Rekonstrukce bytu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Irra
10. 7. 2007
Rekonstrukce bytu

Dobrý den! Dnes mám s dovolením několik dotazů na povolanější. Potřebuji inspiraci, jak vymalovat ložnici na severu (já Kůň-země, muž Drak-oheň) vpodstatě ji budeme dělat skoro celou znovu, právě jsme odstěhovali děti a i by bylo fajn trochu podpořit partnerství. Dál - jsou vhodné v ložnici na stěně vpravo od dveří nebo i obecně, co vlastně říká FŠ na obrázky vyšívané křížkovým stehem? Dál opět barvy - obývák na jih, děti jsou ovce-voda a pes-oheň. Máme ho už několik let tak, jak jsme ho koupili - bílé stěny a velmi tmavě hnědý nábytek a nedělá to dobrotu. JE ale dobré dělat tolik změn najednou? Všude se říká se změnami opatrně...co to je opatrně? A poslední dotaz - nevím, jak se posuzuje prostor, který byl původně rozkouskován příčkami na několik malinkých místností (vstup do paneláku), teď jsme ho celý otevřeli a propojili, ale zůstaly v něm dvě funkčně oddělené zóny (vstupní hala a kuchyně), odlišené i podlahovými krytinami - jsou to dvě místnosti, nebo jedna, i když mezi nimi nejsou ani dveře, ani příčky? Uprostřed tohoto prostoru zůstalo zachováno bytové jádro s koupelnou atd. klasicky oddělené příčkou. Děkuji za odpověď.

michaela
10. 7. 2007
Re: Rekonstrukce bytu

Irro, do ložnice na stěny bych volila růžovou, hodně světlou. A samozřejmě pár kytek a trošičku romantiky. Ty vyšívané obrázky bych dala asi do jiné místnosti a do sektoru minulosti. Působí na mne dost nostalgicky. Obývák je dost fádní, že? Chtěl by odlehčit, přidat trochu humoru, dodat barvy a postarat se o zastoupení všech prvků. Zase přidat kytky a taky žlutou pro zklidnění nadbytku ohně. Tu halu s kuchyní považujte za dvě místnosti podle funkčních zón.

Irra
11. 7. 2007
Re: Re: Rekonstrukce bytu

Děkuji za radu. Já rozhoduji věci zatím podle citu a je zajímavé, že mi zatím všude byly doporučeny podle FŠ ty barvy, pro které už jsem byla buď rozhodnutá, nebo jsem o nich uvažovala. Manžel má proti růžové předsudky, ale už máme doma vzorník, tak snad najdeme i pro něj přijatelný odstín.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám