rostliny

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Iveta
5. 12. 2007
rostliny

Dobrý den, někde jsem se dočetla, že všechny severovýchodní a jihozápadní kouty v domě by měly zůstat bez rostlin, protože ubírají energii zemi. Souhlasíte nebo je to nesmysl?

Renata :)
5. 12. 2007
Re: rostliny

Taky mě zajímá názor jiných, ale za sebe můžu potvrdit, že květiny do partnerství a do moudrosti (až na vyjímky) nedoporučuji. :) R.

Iveta
6. 12. 2007
Re: Re: rostliny

Myslíte, že podle pakua vstupu do místnosti, já právě myslela, že je to podle světových stran, tady se však kříží dva způsoby výkladu FŠ. Mám asi pravdu, že?

Eva
6. 12. 2007
Re: Re: rostliny

Tak to jsem teď nemile překvapená. Já nazdobila sektor partnerství květinovým stolkem plným kapradin, bambusů a asparágů, který vypadá úchvatně a všem návštěvám se moc líbí.Působí to na první dojem velmi svěže. Celou dobu žiju v domnění, že když budou rostliny krásné a zdravé, posílím tím tento sektor.:) A můj poznatek: rostliny v JZ rohu mám již cca 5 let a je pravdou, že mé partnerství je sice pevné, ale konflikty jsou na denním pořádku. Partnerství se spolupracovníky v práci stojí za starou grešli. Takže, asi máte pravdu.(?)

jana
6. 12. 2007
Re: Re: Re: rostliny

Možná je to moc překombinované, ale co dát ty kytky do červených květináčů pro vyvážení energie Renatko?

Iva
7. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: rostliny

Co když je partnerství na jihu? Tam by květiny posílily oheň?

Iva
8. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Prosím

Renata :)
8. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Partnerství na jihu - vážně, nerada odpovídám na otázky takového typu, když nevidím celkový půdorys bytu a neznám pozadí otázky..... záleží zda se jedná o jih bytu nebo jih místnosti o jaký druh květin se jedná a co potřebuje tvoje partnerství...... ale teoreticky!!!- ano, květiny (dřevo) podporují oheň, oheň je dobrý pro podporu partnerství. Kvetoucí květiny a stromky s plody( např.citroník) už jsou energie ohnivé. Do cílů bych je doporučila, do partnerství bych byla opatrná, minimálně bych zvažovala druh rostlin. Co se týká červeného květináče v partnerství, ten bych nezavrhovala. :) R.

Renata :)
8. 12. 2007
Re: Re: Re: rostliny

Nevím, zda mám pravdu, ale tak to cítím. Kapradiny a asparágusy mají energii vody a proto bych je osobně rozhodně do partnerství nedoporučovala. :)R.

Eva
9. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: rostliny

Takže pokud bych odstranila stolek s kapradinami a asparágy a přemístila jej do JV rohu místnosti (nikde jinde nejsou okna) a odtud vzala vzrostlý fíkus benjamina (velikosti 1,70m) a umístila jej do toho JZ rohu, bylo by to lepší? A nebude to symbolizovat jedince a nikoli partnerství? Stačilo by pak doplnit tento strom jinou menší rostlinou? Pochopila jsem, že rostliny raději ne, ale v obou rozích jsou radiátory a starší nehezké parkety a ty rostliny ty rohy prostě zjemňují a zastiňují pohled na topení.

Renata :)
9. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Právě v takových případech je třeba uplatnit tzv. FŠ vychytávky a doplnit roh symbolem, který daný sektor posílí..... Chce to fantazii, nebo FŠ poradce. Mimochodem, taky mám velkého benjamina v partnerství - spolu s jednoduchým symbolem partnerství, který nelze přehlédnout..... zastávám názor, že méně znamená více...... Druhá, samostatně stojící a navíc menší rostlina by v partnersvtí dobrou službu nepřinesla. Mnohem větší službu by udělala renovace (oživení!!!) parket a tím i funkce daného sektoru. :) R.

Eva
9. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Děkuji Vám, Renatko, a pokud Vás neurazím, mohu se zeptat, jak se Vám fíkus osvědčil v partnerství? A mimoch., ty parkety nejsou nijak zdevastované, jen to už není zrovna moc moderní styl, radiátory jsou nové, ale přesto asi není moc dobré, aby dominovaly pokoji. A ještě jeden dotaz, prosím, pokud jsou ty kapradiny u země a rostou směrem vzhůru, tedy jejich listy nepřetékají směrem dolů, stále je to voda? A co filodendron, takový ten běžný typ, je to taky voda anebo rozhoduje tvar, do kterého je rostlina je naaranžovaná, tedy pokud roste kolem tyče směrem vzhůru, či volně padá po skříni dolů atd.No, není to zrovna jeden dotaz, ale bude Vám vděčná za upřesnění. Děkuji.:-)

Renata :)
9. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Snad doporučení oživení parket nevyznělo jako urážka.... to jsem vážně nechtěla... jak já bych měla ráda parkety - jsou znovu IN! Benjamin...kdyby neosvědčil, jistě by tam nebyl. Co se týká druhů květin, vyšla hezká kniha o pokojových rostlinách dle FŠ a tam najdete, která květina je kam vhodná. :) R.

Eva
9. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Tak to tedy vážně jako urážka nevyznělo, jen jsem chtěla upřesnit, jak to s tou podlahou vypadá. Parkety jsou IN, já vím, jen trošku jiného druhu, než jsou ty naše.:) Díky za typ na knížku, mám jich už asi 10 o FŠ, v každé se píše tak trochu něco jiného, tak jsem to chtěla upřesnit v diskusi.:). Každopádně děkuji.

michaela
9. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Jen pozor u těch radiátorů. Chce to kytky hodně rosit nebo postavit do velké mísy s vlhkými kamínky. Můj benjamín nemá topnou sezónu moc rád. Když začnou topit, trochu opadává a na mé partnerství kašle.

Eva
9. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Díky, Michaelo, mám naprosto stejnou zkušenost, můj benjamín je sice v sektoru bohatství, ale topná sezóna ho taky vždy částečně "oholí".Ono ty radiátory ničí i nás, takže: už aby bylo léto:).

Iveta
13. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Jsou tedy vhodné kapradiny do sektoru jihovýchodního?

Jana
13. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Kapradiny-voda ano podporují JV-dřevo. Ale určitě bych se řídila pa-kua. Tam mohou být v bohatství, minulosti, kariéře.

Iveta
13. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Děkuji!

Eva
14. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

A ví někdo, jakou energii má pokojový bambus?

Alena
16. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

A kam se hodí umístit kaktus s bodlinkami?

Eva
16. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Tak jsem včera přemístila ty kapradiny ze sektoru partnerství do bohatství a musím Vám říct, že už hned při tom stěhování jsme se pohádali jako koně. Kapradiny jsou pryč, ale u nás je krize. Docela mám nutkání ty kapradiny rychle vrátit zpět.

Renata :)
16. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Evo, nevím, zda hádku zavinilo přemístění kapradiny, ale ať je to jak chce, do bohatství, patří květiny směřující vzhůru, tedy s energií dřeva, případně energii kovu. Neznám všechny květiny, ale kapradiny, ať už směřují listy nahoru či dolu, osobně stále cítím jako energii vody a do bohatství bych tuto já nedoporučila. Mimochodem, roh bohatství je také o komunikaci.... :) R.

Eva
17. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

A copak energie vody nepodporuje energii dřeva v JV sektoru? Asi pak nechápu, proč se doporučuje na JV umístit akvárium nebo fontánku. Ty kapradiny jsem totiž dala do sektoru bohatství v obýv.pokoji, který zde spadá do JV rohu domu. Mám tedy sektor bohatství posílit i na JV spíše kovem?

Ev
17. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Děkuji Renatce za ochotu a názory, přesto mohu ještě poprosit o vyjádření k tématu kapradin a vzrostlých fíkusů pana Šmikmátora ??

Renata :)
18. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Evo, podporuje, ale není voda jako voda, není oheň jako oheň.... třeba někam patří voda v podobě květin, jinam v podobě akvaria, jinam patří obraz s vodní tématikou. Jednou je třeba klidná hladina řeky, v jiném případě silný vodopád.....Stejné je to s ohněm- do některého sektoru patří svíčky, do jiného oheň v podobě světla a aby to nebylo jednoduché, tak někde je třeba aby svítilo shoŕa dolů, v jiném sektoru je žádoucí, aby světlo směřovalo nahoru.... Tak to je FŠ - vítr a voda.... někde je třeba hladina klidná s mírným vánkem, někdy je nutné vítr rozfoukat, dát věci do pohybu a následně zklidnit.....To jsem se rozepsala, ale jinak vysvětlit neumím, proč kapradiny v bohatství necítím... :) R.

Eva
18. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Děkuji velmi za podrobný rozpis, Renatko, mám nyní pocit, že asi spojujete své pocity z kapradin s malým vodopádem?? A ten je zřejmě vhodnější do sektoru kariéry. A kdyby byly ty kapradiny pod tím fíkusem, tedy jako voda, která podporuje dřevo? I v tomto případě je to špatně?

Renata :)
18. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Lépe už vysvětlit neumím. Snad pomůže Jiří.... :) R.

michaela
19. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Evo, když pomineme, že voda není v partnerství to pravé ořechové (chcete, aby Vám uplavalo?), tak fikus nemá rád společnost jiných rostlin.

Eva
19. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Míšo, já ale už ty rostliny z partnerství vyřadila a nyní jsem s Renatkou řešila sektor bohatství na JV. Snad bych mohla ještě upřesnit, proč tolik na těch kapradinách lpím. Jsou to takové mé poklady, mám je moc ráda a všechny jsem vypěstovala sama.Navíc v našem domě se jim moc daří, proto se mi moc nechtělo je z by tu vyřadit, protože pokud se nehodí do bohatství ani partnetství a v severní části domu nemám okna, budu je asi muset někomu věnovat.:) Z tohoto důvodu jsem se chtěla ujistit, zda je to opravdu nutné. Ráda bych slyšela názor pana inženýra, ale mé volání asi zůstane nevyslyšeno. Už vážně nechci obtěžovat, ale kam by se tedy hodily?:)

michaela
19. 12. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rostliny

Tak to se omlouvám. Musím víc dávat pozor :). A nemáte jinde trochu světla, třeba na západě nebo východě? Vždyť kapradiny přeci nemusí být přímo u okna. Já je mám u stěny bez okna a daří se jim dost dobře. Víc jim vadí sucho než nedostatek světla. Do bohatství bych je taky nedávala. Spíš třeba do minulosti.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám