pro p. JŠ

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Iveta
6. 1. 2007
pro p. JŠ

Pročetla jsem pár knih o FS a zjistila jsem, že ne vždy se shodují. Vy p. Šmikmátor na svých stránkách píšete o metodě Pa-kua :"...Schéma Pa-Kua se aplikuje v každé místnosti velmi jednoduše takto: • Postavíme se uvnitř místnosti zády ke vstupním dveřím. Pokud je v místnosti více dveří, je potřeba vysledovat vlastním používáním ty, které jsou nejvíce frekventované, k těmto se postavíme zády. • Každou stěnu dané místnosti si opticky rozdělíme na 3 třetiny, čímž vznikne celkem 9 sektorů. U čtvercových a obdélníkových místností vznikne 9 čtverců nebo obdélníků, u nepravidelných místností vzniknou různé lichoběžníky nebo trojúhelníky. ..." V jedné knize o FS doporučují rozdělit místnost na sektory,které tvoří pravidelné 45 stupňové paprskovité výseče , ale také metodu vstupních dveří. Když tyto metody použiji a pak místnost analizuji metodou Školy kompasu , nic nesouhlasí a přímo si to protiřečí. Byla jsem z toho docela zmatená a měla pocit, že s tím nehnu. Byt máme obdélníkový, pokoje též, ale vstupní dveře u 5 místností máme přez roh, kvůli nedostatku místa - což byl docela "kámen úrazu". Když budu Pa-kua aplikovat podle p.Mišuna : "...Pa-Kua se podle původního učení Feng Shui používá ve shodě se světovými stranami podle kompasu, tj. sever Pa-Kua je ve schodě se severem zemské osy. ... Orientace Pa-Kua podle severu je původní a teoreticky odvoditelné použití Pa-Kua. Je v souladu energií v jednotlivých světových stranách, přidělenými prvky, trigramy a druhem čchi. ... V mnoha případech by si rady pro úpravu bydlení metodou Pa-Kua podle severu a metodou podle vstupních dveří protiřečily. ..." - půjde mi to s FS mnohem lépe. Rozdělení (užívání)místností je skoro celé špatně, ale dá se to řešit přestěhováním a mně se docela ulevilo, protože už se mi nezdá tak nemožné uplatnit Pa-kua na naše pokoje . Jak je prosím vás možné, že si v takové základní věci, jako je použití Pa-kua protiřečíte s p. Mišunem, když oba doporučujete stejné knihy o FS ?

Heda
7. 1. 2007
Re: pro p. JŠ

No ja som zvedavá tiež na odpoveď,mám v tom tiež zmätky, čítala som obe stránky.

7. 1. 2007
Re: pro p. JŠ

Ten problém co vnímáte, a nejste sama, spočívá v tom, že se nejedná o jeden systém ale dva, oba pracují s energiemi a kvalitami 8 trigramů (= Pa-kua). Tzv. ideálně fungoval systém opřený o svět. strany, když se orientovaly vstupní dveře do domu ze severu, nositelkou vstupní energie byla Voda se sídlem na severu, viz např. literární zpracování od W.Speara: Design života očima starověkého učení. Všechno bylo v souladu nějakou dobu, a to než si někteří učenci uvědomili, že ne jenom svět. strany souvisí s tokem energie, ale především poloha dveří, a to nejen do domu, ale také do jednotlivých místností. Tehdy vznikl systém, využívající rovněž hodnot života mapky Pa-kua, nazývaný někdy metoda 3-bránová, protože v menších prostorách, jako jsou jednotlivé pokoje nebo ještě menší celky, např. pracovní stůl, mají svou stranu vstupu energie do svého systému a zde velmi logicky je vpředu Začátek/Kariéra, naproti uprostřed jsou Cíle/Uznání atd atd. Zkuste si např. na svém stole uvědomit co bude přínosnější - hledět na své Cíle dopředu a mít je každým pohledem před očima nebo podle svět. stran si pokaždé vykroutit hlavu třeba někam do šuplíku, protože právě tam Vám vyšlo že je tam Jih. Mimochodem dodnes v Asijských zemích, které lidé žijí vědomě či nevědomě FŠ, mají všichni umístěné své Cíle v sektoru Cílů podle vstupních dveří. Z těchto a ještě dalších důvodů používám oba systémy souběžně, světové strany pro posuzování bytu jako celku, ale místnosti, prac. stoly a další menší celky podle vstupu do těchto energetických systémů.

Iveta
7. 1. 2007
Re: Re: pro p. JŠ

Děkuji za odpověď. Teď jsem si dodělala rozbor bytu jako celku podle světových stran a zjistila jsem, že třeba v sektoru BOHATSVÍ, PENÍZE - máme WC - to by docela vysvětlovalo to, jak se stále řítíme do dluhů, peníze mizí "kamsi"... Takže, když jsem udělala Pa-kua na byt podle světových stran, na místnosti je mám udělat podle dveří ? To mi docela ztěžuje situaci, protože máme některé dveře přez roh, kvůli nedostatku místa. Ve dvou místnostech se dají jakoby sklopit na zeď, ale u jedné jsou přesně na roh a přístup k nim je také neurčitý...Jak to mám proboha tedy udělat? Můžete mi prosím ještě poradit? Děkuji

Iveta
7. 1. 2007
Re: Re: pro p. JŠ

Ještě bych chtěla dodat, že v domě , kde jsme dříve dydleli, byly vstupní dveře do domu a pokojů ze Severu. FS nám docela dobře fungovalo...Teď už rok bydlíme v domě s rodiči manžela, kde jsme si vybudovali půdní byt. Dům i byt mají vstupní dveře z Jihu a já pozoruji, jak jde vše od 10 k 5 :( Právě proto mě napadlo, že aplikací Pa-kua podle dveří mám špatně určené sektory, které tím pádem i špatně "stimuluji".

lea
8. 1. 2007
Re: Re: Re: pro p. JŠ

milá Iveto, to mi mluvíš z duše, tak s tímhle si opravdu nevím také rady. Mám proto také dotaz na p.JŠ:Pochopila jsem dobře, že celkovým pohledem na byt z hlediska sv. stran dostávám kariéru do severního sektoru, každý sektor by měl být vyvážený, čili zastoupen všemi 5 prvky? Potom tedy, když budu chtít podpořit kariéru, podpořím vodu v tomto sektoru? A co Pa-kua jednotlivých místností,Tady už podporuji např. právě kariéru vhodným symbolem, nebo také prvkem. Protože, když podpořím kariéru např. kovovým předmětem, protože kov tvoří vodu,v místnosti, kde kariéra je v jižní části pokoje protiřečí se mi to. Proto doufám v pochopení mé otázky a v odpověď.

Iveta
8. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Leo, jsem ráda, že nejsem sama, kdo s tím má problém...Když udělám Pa-kua podle stran na dům, okamžitě se mi ukáže jiné umístění sektorů, než když jsem ho dělala podle dveří. Když přihlédnu k tomu, že jsem dětskou ložnici zařídila v sektoru Minulost (podle sv.stran), už je mi jasné, proč tam naše 2leté děti nechtějí být a už vůbec spát. Co ale s tím pokojem ? Jak ho zařídit? Jako šatnu ? Ložnici pro návštěvy ? Opravdu si s tím nevím rady :( Také sektory v pokojích bych asi spíše měla určit podle sv.stran , protože podle dveří to nefunguje ...Pa-kua podle dveří bych určovala až na určitý nábytek, jako je pracovní stůl, tam musím naprosto souhlasit s p. JŠ... Já také doufám v odpověď...

8. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Já ale vůbec netvrdím, že uplatním Pa-kua podle svět. stran na celý dům - to můžu udělat jen tehdy když do domu vstupuji ze severu, jinde to nemá smysl a budou problémy o kterých píšete. Světové strany používám pro jejich význam pro jednotlivé členy rodiny a činnosti které se tam odehrávají, v souladu s energií Slunce, vlivem energií jin/jang. Např. pro malé děti je svou energií dobrý Z sektor, pro studující JV a V, atd, přijďte si to poslechnout na naše semináře.

Iveta
9. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Já bych si samozřejmě raději poslechla seminář, ale mám doma malá dvojčata a je pro mně nereálné jet až do Prahy. jsem z Plzně. Kdybychom na tom nebyli tak špatně finančně, raději bych si nechala vypracovat celý kompletní rozbor a nemusela bych se sama "namáhat". Já se snažím, ale mám pocit, že stále někde narážím. Já vám rozumněla tak, že uděláte Pa-kua na dům či byt podle svět.stran a na pokoje podle dveří. To, že :"...Např. pro malé děti je svou energií dobrý Z sektor, pro studující JV a V, atd, " právě nevím ani jsem se to nikde nedočetla. Možná kdybyste o tom napsal článek, ušetřil byste si práci s tím , opakovat stále stejné věci. Diskuse je tady už tak rozšířená - několikastránková, že vyhledávání není nijak jednoduché. Takže se omlouvám za obtěžování, ale jak už jsem napsala - snažím se ...

lea
9. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Já se připojuji s poděkováním za vysvětlení. Teď jsem pochopila, nač jsem se ptala.

9. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Dobrá tedy, napíšu o tomto tématu, hned jak se k tomu dostanu.

Iveta
9. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

To budete moc hodný, myslím že tím odpadne velké množství dotazů, které se točí stále kolem jedné věci :)

Eva
11. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Pane inženýre, čtu zde, že J je nejvhodnější pro kuchyni. Pokud se musím ale rozhodnout mezi zřízením kuchyně na V nebo SZ, mám dát přednost V? Velmi děkuji za názor.

11. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Z těchto dvou možností je určitě lepší V, kuchyň potřebuje jangovou energii prostoru.

E.
12. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

Myslíte tedy jako to, že pokud má (celý) dům hlavní vchod (dveře) - vstup ze světové strany - Sever nebo pokud má v uvozovkách můj byt - hlavní dveře na severní světové staně nebo tehdy otevřu-li dveře z chodby domu do bytu a vidím sever (stojím obrazně řečeno na jihu). U RD to snad chápu, ale jak je to jenom s posouzením bytu v domě, beru v úvahu celý barák nebo pouze orientaci bytu dle sv. stan... No, snad je to k pochopení... Jinak se těším na článek k tématu ;-))

15. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro p. JŠ

U vstupu do domu pracujeme s energií přicházející z příslušné strany k těmto dveřím zvenku, potom pokračujeme s vedením této energie až ke dveřím bytu, tady je významné na které straně tyto dvěře jsou.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám