přehled prvků

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Katka
21. 11. 2006
přehled prvků

Ahoj,neví někdo,kde se na internetu dá spolehlivě zjistit,jaký prvek se váže ke kterému roku narození.Naše prvky znám,ale chci zjistit i pro rodiče a tchány.Předem děkuji.Katka

Renata :)
21. 11. 2006
Re: přehled prvků

0,1 kov 2,3 voda 4,5 dřevo 6,7 oheň 8,9 země To jsou koncovky roků narození, liché jsou jin, sudé jang. Pozor na leden a únor, ty jsou potřeba zjistit přesně, patří do určitého data k roku předchozímu. pokud je to tvůj případ, napiš přesné datum. :) R.

Alžbeta
21. 11. 2006
Re: Re: přehled prvků
Katka
21. 11. 2006
Re: Re: Re: přehled prvků

Renčo i Alžběto, děkuji moc, musím si to napsat a dát někam,abych to měla na očích, to jsem z toho nikdy nevysledovala, to jin a jang a prvky naší rodiny už jste mi Renčo ty nebo Hanka napsaly,ale kde to najít nebo jak určit prvky ostatním vůbec nevím.Naštěstí jsme všichni v rodině mimo leden,únor a březen,takže je to dobré na určení.Katka

Jarmila H.
21. 11. 2006
Re: Re: přehled prvků

Dobrý večer Renatko,tak to mám trošku jinak u mého muže, který je březen 47 a podle knihy "Čínská astrologie" od Man-Ho Kwok se narodil v roce Prasete (v některých pramenech vepře)a tomuto znamení je zde přiřazen prvek Voda, barva černá, jin a severoseverozápad. Poprosila bych o vyjádření také pana Ing. Šmikmátora. Případně ostatní diskutující. děkuji předem všem.JH

Renata
21. 11. 2006
Re: Re: Re: přehled prvků

Slyšela jsem, že některé prameny uvádí data jinak. Já mám k dispozici tyto údaje, mylím si, že dobré a podle nich je Váš muž vepř, oheň jin. :) R.

Jarmila H.
22. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: přehled prvků

Renatko a ostatní, dobrý večer. Když nad tím přemýšlím, tak mi ta voda u mého manžela neseděla, ale protože jsem jinou informaci neměla, tak jsem se s tím snažila pracovat. Oheň je na něj jako dělaný: energie, výbušnost, pracovitost. Miluje les, je to jeho vášeň ve všech směrech. Mně ale poslední dobou vadí jeho vášeň lovecká, která je letitá a jak jsem psala zpočátku, poznamenala důkladně náš domov, styl, zařízení. Jenže já se asi posunula někam dál, a muž chce setrvat na svém. Já jsem země a oheň vyhledávám jako jiné "zemité" kolegyně zde v diskuzi.Lampičky, svíčky, svícny, aromalampy. pořád mám pocit, že mám málo světla. Miluji oranžovou barvu. Ale přišlo to tak před rokem, asi.Muj můž ale zřejmě dobře živený dřevem (v lese je pokud to jen jde)a sám oheň moje zaujetí pro různá světýlka nesdílí, což má asi logiku.Myslíte, že je nutné pro harmonizaci doplnit vodu? už to tu Hanka jednou psala. Nějak se nám z obývacího prostoru-pokoje, vytratila. Jenže na sever to moc nepůjde, je zde návaznost na jídelní kout, bez dveří a bez stěny, jídelní kout je na stupínku. pokud máte někdo nápad, prosím o něj.Díky. Jarmila H.

michaela
22. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: přehled prvků

Asi jsem drsoň, ale já bych jí trochu dala přímo na J. Vám neublíží a jeho trochu "zchladí". Ale možná mi to někdo vymluví.

22. 11. 2006
Re: Re: Re: přehled prvků

To se nám tady zase podařilo smíchat pár druhů ovoce... Doposud jsme používali u osob jako nejsilnější elementy roku narození (1947-oheň jin), vy uvádíte jinou kategorii, a to tzv. praformu jednotlivých regentů a pozici Vepře na kompasu, pro což budeme hledat uplatnění spíš v rovině teoretické.

Jarmila H.
23. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: přehled prvků

Díky pane JŠ. Takže poopravím "klasifikaci" manžela na Oheň. To, co jsem uvedla, jsem vyčetla, jak uvádím a je to mimo. O tom to je:člověk se musí učit od zkušených. A co říkáte tedy tomu umístění vody na Jih, jak uvádí kolegyně "Drsoň"? Je to upřímná a přímá reakce, za kterou také tímto děkuji. Těším se i na další. Jarmila H.

24. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: přehled prvků

Jsem spíše přítelem aplikace přirozenějšího tlumení energií, tj. např. Ohně Zemí, ale když je Ohně příliš, lze sáhnout opatrně k tomu zchlazení Vodou, takže trocha Vody na jihu nebude v takových případech nijak ničivá, ale mohla by být přínosná a léčivá.

Jarmila H.
24. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: přehled prvků

Děkuji pane Šmikmátore.Mám připravené řešení s akváriem. Ozvu se, až se projeví nějaká změna. Hezký večer všem.J.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám