rozmístění místností v domě

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Renata
12. 5. 2006
rozmístění místností v domě

Dnes mě napadá mnoho otázek... ve svých představách mám náš budoucí domeček. Jedná se o rekonstrukci více než 100 let starého vesnického domu. Teď, když vím o feng šuej,nemužu nepohlížet na dům a zahradu z jeho hlediska. No a zjistila jsem, že dříve opravdu věděli.... Ten dům byl původně obklopen stavbičkami (chlévy apod) přesně v zásadách Feng šuej. Bohužel jsme tyto, pro nás nepotřebné, již dávno odstranili. A nyní stavíme nové. Snad se nám to podaří zachránit, už protože to místo je opravdu moc krásné a jsme tam moc rádi . Už 2x jsem slyšela od lidí, kteří energii cítí, že by na tom místě měla stát kaple! Ale teď k domu samotnému.Chceme změnit půdorys domu, obvodové zdi zůstanou. CHtěla jsem se poradit, s rozmístěním jednotlivých místností. Můj plán je.. Vstup z JZ, chodba (kariéra), vpravo (JV) dle pa-kua pomocníci- kuchyň, naproti (SZ)-moudrost WC koupelna-( To asi není dobré, ale nejde to jinak)následuje obývací pokoj, na šíři celého domu - bohatství, cíle,vztahy, částečně budoucnost,střed,děti . Všechna okna na JV do zahrady. Schodiště z chodby, do patra, kde budou 3 ložnice a opět WC, koupelna, nad dolní. Když budu uvažovat, že 1. polovina domu je jangová, bude kuchyň a Wc v tomto prostoru a obýv. část v jinové. Nevím, co je správně, na kuchyň jsem slyšela 2 názory. Jeden říká jin, druhý jang. No, to jsem se do toho zamotala. Jestli aspoň trochu porozumíte tomu, co mě trápí, prosím pomozte. Děkuji Renata

12. 5. 2006
Re: rozmístění místností v domě

Tak k té kuchyni: vaření je činností výrazně jangovou, proto by se měla odehrávat v jangové části bytu. A k těm dalším dotazům jen tolik, že s tím stráví běžný odborník na FŠ ale i projektant či architekt několik hodin odpovědné práce, aby vše fungovalo jak má, tak to prosím nechtějte vyřešit v diskuzi.

Renata
18. 5. 2006
Re: Re: rozmístění místností v domě

Pane Šmikmtore, děkuji za odpověď, jsem ráda, když mi odpovíte na moje pochybnosti. Co se projektu týče, tak jsme si asi neporozuměli. 15 let pracuji v projekční kanceláři (mimochodem teď právě projektujeme rekonstrukci Cyrilometodějské záložny u Vás v Brně na Zelném trhu) a vím, jakou práci dá nakreslit rodinný domek, aby byl spokojený investor i projektant a kolik času to zabere. A mnohem náročnější je, když je potřeba skloubit tyto věci s odborníkem na FŠ. Nechtěla jsem po Vás projekt,.....je to tak,..... o FŠ vím teprve půl roku. Hodně si je čtu a nyní jsem si začala malovat náš 1. vlastní dům a najednou mi nedá, abych se nesnažila uplatnit to, co nově o zásadách šťastného bydlení vím. Ale protože "čím víc vím, tím víc vím, že nic nevím", chtěla jsem od Vás jen posoudit, jestli nedělám někde chybu. Nic víc. Možná jsem se špatně vyjádřila, možná už jsem chtěla placené informace. Stačilo napsat, že se jedná o placenou službu, zařídila bych to. Stejně budu chtít celý projekt od odborníka na FŠ posoudit a vím, že je to služba placená. Jestli to vypadalo, že z Vás chci "tahat rozumy" zadarmo, tak to mě opravdu moc mrzí. Není to tak a moc se omlouvám. Děkuji za Váš čas, který jste mi věnoval a děkuji za Vaše odpovědi. Ráda Vás čtu a zůstane to tak i nadále. Vaše věrná čtenářka Renata

18. 5. 2006
Re: Re: Re: rozmístění místností v domě

O to "tahání rozumů" by tady ani tolik nešlo, spíš se takto bráním zjednodušit celou projektovou práci na určení kam kterou místnost umístit, protože těch věcí co je potřeba uvážit je mnohem víc a čím víc budete vědět o FŠ, tak další ještě přibudou... To umístění WC v SZ sektoru domu je natolik závažné, že bych kvůli tomu přemýšlel o zásadních dispozičních úpravách.

Renata
19. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: rozmístění místností v domě

Děkuji, zvážím to. Je to zvláštní, když jsem se tak zamyslela, zjistila jsem, že nyní bydlíme v bytě, kde sektor vědění a moudrosti chybí úplně. Na zmiňované chaloupce je i nyní WC v sektoru moudrosti, přesto, že je zatím chod z JV. V době, kdy jsem bydlela u rodičů bylo WC také z části v této oblasti. Vždycky v naší rodině byl problém s chutí učit se! Máme 2 děti a ten stav přetrvává. Chytrost, ta, tu je, ale chť do učení je opravdu mizivá. Začít věci není problém, dotáhnout je do zdárného konce už je také horší. A to u nás všech. Je nám pomoci??? Přeji hezký seminářový víkend. :)R.

Renata
19. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: rozmístění místností v domě

Ještě mě teď napadlo, můžete mi prozradit, z jakého důvodu je to umístění WC závažné??? Zda proto, že je to oblast moudrosti, nebo energie přicházející ze SZ ( kov). Teď jsem si to vyložila tak, že kov drží vodu a bude těžké ji i třeba dřevěnou energií "vysusit". Nebo uvažuji úplně špatně???

19. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: rozmístění místností v domě

Je to jinak, SZ sektor souvisí s energií muže/otce a také s uchováním majetku, takže jeho význam pro harmonickou domácnost je zcela zásadní.

Lucie
20. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rozmístění místností v domě

No to je vesele. A co se da delat, kdyz prave tento sektor v byte chybi? (V tom miste pudorysu domu je domovni schodiste.)

js
22. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: rozmístění místností v domě

Ono neni nahoda, ze v urcite rodine zrovna tento sektor chybi, doporucuji napred posoudit, zda v prislusnych oblastech zivota nedochazi k problemum a nasledne se temto oblastem venovat zvysenou merou, krome vseho co se tady uz zminovalo na tema chybejicich sektoru v pudorysu.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám