Prosím pěkně, jaké důsledky má užší podezdívka než...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Hanka
20. 12. 2006

Prosím pěkně, jaké důsledky má užší podezdívka než samotný dům? Působí to jako "jedové šípy" nebo jako stagnace energie? Měla by být naopak širší, aby byl plynulý přechod od země vzhůru k samotnému domu, to je harmonické. Ale co když je to naopak? Náš dům je z roku 1943. Nikdy jsem ani takto stavěné domy neviděla. U nás jsou tak celé ulice. Měli bychom do toho nějak stavebně zasahovat a pokud ano, jak? Velmi děkuji. Hanka :-)

Hanka
20. 12. 2006
podezdívka

Manžel mi pořád dokola vysvětluje, že je to jedině takto správně kvůli vlhkosti, tak bych velmi ráda znala i váš názor. Děkuji. :-)

Renata :)
20. 12. 2006
Re: podezdívka

Hani, oni ti chlapi (přiznejme si) mívají dost často pravdu. :) Já souhlasím s názorem tvého manžela, ale nejsem stavař, nedokážu posoudit tzv. vznik tepelných mostů. To bude určitě vědět pan Šmikmátor. Když jsem se zamyslela co to může vyjadřovat z pohledu FŠ, tak mě napadá něco v tom smyslu, jako že se vybudovaly základy a potom se zvětšovalo a zvětšovalo co to šlo, protože když už se staví a možná tady budou bydlet děti a co je doma to se počítá..... a tak, jestli mi rozumíš. Jako že dříve mysleli, že každý centimetr dobrý. Co si myslí ostatní???? :) R.

21. 12. 2006

Ve smyslu jedovatých šípů tu podezdívku nevnímám, spíš jako stav, kdy lidé něco začnou a pak si to rozmyslí a chtějí víc a víc. Z hlediska vlhkosti, kondenzačních zón nebo tepelných mostů apod. se situace řeší technickými prostředky až v době, kdy nějaké problémy nastanou, třeba i úpravou soklu domu.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám