílili dřevo místo vyléčili dřevo, nebo to chápu taky špatně. Jiří???? :) R.

Renata :)
22. 3. 2007
Re: Re: Posílení prvku

Jen posouvám zprávu, kdybys chtěl připojit názor. Díky :) R.

23. 3. 2007
Re: Re: Re: Posílení prvku

Říkáš to dobře, někdo se asi přeřekl (přepsal), Oheň neposiluje Dřevo ale naopak jej tlumí, což mu může prospívat ale ne posilovacím způsobem.

Renata :)
23. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Posílení prvku

Díky :) R.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám