rozdělení garsonky

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Mia21
19. 10. 2006
rozdělení garsonky

Dobrý den, pane inženýre, díky za vskutku příjemné a poučné stránky, které pohladí duši. Obracím se na vás s dotazem. S přítelem bydlíme v garsonce 20 qm pokoj + 12 qm WC, koupelna, předsíň. Chci pomocí barev rozdělit místnost na jednotlivé menší mistnosti. Hned ode dveří by byla kuchyň, prostřední pruh obývák+ložnice a u okna pruh jako pracovnu. Do baráku, bytu i místnosti se vstupuje ze severu, okno je na jih. Teď je pokoj vymalován žlutě. Nevím, jaké barvy bych měla zvolit. Zda nechat v krajních pruzích žlutou a obývák+ložnici natřít jinou, nebo změnit barvy všech malých místnosti. Věřím, že mi s tím pomůžete. Já jsem králík dřevo - a přítel je krysa dřevo +. Postel máme čelem ke zdi, směřuje na východ. Přes den dávám na postel přehoz a polštářky, aby vypadala jako sedačka. Přemýšlím, že na noc budu dávat před Tv (je proti posteli na Z)paraván, aby na nás špatně nepůsobila. Poradíte? Předem mockrát děkuji.

20. 10. 2006
Re: rozdělení garsonky

Být ta místnost delší, tak bych doporučil 3 různé barvy, ale pro tento Váš případ by mohlo stačit odlišit ten střední pruh nějakou teplejší barvou s červenou, např. meruňkovou. Kuchyň v S-sektoru by potřebovala přiteplit např. výraznými oranžovými doplňky. To zakrývání TV je určitě dobré.

Mia21
23. 10. 2006
Re: Re: rozdělení garsonky

Dobrý den, děkuji mockrát za odpověď. Místnost má rozměr 4x5m. Pětimetrové stěny jsou východní a západní. Teď o víkendu jsme s přítelem přemýšleli o přiteplení místnosti, jelikož nám tam převládá banánově žlutá (stěny) a modrá (postel, taburetky). Také jsem dospeli k oranžové barvě - čistě proto, že se nám líbí a také se nám tam hodí. Chtěla bych se ještě zeptat - teď máme psací stůl pod oknem (na jihu), samozřejmě zády ke dveřím. Ani jednomu z nás se tam moc sedět nechce. Včera jsme vymysleli, že bychom psací stůl přemístili do JV rohu - zády k V zdi, s výhledem na celý pokoj, dveře i okno. Také světlo bude dopadat zleva, což je podle mě dobré. Mezi stolem a postelí zůstane půl metru mezera. Myslíte, že je tato pozice stolu vhodná? Děkuji za trpělivost a radu.

23. 10. 2006
Re: Re: Re: rozdělení garsonky

Ta pozice stolu je určitě lepší než sedět zády ke dveřím, ale ještě zkuste variantu opačnou, čelem k V.

Mia21
24. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: rozdělení garsonky

Děkuji, pane inženýre, za rady. O víkendu vymalujeme, přesuneme stůl a zkusíme jak vše bude na nás působit. Příteli se meruňková barva stěn také zamlouvá. Chci se ještě zeptat - budu postupně "zdobit" jednotlivé sektory v oddělených částech místnosti. Na zdi jednotlivých místností si představuji malé vkusné obrázky odpovídajíci sektorům, už je mám částečně připravené. Jenom přemýšlím, jak posílit "cíle" a "začátky" v místech pomyslného (barevného) oddělení místnosti. Nebude tam zeď, tudíž nebude možné umístit třeba budoucího baráčku. Asi musím vymyslet nějakou vhodnou dekoraci (napadá mě zvonkohra) zavěšenou ze stropu a obrázek baráčku umístit do "budoucnosti". Nebo by to šlo i jinak? Nechci vše udělat najednou, ale chci mít aspoň v hlavě představu, jak by to mohlo vypadat a postupně si dotvářet místnosti. Děkuji za Vaše názory. Opravdu jsou to velice cenné rady.

24. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: rozdělení garsonky

Vhodné doplňky a symboly zavěsit ze stropu je jedna možnost, dále by šlo zkusit do těch míst spustit ze stropu delší nebo kratší roletu, textilní nebo přírodní např. ze štípaného bambusu.

Mia21
25. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: rozdělení garsonky

Dobrý den, děkuji za radu. Zkusím nějakou roletu, uvidím, jak to bude vypadat a jak to bude na nás působit. Přeji hezký den.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám