Praformy 12-ti zvířat

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
22. 6. 2007
Praformy 12-ti zvířat

V jednom z posledních příspěvků se objevila zmínka o kategorii tzv. praforem zvířecích regentů, takže by bylo dobře uvést kompletně jaké elementy se k nim vztahují: krysa/myš=voda-jang; buvol=země-jin; tygr=dřevo-jang; zajíc=dřevo-jin; drak=země-jang; had=oheň-jin; kůň=oheň-jang; koza/ovce=země-jin; opice=kov-jang; kohout=kov-jin; pes=země-jang; vepř=voda-jin.

Irra
23. 6. 2007
Re: Praformy 12-ti zvířat

Děkuji moc. Ráda bych porozuměla tomu, co z toho pro nás vyplývá, protože se mi to zas o kousek zamotalo. Když jsem Kůň (oheň jang) zemní, tak co je v hierarchii vyhodnocování výš? Oheň posiluje zemi? Co mám vlastně podporovat, kde přidávat a kde ubírat k dosažení osobní harmonie? V tamtom příspěvku bylo i o vnitřních rozporech - jsme doma všichni oheň-země buď tak nebo opačně a jsme relativně stabilní, dcera je koza (tedy země jin) vodní a je jak papiňák.

24. 6. 2007
Re: Re: Praformy 12-ti zvířat

Ty praformy jsou významem doplňkové, jejich element představuje další vlastnosti osobnosti, za prioritní ale považuji charakteristiky roku narození (element+zvířecí regent), v praxi mají tyto podle mě největší uplatnění, ale aby to nebylo tak snadné, tak je po světě několik skupin mistrů FŠ, kteří dávají přednost jedni tomuto hodnocení, jiní pouze energii dne narození, jiní elementu dne narození a regentům roku, měsíce a hodiny narození, jiní jen tzv. esencím, které se stanoví jako průnik základních elementů a elementů praforem, snadné ne? Tyto vztahy, souborně označované jako učení 4 pilířů osudu budou předmětem našeho připravovaného semináře (cca od září/října).

Irra
24. 6. 2007
Re: Re: Re: Praformy 12-ti zvířat

Zivot není snadný a jednoznačný, tak ani feng suei nemuze byt snadne a jednoznacne. Ja myslim, ze se vzdycky pocita uprimna snaha o sebezlepsovani a o pozitivni pristup k zivotu a zejmena snaha neustrnout, ale jit nejakou zivotni cestou k poznani a pochopeni a je vlastne jedno, jakou si k tomu clovek zvoli skolu. Seminare by se mi moc libily; ted u nas doma maji prednost pragmatictejsi veci, ale diky za info i odpoved na dotaz.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám