poslední dobou se s manželem nemůžeme v klidu domluvit.Oba...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Kamila
10. 12. 2006

poslední dobou se s manželem nemůžeme v klidu domluvit.Oba máme pocit že ten druhý ubližuje.Co mám dělat.Poradťe mi prosím.Děkuju

val
11. 12. 2006

Kamilo , myslím ,že je to hlavně na Vás dvou. Pokud nebudete schopni spolu celou věc v klidu a hlavně zcela upřímně rozebrat.Otevřeně si říct vadí mi to a to líbí se mi to a to a chtěla bych změnit to a to a hlavně by jste se měli vyslechnout oba navzájem a chtít to řešit taky oba. Pokud se bude snažit jen jeden , nedá se očekávat výsledek.A pak si myslím , že můžete posílit dané sektory. Ale dělala bych to až po Vaší debatě , z které budete schopni pochopit proč se tak chováte a co od vztahu čekáte dál a pokud v něm vůbec dál chcete být spolu.Hodně štěstí...

Renata :)
11. 12. 2006

Kamčo, tvoje otázka je příliš obecná, abys mohla dostat uspokojivou odpověď, bylo by třeba více informací, případně nahlédnutí do vašeho bytu. Ale přece jen,...........je období úklidu ve všech domácnostech. Doba je příhodná k tomu, abys prohlédla skříně, zásuvky a zastavěné rohy místností a zbavila se všeho starého, nepotřebného, rozbitého.... Podívej se na oblast vztahů, komunikace a moudrosti. Pohni třeba nábytkem v těchto místech, podívej se, co je za skříňkou, někdy se tam objeví třeba zapadlá fotografie. Prostě udělej doma rochu vítr, provzdušni prostor, udělej místo novému. Zbavení se nepotřebného je základ FŠ. Když to uděláš, dej vědět. :) R.

Katka
11. 12. 2006

Ahoj holky,už se chystám pár dní,že tady napíšu jak se změnil náš vztah a tento článek mě k tomu vyzval,taky mi tady na fóru Renča i ostatní poradily co s naším vztahem a musím říct,že posledních asi čtrnáct dní je tak skvělých,že jsou snad nejlepší tak za posledních pět let minimálně.Taky to u nás nebylo nějak extra a musím říct, že hodně pomohl všude propagovaný základ FS-opravdu vlézt všude,vyházet vše nepotřebné,rozbité a to co jsme nepoužívali snad sto let,ještě je třeba trochu práce,ale největší díl už máme za sebou.Asi největší problém byl se mnou,tak jsem si to musela přiznat a hrozně moc jsem se ze začátku musela hlídat,abych nedusila manžela,pořád nepeskovala tak jako malé dítě atd.,ale teď už mi to jde samo,a hlavně když jsem začala dělat zatím pár změň,tak jsem to odůvodňovala manželovi s tím,že tím chci napravit náš vztah.Jelikož jsem nehučela do něj, že se má změnit, ale změnila jsem já své chování k němu,tak manžel světě div se, je najednou více doma, mám pocit, že mě opravdu miluje,více spolu komunikujeme atd.Ten úklid pomohl fakt hodně,pak taky máme krásnou nově vymalovanou žlutou kuchyň a taky pomohlo to,že sám viděl,že s tím chci něco dělat a asi ho příjemně překvapilo to,že umím být i jiná než dosud(frustrovaná přepracovaná mamina na mateřské).Jo a ta kuchyň mě úplně nabíjí a manžel je taky z té barvy úplně nadšený a jsem tady hrozně ráda.Sice jsem vám nic neporadila,ale tak mě to nějak nakoplo k tomu,napsat odezvu.(Reni - srdíčková zvonkohra ještě nevisí, je schovaná na Vánoce,víme o ní oba,ale tím více se na ni těšíme.Zatím jsem dala do ložnice do Partnerství dva lucky bambusy(což je ale ve skutečnosti druh dracény)a další změny budu dělat pomalu,zjistila jsem,že je fakt lépe pomalu po krocích, než se za každou cenu snažit najednou předělat celý byt (to jedině ten úklid)a čekat,že se zázračně něco spraví ze dne na den a rychle zachraňovat vztah během jednoho dne,to fakt ne(to jako někdo když chce hubnout a myslí si,že když si vezme "zázračnou"tabletku tak po dvou dnech bude mít o 20kg méně.Ještě jednou moc děkuji za podporu... :)Katka

Katty
11. 12. 2006
:-)

No to je náhoda :-) . U nás to taky nějak skřípalo, a poslední asi 3 týdny docela velká změna :-) dokonce si toho všimlo i okolí. Je to asi 2 měsíce co jsem začala v souladu s FS třídit a vyhazovat vše nepotřebné. Radikálně :-)

Katka
11. 12. 2006
Re: :-)

Tak blahopřeji a doufám,že se cítíš stejně dobře jako já a že to vydrží moc a moc dlouho. :-)

Hanka
11. 12. 2006
jste skvělé

Holky, Kačenky, to se tak hezky čte :o) - tak se nezapomeňte pěkně pochválit ;-)

Katka
11. 12. 2006
Re: jste skvělé

Hani,tobě taky děkuji-úplně jsem na tebe zapomněla,tak promiň,díky za sebe i za ostatní,kterým poskytuješ milé rady.A taky Peťě (Země+manžel Oheň-bydlí v dřevěném domečku).Moc díky a díky.

Monika
12. 12. 2006
Re: Re: jste skvělé

Můžu se zeptat proč vůbec starý věci schováváte?(jak teď píšete,že jste je vyházely)Vy průběžně nevyhazujete?

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: jste skvělé

Ahoj Káťo díky, že jsi si na mě vzpomněla. Já mám teď trochu těžší období - kdo ví, možná za to trošku přispělo i FŠ, ale nemyslím to ve zlém - prostě se to teď u nás doma dost hnulo. Tak se to snad brzy zklidní a budu brzy spokojená jako vy. Všem moc držím palečky.. ! Peta :)

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Ahoooooj, všechny jste mi udělaly po ránu velkou radost. Jen tak dál a hlavně vydržte!!!! Nenechte se stáhnout do starých kolejí!!! To totiž vždycky hrozí a je třeba o tom vědět !! Krásné dny. :) Koťo, z té zvonkohry mě příjemně mrazí, bude SUPER!!! Peťo, někdy to tak bývá, že se věci nejdříve zhorší, snaž se udržet pozitivní náladu, nepropadej beznaději a když budeš potřebovat, ozvi se R. :)

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Díky Renčo! :) Skoro bych si měla dát do cílů nějakou lebku - jako prázdnou hlavu..:)) Moc mi pomohla Vali a její kamarádka. Někdy si člověk uvědomí z nějaké nevinné poznámky, že něco v jeho životě není v pořádku.. Jsem za to ale holkám mocmoc vděčná a věřím, že se to pohne tím správným směrem.. :)P.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Ok Peťo, zase bude dobře, uvidíš. Jen mě napadá..... nevzala sis do hlavy něco, co až tak není pravda, nenamlouváš si to?? :)R.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Renčo, tak to není. Holky mi pomohly otevřít oči. Bylo něco, před čím jsem raději schovávala hlavu do písku, místo abych to řešila.. Navenek jsem dělala, jak je vše v pohodě, ale uvnitř cítila, že žít chci jinak. Val mi pomohla otevřít se. Je zvláštní, jak člověk dokáže "radit" jiným a na sebě někdy bohužel zapomíná.. Znáš to - sama jsi kdysi psala o kovářově kobyle..:) P.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Tvrdá pravda :) R.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

A člověk při tom i zcela netradičním způsobem (pro mě) pozná nové a velmi velmi zajímavé a skvělé lidi! :) To patří všem, co se tady snaží pomáhat ostatním.. :)P.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: jste skvělé

Mončo, nejde jen o staré věci, ale třeba o věci, které dobře sloužily, později se nahradily jinými a staré nám bylo ještě líto vyhodit, nebo jsme k nim cítili určitou vazbu. Jsou to třeba nevhodné dárky, oblečení po dětech, staré řetízky, prstýnky, hodinky, fotografie, oblečení které necháváme třeba na zahradu, či špinavou práci. Časem najdou místo někde vzadu ve skříni, nebo v nástavci a kolikrát ani nevíme, že je tam máme. Ze svého okolí vím, že mnoho lidí nerado vyhazuje a tzv. chmoustá..... také vím, že na každého jednou dojde a začne vyhazovat. Všechno má svůj čas. Měj se hezky :)R.

Monika
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Aha,aha...tak to mě se netýká,protože každý rok dělám čistku v bytě a " vše jde"..oblečení - rok nenosím a šup pryč..fotky bych nevyhodila,mám samý krásný :-)),ale jak já říkám-starý krámy..to nemám.Na to je dobré mít málo skříní,nic neschováte :-))

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Mončo máš pravdu, že když má člověk málo skříní a malý byt, hodně si rozmyslí, co schovat a co ne. Problém je, když je někdo na to shromažďování tak trochu "ujetej" a ještě ke všemu má velký dům, k tomu stodoly, dílny, kůlny, půdy.. to by člověk nevěřil, kolik se toho dá za čas nashromáždit - HRUZA! :) P.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Šťastná žena...., jsou lidé a zřejmě patříš mezi ně, kteří nechtějí o FŠ ani o jiných esoterických věcech vůbec slyšet, ale žijí podle těch zásad. Mají to už v sobě, aniž by tušili, že je to něco, co se jiní musí učit. Mám takových lidí kolem sebe hodně a vážně, zásady o kterých tady mluvíme mají prostě vžité, je to jejich přirozenost. Je to jako se vkusem, buď ho máš, nebo ne....... :) R.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

To je pro Monču :)

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Chápu, že pro mě rozhodně ne, já nic takého vžité opravdu nemám. Učím se...:))P.

Monika
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Já bych měla prázdnej i velkej dům :-))Nehromadím,naopak,když něco vyhážu,mám dobrej pocit,že je víc uklizeno,nebo že to je hezčí,nedokážu to popsat.Samozřejmě,že jsou věci,kterých se nikdy nezbavím..ale vlastně,nikdy neříkej nikdy.Někdy na něco kouknu,např.na vázu,na kterou koukám 5let a řeknu si,že už jí mám dost a "jde" :-)))Nikdy v životě by mě,ale nenapadlo to použít na vztah.. :-)) Proto čtu a koukám a nestačím se divit :-)))Nechci nikoho urazit,ani zesměšňovat,to ne..něco je dobrý,ale něco stojí za to..:-)))

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Buď Mončo ráda, že na vše máš tak skvělý cit. Já ho třeba nemám a FŠ mi pomáhá se na věci koukat i z jiných stran a vnímat víc své okolí. Je smutné, že byly doby (né tak dávno minulé), kdy jsem žila v tomhle tak trochu (trochu víc) s klapkama na očích. Buď ráda, že jsi v pohodě, vše Ti jde, co víc si přát.. :)P.

Monika
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Jéé,já bych neřekla,že mám na něco cit.Prostě to beru tak jak to je.Ale v pohodě jsem,to jo :-))

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Prostě to bereš tak, jak to cítíš. A že jsi v pohodě je fajn! :)P.

Katka
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Zdravím všechny,Peťce přeji ať to všechno brzy přejde a doufám,že jo a bude brzy v pohodě.Ta naše nová zvonkohra se mi šíleně líbí,má krásný zvuk,jenže pořád nevím,kde s ní,potřebovala bych rozrušit linii vstup do bytu,kuchyň,okno-nemáme tam dveře ale jen oblouk,tak dát ji nad ten oblouk do kuchyně?Jenže zvonkohra je bílá (pan Šmikmátor se přiklání ke kovu)a směřovala by na jih,máme tam vymalováno na bílo,dřevěné obložení,hnědý koberec,modrý obraz,a dodala bych zase kov.Tak zvonkohra půjde asi do jiného pokoje,ale marně přemýšlím,jak skloubit oheň,který potřebuji dodat do chodbičky a zároveň rozrušit linii.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Ahoj Káťo, moc díky. Jo, doufám, že se brzy vše urovná - ale ne tak, že by se to zahladilo do ztracena, ale právě bych chtěla taky spoustu věcí. A i když já radim lidem, jak na to se vztahama podle numerologie, tak jsem se sama dostala do problému ani jsem nemrkla..:) Jinak k té Tvé chodbičce. Napadla mě taková věc, možná se to tam vůbec nehodí, ale já mám v předsíni takovou malou poličku a tam, když čekám nějakou návštěvu, nebo jen manžela..nebo jen tak, během dne, k večeru téměř pravidelně zapaluji tam solnou lampičku. Je to taková tmavá místnost i ve dne a když tam svítí ta solnička, tak je to mooc příjemné..:) P.

Katka
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Ahoj Peťko,to je super nápad,taky tam máme tmavo,tak asi poprosím manžela o poličku a už si to živě představuju.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Ahoj Káťo, živě si představuješ tu solničku na té poličce nebo reakci manžela, že bude muset vyrábět nebo přinejmenším přídělávat tu poličku?:))Měj se krásně! :) P.

Katka
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Živě si dovedu představit, jaká to bude krása, a manžel je kutil, tak tomu to nevadí,ale poličku asi koupíme,ať nemá na Vánoce tolik práce,už tak toho má dost v práci+přesčasy.Už jsem zkoušela různé skleněné svícínky, ale to světlo z toho není takové jak ze solného svícnu,u mě nemá konkurenci.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Káťo, krásné jsou i lampičky z jiných drahých kamenů (achát, fluorit, růženín, amatyst apod.). Já tomu všemu říkám solnička, i když se jen o typickou solnou lampu jednat nemusí.. Mrkni na sekce "obchod"..P.:)

Katka
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Díky,kouknu tam,vím, že růženín je podobný jako solné lampičky nebo svícny,ale u ostatních nevím jak vypadají,když hoří,líbí se mi hodně ta oranžová,do té chodby k večeru bude super,je to jako by příchozí vítala.Zatím ahoj.

val
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

No super nápad , tohle bude asi další realizace z oblasti F-S. Peťo i ostatní díky . V.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Vali, myslíš tu poličku? Možná tam nemusí být solnička, třeba by někomu víc vyhovovala aromalampa s oblíbenou vůní..:)P.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Kačko, kov je v harmonii se zemí a kuchyň máš, tuším, žlutě vymalovanou ne? Dala bych ji do kuchyně :) V sobotu jsem v Ikee koupila červené skleněné spirálky, pravděpodobně jsou to ozdoby na stromeček. Je jich 6 azi za 70,- Kč a mám v plánu vytvořit z nich ohnivou zvonkohru. :)R.

val
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Ahoj Renato:), jen mne napadlo budeš tvořit ohnivou zvonkohru ze skla?Sklo zastupuje vodu , tak je tedy dobré , aby například skleněná zvonkohra červ. barvy byla ve slávě. Nebo by i zvonkohry měli korespondovat s prvkem kam patří? Ach jo nemáte to s těmi začátečníky , kteří stále píšou to své "proč" jednoduché. Fajn den Val

Katka
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Reni a dala by se tím tedy případně rozrušit ta linie?Když bych podobnou zvonkohru zavěsila nad oblouk,kterým se vstupuje do kuchyně?Ta slídová už visí-v kuchyni.Díky moc,a vidím, že se diskuze paní Kamily převedla úplně jinam,tak raději končím.Ale vše se vším souvisí.

Ola
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Ahoj devcata!Kdyz si tady tak piseme o uzdravovani vztahu, taky bych se pridala a poprosila Rencu a Petu o radu. Ja - zeme +, /4.10.1978, 21.45h/, manzel drevo -, /18.6.1975, 12 h/, syn drevo -, /26.3.2005, 13.40h/. Mame se radi, samozrejme, ale tak nejak mam pocit, ze jsem "vysavana", to bude zrejme tim vztahem zeme - drevo, ze? Po narozeni syna nemam energii a chut na milovani, nedokazu se uvolnit tak jako kdyz jsme byli sami 2 a je jasne,ze po nejakem case to zacne vztah narusovat. Jak bysme si mohli pomoct? Krome vyse uvadeneho uklizeni prostoru? V kuchyni mame v sektoru parnerstvi bohuzel lednici, na ni kytky. V loznici lampicku, spolecnou fotku a knihu Kamasutry. V obyvaku 3 slamene kulate krabicky /ruzne velke/ a aromalampu. Prvky mame, myslim,barevne zastoupeny vsechny, ale napadlo me, jestli bych nemela dodat nejake ty "zemske" materialy.Jestli je teda potreba posilit mou energii. V barve ohne, ktery nas ma spojovat, mame sedacku, prehoz na posteli a kvetinace v loznici. Podlahy jsou drevene.Vymalovano mame: kuchyn zluta, obyvak takova tlumena, vojenska zelena, 2 odstiny, loznice svetle hneda. Predsin je o neco tmavsi, nez zelena v obyvaku.Kdyz jsme malovali, rozhodli jsme se pro ni, protoze v knize W. Speara o FS je pro vstupni mistnost doporucovana nejtmavsi barva v dome. Ted o tom zacinam pochybovat, vadi mi ten nedostatek svetla, uvazuji o svetle oranzove...? Doufam, ze jsem podala vycerpavajici informace. Budu moc rada za vas nazor a pohled odjinud. Dekuji a hezky den!

Monika
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jste skvělé

Olo,nereaguju na Tebe,ostatní Ti určitě poradí..ale Hanko a spol.." v knize psali..a šup mám to na zdi.. "..a pak se mi divíte.

Ola
13. 12. 2006
trochu mimo, ne?

myslis, ze za stav meho manzelstvi muze barva predsine? Ja ne. Ani od tebe nechci znat nazor na barvu oranzovou. Neztracej svuj drahocenny cas.Mimochodem, libi se ti cely zivot vune parfemu, ktery sis kdysi koupila??

Monika
13. 12. 2006
Re: trochu mimo, ne?

:-)) předsíň asi ne,ale zbytek, asi jo když se na to ptáš :-))A mimochodem vůně se mi líbí a jednu si na léto už 10let kupuju - tu samou...Ale změnu mám taky ráda..A když budeš mít oranžovou předsíň bude se Ti líbit víc :-))

Ola
13. 12. 2006
Re: Re: trochu mimo, ne?

jsi proste genius!!! ale to asi vis

Monika
13. 12. 2006
Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

:-)))))))) tak to nejsem :-)))

Peta
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Oli, mrknu na datumy a zítra napíšu, dnes už jdu domů. Na Moniku nereaguj, Renča Ti určitě poradí s bavičkama. Drž se a měj se krásně. P.:)

Jarmila H.
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Ahojky, zdravím všechny. Takže další "Země" mezi námi. Přemýšlím jestli máme něco společného. Mám pocit, že bych našla jeden společný prvek, tedy pocit nás "Zemí", že jsme "vysávány",jak psala Olinka. Já jsem si to dlouho nedovedla uvědomit a pojmenovat, až mne to skutečně fyzicky položilo. naštěstí jsem našla cestu, způsob jak se odrazit a hledat jak dál.A moje hledání po několika letech, kdy jsem přišla na spoustu věcí, mě dovedlo i sem.A jsem vděčná, že to tak je, a že si můžeme navzájem pomoci tím co cítíme, jak co vnímáme, tím co víme nebo tušíme. Oli, taky jsem dlouho měla tmavé barvy (tmavé dřevo, tmavé závěsy, tmavě hnědá sedačka) v kombinaci s bílou a nyní asi rok a něco mám potřebu "ohně": oranžové barvičky, světla, svíčky, lampy.Ale také "zeme" - terakotu, hlínu, kámen, čtvercové krabice, a nyní mi to FS vysvětluje. Pokud cítíš, že je třeba změnu, pusť se do toho, ty pocity stojí zato. Přeji vše dobré všem zde. Jarmila H.

michaela
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Jarmilo, mluvíe mi z duše. Asi si tím musíme projít všichni. Taky jsem Země a dlouho měla kolem sebe i na sobě hlavně přírodní barvy. Moc barev - vrchol nevkusu apod. Pak se přestalo dařit. A najednou jsem měla pocit, že potřebuji dobít, všude veselé barvy - hlavně žlutou, oranžovou, tyrkysovou, a hodně světla. Prostě trochu úlet. Možná jsem věkem zmoudřela, ale s barvami se daří líp, cítím se líp a hlavně mladší než před deseti lety. Je fakt, že optimismus mne nikdy neopustil, i když jsem se občas dost nadřela, aby ho bylo aspoň trochu. S tím vysáváním máte taky pravdu. Makám za čtyři a ostatní mají tendenci si myslet, že všechno zvládnu a ještě víc. Asi na mně není vidět únava, ale až to praskne... Taky jsem asi trochu masochista, protože potřebuji k životu plno kytek. Ale je pravda, že znám pouze svůj prvek roku narození (Země) a hodiny (Voda). Ostatní své prvky neznám, třeba tam někde dříme plno Ohně a všechno je v pořádku. :)) Hezký večer a plno barev.

Peta
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Míšo, jestli Tě stačí znám své elementy v měsíci a dnu, napiš mi na mailík celé datum i s časem narození, vypočtu Ti je.Zjistí se tím taky jaký máš celkový poměr jin a jang..Měj se, zdraví "zemská" P. :)

michaela
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Péto, díky, už to píšu.

Jarmila H.
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Ahoj Míšo, no to je jako "přes kopírák".I ta potřeba hodně kytek, ale ty taky potřebují zase naši práci a kytky jsou dřevo a my země je vlastně asi živíme i ze sebe? I ta tyrkysová barva. V poslední době se pořád pídím po nějakém tyrkysovém šperku, ale zatím mne nic nenadchlo tak, abych řekla, to je přesně ono. A pořídila jsem si i nějaké tyrkysové tričko.Moc děkuji za odpověď, potěšila mne. taky neznám všechny své prvky, k tomu jsem ještě nedošla. ******************* Péťo prosím můžete mi také sdělit svůj mail, napsala bych Vám, jestli můžu údaje k určení všech prvků. Hezký večer a díky za společnost. jarmila H.*

saša
13. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Ahoj Peti,mužu Tě taky poprosit o radu,mrkla by ses-tedy pokud máš čas a chuť na dat.nar.mně a manžela?dík moc Saša

Peta
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Napsala jsem Ti, Saši, na mail.. :)Pa P.

Peta
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Oli, mohla bys mi taky písnout na mailíka? Díky P. (prskli na mě něco v práci, tak si vezmu pár dní volna, tak budu jen občas na mailíku).

marcela
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

ahoj.Všimla jsem si že je třeba znát v čem kdo je.Kdebych si to mohla o sobě a o svých blízkých zjistit? Děkuji za odpověd

michaela
15. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Marcelo, já umím jen roky narození: 0, 1 Kov; 2, 3 Voda; 4, 5 Dřevo; 6, 7 Ohen; 8, 9 Země. Sudé ročníky jsou jang, liché jin. Problémy jsou v lednu a únoru, protože čínský Nový rok je později než náš a pokaždé jindy. Takže většinou leden a začátek února patří ještě do roku předchozího. Jak se lomí čínské roky se najde v různých knížkách. Třeba v knížkách Richarda Webstera jsem to našla ve všech. V jedné dokonce i prvky podle hodiny narození. Snad Ti to pro začátek stačí. Jestli jsi leden nebo únor, napiš, a já Ti to vyhledám.

marcela
16. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Míšo, díky.To se jedná o číslo na konci roku? Jsem opravdu leden64

michaela
16. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Marcelo, ano, jedná se o koncové číslo. Moje chytrý knížka říká, že rok 64 začal 13. 2. 1964. Takže tím pádem podle roku narození jsi jinová Voda (pokud Tě to zajímá - znamení Králík) jako rok 1963. Hezký večer.:)

marcela
17. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Míšo, dík.To na mne sedí.já jsem takovej poplašenej králík.Můžeš mi ještě vysvětlitpojem jinová voda? díky

michaela
17. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Marcelo, pokusím se, ale nevím, jestli se mi to povede. To je celá filozofie. Jin a jang jsou dvě protichůdné energie, které se stále přeměnují. Jin je mírnější, pasivnější, jang je bouřlivější, aktivnější. Každý prvek má dvě formy - jinovou a jangovou. Například u té vody jin je fontánka, potůček, jang je vodopád, povodeň. Co se týče roku narození - lichá koncová čísla jsou jin, sudá jang. Tak to aspoň hodně stručně. Snad je to srozumitelné. Ale nejlepší je si přečíst nějakou knížku o FŠ. Tam je to většinou vysvětlené. Možná se ke mně ještě někdo přidá a vysvětlí ti to líp.

marcela
17. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Míšo, dík.A ještě jedna, asi blbá otázka.Co z toho vyplívá pro mně.Jako pro jingovou vodu.

michaela
17. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Marcelo, nejsou blbé otázky, jen odpovědi. Ten tvůj dotaz je hodně široký. V jakém směru vyplývá? Já na tom nejsem se znalostmi FS tak dobře, abych se do nějaké analýzy pouštěla sama. Jsou tu povolanější. Přečti si tady na této stránce články, případně upřesni svůj dotaz. A ono se to vyvrbí a třeba z toho bude další pěkná diskuze. Ale teď nějak nevím, co bych odpověděla.

Marcela
18. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

A jéje.to bude těžký.Já měla asi na mysli, co jsem jako voda zač.Ale zde je asi třeba konkrétní dotaz.A to mě zrovna žádný nenapadá.Zkus mi prosím ,třeba napovědět.Co tak lidičky zajímá.Nebo co Ty jsi jako první chtěla znát.Já se pak už chytnu.A třeba se i někdo přidá.Díky

michaela
18. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

To je hodně těžký. Já začala obráceně. nejdřív jsem četla knížky. Pak našla tuhle stránku - tehdy ještě nebyla diskuse, a pak šla na kurs. Ten mi dal hodně. Pak jsem se v tom nějak vrtala dál. Jednotlivé typy jsou popsané třeba v knížce Feng Suej (promin, nefunguje mi háček) v deseti lekcích. Ale v podstatě jsem moc neřešila, co jsou jednotlivé typy zač, spíš co jim dělá a nedělá dobře (např. Vodu posiluje Kov, oslabuje Dřevo a ničí Země). Ale zároven musí být vše v rovnováze. Dlouho jsem byla spokojená s tím, že jsem Země (rok narození), ale ted jsem zjistila i své prvky ohledně měsíce, dne a hodiny narození, a ono to s tou Zemí zas tak jednoznačné není. Takže asi nejsi jen Voda. Ale já to ostatní určit neumím. Takže to chce se pídit nebo jít na kurz. Nejlépe obojí. A taky se snažit to cítit a řídit se podle sebe a svých pocitů.

marcela
18. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

jsi hodná díky.Na kurz bych ráda,snad na jaře,když to vyjde časově i finančně.Zkrátka až příjde správný čas. Můžu ještě otázku? Jak ničí zem vodu.Vsakuje jí.Ale v životě když se kolem vody bude motat zem, tak jí bude ničit?Takže třeba my dvě bychom si nerozumněly? To je asi blbost, co? Tak já budu zase dál jen pozorovat a nebudu klást pitomé otázky.Přesto díky a hezké Vánoce

michaela
18. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

To není o rozumění, spíše o energii. Ta Země Vodu vsakuje, ale nic tím nevytváří. Je to silná regulace energie vody, která se dá použít, když je energie vody velký nadbytek. Ale není to žádná tragedie. Můj šéf je Dřevo, které zase ničí mne. Strašně si rozumíme, ale taky se strašně hádáme. Jsme ve strašně moc věcech stejní, ale hodně rozdílní. je pravda, že občas vyloženě cítím, že mne vysává. On kvete, já padám na hubu. Jinak si myslím, že my dvě bychom si naopak dost rozuměly. Já si chci na jaře kurzy zopakovat. Takže jestli půjdeš na kurz do Prahy, tak se třeba poznáme. Hezký večer.

marcela
22. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

já se sem nedostala.Díky moc za odpovědi a krááásné Vánoce

Jitka
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

A to si neumíte poradit s pomocí FS ?

marcela
15. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: trochu mimo, ne?

Jitko, to asi patří mě, že? Moc jsem to ale nepochopila.Asi jsem se špatně vyjádřila.Mluví se zde že někdo je kov, jiný voda atd.A já bych chtěla vědět, co mám pro to udělat, abych to také věděla.Kde hledat atak.Už mi rozumíš? Díky za případnou radu.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám