Procitam knihu od Angely Thompsonove,Harmonie kolem nas,kapitolu...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
zdenka
22. 1. 2007

Procitam knihu od Angely Thompsonove,Harmonie kolem nas,kapitolu o svetovych stranach...pise,ze je dulezite aby byl tvar domu,strecha a svetova strana vchodu do domu v harmonii,jinak se daji ocekavat problemy - presne pise,kdyz je strecha a vchod domu v konfliktu, ti kdo v dome ziji,tento konflikt pociti na vlastni kuzi.Otcove se hadaji,manzele se rozvadeji, osameli obyvatele citi napeti ve vlastnim nitru a zazivaji mnozstvi vitrnich neresitelnych problemu, nabizi reseni natrit hlavni dvere barvou,ktera je v harmonii s prvkem strechy,nebo umistit pobliz vchodu predmety,ktere uvedou konfliktni prvky v rovnovahu.Velice me to zaujalo,protoze sami bydlime v takovem dome a od te doby se mi zda zivot nesnesitelne problemovy.Snazim se na to divat s nadhledem a nenechat se tim vsim lapit.Protoze planujeme koupit vlastni byt,mame vyhlednute mista,kde by se nam libilo,jake bylo ale me prekvapeni,kdyz jsem zjistila,ze vetsina techto domu je takto konfliktnich,jak je to mozne?Domy jsou tvaru dreva,strechy zemske a vchody otocene na vychod,takze zivel dreva.Napadne hodne jich je navic natreno na zlute,oranzove a bezove barvy,takze zemske barvy.Nasla jsem i harmonicke,ale je jich malicko.Zajimalo by me,jestli je treba klast opravdu tak velky duraz na tohle a muze to mit uvedene nasledky,nebo tech vlivu musi byt vice aby opravdu tyhle domy nesly nestastne enrgie.A pokud neni mozne harmonizovat vstup do celeho domu, staci harmonizovat vstup do bytu?Dekuji predem za odpoved.

22. 1. 2007

Ten vliv disharmonie staveb a směru odkud přichází energie Čchi ke vstupním dveřím je skutečně velký a nelze jej podceňovat, doporučuji přijmout všechna dostupná opatření k provedení nápravy těchto disharmonií (barva fasády, doplňky a dekorace před vstupem atd). A pokud nemůžete ovlivnit vstup do domu, tak se vynasnažte alespoň o úpravu vstupu do bytu.

Jarmila H.
25. 1. 2007

Zdenko, co rozumíte pod pojmem zemské střechy? A jaký prvek má střecha, která je ve velmi mírném sklonu jako sedlová, plechová, zelená a navíc asymetrická, t.zn.každá strana jinak dlouhá? Nevím si rady s určením. Prosím i pana JŠ o vyjádření. Děkuji oběma, případně všem, kteří se připojí. Jarmila H*

zdenka
25. 1. 2007

Cerpala jsem vse ze jmenovane knihy,tam se presne pise,ze :spicata strecha - ohen, kulata - kov, nepravidelna - voda, plocha - zeme a obdelnikova - drevo(vysoke,uzke budovy).Vasi strechu si netroufam posuzovat,protoze jsem zacatecnik a snad Vam poradi nekdo zkusenejsi.Ale pokud by jste chtela, muzu Vam treba ofotit casti te knihy a zaslat mailem.

Hanka
26. 1. 2007
střecha

Jarmilko, když se podíváte na střechu, tak co na Vás z těch všech jmenovaných prvků působí dominantně? H. :-)

Jarmila H.
26. 1. 2007
Re: střecha

Hani a Zdenko, nemohla bych Vám poslat na mail nějaké foto domu, jak byste to viděla Vy?Nemám sice nic příliš podařeného, raděj fotím detaily, ale pro ilustraci by to stačilo. Jarmila H*

zdenka
27. 1. 2007
Re: Re: střecha

Muzete,tady je muj mail - zde12@centrum.cz

Jarmila H.
28. 1. 2007
Re: střecha

Hani, přece jen asi oheň _ sedlová (ikdyž mírná, ale je zelená (proti mé vůli)a to způsobilo mé váhání či zmatení. Asi lépe mne to oslovilo na fotografii, protože ve skutečnosti ji vždy vidím v takovém úhlu, že nevynikne trojúhelníkový tvar. Takže střecha oheň, polovina domu obložená dřevem+dřevěné balkony kolem domu, zbytek barva bílá-stěny (kov. Dveře na sever - tmavě hnědé, prosklené, sklo tvoří vzor jakoby zvlněného závěsu, či vody (technicky prý vzor činčila).Před domem umisťuji větší květináče s výzdobou dle ročního období.Byl by vhodný ještě jiný prvek vody? Já myslím, ano.Hezký večer. Jarmila H*

Hanka
28. 1. 2007
Re: Re: střecha

Nemyslím si.

Jarmila H.
29. 1. 2007
Re: Re: Re: střecha

Hani, to je na Vás příliš jednoduchá odpověď. Myslíte, že je takto popsaný dům harmonický? I přes tu zelenou barvu střechy? Díky. Jarmila H*

Hanka
25. 1. 2007
harmonie

Tak mě napadá při pročítání tohoto velmi zajímavého příspěvku: Dle pravidel FŠ postavím dům na S - Voda v horní 1/3 pozemku, vstup do domu i na pozemek je z J - Oheň. To se nepere? Pozemek je nepravidelný mírně se dozadu - na S rozšiřující obdélník, tvar bud. domu - Země, střecha - Oheň. Naše rodina podle rozboru 4 pilířů času potřebuje ke své harmonizaci nejvíce Kov, čili se domnívám, že by osudové číslo Ming Gua domu mělo být v prvku Kovu, což je rok 2011 či 2012. Tomovi vychází stavba domu na r. 2010 (to by MK domu bylo č. 8 - Země, která by podpořila disharmonii rodiny), mně na r. 2012. Tvrdím správně, že pro harmonii soužití naší rodiny je nejvhodnější uzavřít střechu v r. 2012? Existuje šťastnější varianta? Děkuji. H. :-)

26. 1. 2007
Re: harmonie

To vypadá dost překombinovaně a určitě tato směs pravidel žádnou harmonii nepřinese. Podstatné je určit jakou vibraci má dům (podle tvaru střechy a dalších charakteristik když to není zjevné podle střechy) a směr odkud přichází energie Čchi ke vstupním dveřím (JV-Dřevo, SZ-Kov atd), tyto 2 energie by měly být v harmonickém vztahu, např. Voda-Dřevo, Země-Oheň apod. Barvami fasády, dekoracemi kolem vstupu apod. posilujeme, tlumíme či jinak harmonizujeme právě tyto 2 elementy. Vliv rozboru 4 pilířů času by se uplatnil především ve výběru typu domu podle jeho vibrace, především ale v interiéru při volbě barev, tvarů a dekorací.

Jana
29. 1. 2007
Re: Re: harmonie

Dobrý den, pokud máme vstup SZ, tedy kov a dům má energii dřeva, jak tento problém řešit? Podporovat zemi? Mockrát děkuji.

29. 1. 2007
Re: Re: Re: harmonie

Nene, harmonizujícím prvkem mezi Kovem a Dřevem je Voda, doporučuji aplikovat zvlněné tvary (plot, chodníček,..), skleněné dekorace, modré dveře nebo alespoň jejich rám, malou vodní fontánku apod.

Jana
29. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: harmonie

No, jak je vidět, moc se nevyznám :) Ještě dotaz, je tedy alespoň výhodou, že dům je v severní části pozemku, patřící energii vody? Děkuji, hezký večer.

31. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: harmonie

Mrzí mě, že Vám musím vzít i poslední naději, poloha domu na pozemku se v toku energie ze kteréhokoliv směru neprojeví.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám