rostliny na JZ

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Daniela
23. 3. 2009
rostliny na JZ

Dobrý den.Kamaradka me upozornila,že rostliny na JZ by byt nemely.Mam totiž zrovna v tomto místě květinový stolek a vysokou vzrostlou palmu.Je pravda, že me vztahy at se to tyka partnerského nebo pracovních nejsou zrovna ukázkové.Zajíma me, proc zde rostliny vadí, když jinde maji kladny vliv na energii mista. Moc dekuji za odpoved.

Lenka
23. 3. 2009
Re: rostliny na JZ

Já bych se k tomuto dotazu Daniely ráda připojila. Také jsme v jedné knize o feng-shui četla, že květiny by neměly být na JZ a také na SV, tedy v sektorech vztahů a vědění podle světových stran. Jestli je to pravda, zajímalo by mě proč? A čím se vlastně nejlépe řídit při rozmístění květin v bytě - sektory podle světových stran v rámci celého bytu nebo pa-kua místnosti podle vchodových dveří? Je mi jasné, že obojí nejde... Děkuji za odpověď.

michaela
27. 3. 2009
Re: Re: rostliny na JZ

To je tím, že tyto světové strany patří prvku Země. A dřevo zemi vyčerpává.

Daniela
28. 3. 2009
Re: Re: Re: rostliny na JZ

Děkuji :o) přemístím je .

Lenka
28. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: rostliny na JZ

Já také děkuji za odpověď, ale stále v tom ještě asi nemám dost jasno.Vadí v sektorech země (tedy na JZ a SV) i květiny kvetoucí např. červenými a žlutými květy, které by se daly přiřadit spíše k prvku ohně a země, než dřeva? Já mám na JZ oblasti vztahů krásné dva červeně květoucí ibišky, ale pravda, nekvetou pořád... Znamená to, že když kvetou, tak by jejich umístění bylo v pořádku a když nekvetou, tak už s nima honem jinam, třeba na V do oblasti dřeva nebo na J do ohně? Pak mě ještě vrtá hlavou, když mluvíme o tom, že květiny (tedy myšleno dřevo) není vhodné umísťovat například na JZ bytu, ale podle mapky pa-kua jsou v rámci tohoto JZ pokoje v oblasti dřeva- tedy tam, kde jsou doporučované. Tak podle čeho se vlastně řídit? Moc děkuji za reakci.

michaela
28. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: Re: rostliny na JZ

Lenko, já mám kytky všude, kde se mi líbí a přemisťuji je podle světelných podmínek. Ale obecně - květiny jsou vždy dřevo, ale podle barvy květu je v nich zastoupen i další prvek. Kvetoucí ibišky v partnerství určitě nijak nevadí. Ani nekvetoucí. Jen tam těch kytek nesmíte mít tolik, aby převážily energii země. Prostě - ty dva stačí. Jinak - řiďte se radši podle pa-kua místnosti. Přece nenecháte místnost bez kytek jen proto, že je v JZ části bytu. Prostě, všeho s mírou a podle citu a nemůžete nic pokazit.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám