situovaní domu podle magických čísel

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Jarmila Vidlákovája
25. 10. 2006
situovaní domu podle magických čísel

Přeji dobrý den a prosím o radu,kde umístit vchod,ložnici a obývací pokoj s jídelnou v budoucím domě.Problém je v tom,že já jsem element dřevo-číslo 3,přítel země-číslo 5,dcera kov-číslo 7.Máme každý jiné příznivé směry.Nehrozí,že bychom spali nakonec odděleně?Děkuji za cenné rady a zdravím.

Hanka
25. 10. 2006
Re: situovaní domu podle magických čísel

Hrozí, právě proto pan inž. tuto metodu nepoužívá. Kdybych tuto metodu používala doma, tak já spím se synem a manžel s dcerou. :-) Vchod Vám asi dle prvků poradí pan inž., hlavně nechoďte do zimy, ložnici někam na S, kuchyň naopak J, dcera nebo obývák JV. Kam postavíte WC s koupelnou? Já přemýšlím, že bych si k tomuto účelu k obdelníku domu přistavila na V prostor, který by byl jen v přízemí - nezastřešený, tak jako mají lidé garáž napláclou na domě, tak já bych udělala odpadní místnosti. S jedním dítětem bych to asi také neřešila, ale my chceme mít dětí víc (2 už máme) a zbytečně bych ten V vhodný pro děti zaplácala schodama, WC, koupelnou atd. Tak malujte a napište na co jste přišla. Já taky maluju. :-) Největší problém mám zatím s okny, zabírají hrozného místa, abych mohla vhodně umístit postele, stoly atd., takže jsem asi přišla na to, proč ve FŠ domech jsou taková ta rohová okna ;-) Co myslíte?

Jarmila Vidláková
25. 10. 2006
Re: Re: situovaní domu podle magických čísel

ZZZDDDDRRRRRRAVÍM Hanko a díky za bleskovou odpověd-byť jen k pousmání.Pan ing.nám doporučil stavět bungalov.Což nás těší,protože je nám něco přes 40 a ve stáří nechceme zdolávat schody.Dvě dospělé dcery jsou už samostatné,takže řešíme bydlení jen pro nás 3 a samozřejmě nesmí chybět jeden pokoj pro dcery,který by mohl sloužit jako pracovna během roku.Čím víc se zajímám o feng suej,tím více kombinuji a zdá se mi -lepší nevědět.Docela nás honí čas,protože potřebujeme dát projektantovi svou předsavu,která se zatím denně mění.Mějte se pěkně.

Sammy
25. 10. 2006
Re: Re: Re: situovaní domu podle magických čísel

Ahoj Hanko a Jarmilko, taky přestavuji a maluji a maluji. Hanko, okna jsou fajn, docela Ti je závidim, já jich mám zase málo..:))Kuchň mám na S až SV, je tam děsivá tma, tak bych jí chtěla přemístit na JV, ale jelikož by to bylo finančně náročnější než předělat současnou, tak trochu s manželem "bojujeme", jak to tedy bude..:)

Hanka
25. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: situovaní domu podle magických čísel

Sammy, nebojujte a dejte do změn všechno co máte. :-)

Sammy
25. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: situovaní domu podle magických čísel

Hani,"bojem" jsem nemyslela nic ve špatném. Prostě debatujem, promýšlíme. Já mám ráda sluníčko a líbila by se mi právě kuchyn společná s jídelnou na JV. Manžel na to kouká rozumověji (chlap!) :) a má k tomu zase takové ty praktické poznatky, které jsou tak trochu mimo mě..:)Ve stávající kuchyni je totiž mimo jiné i docela výhoda v tom,že dřez je ve "skříni". Na fakt. Človek o něm neví, dokud ho nepotřebuje používat. Možná to někomu přijde nepraktické, ale já si na to zvykla tak, že mi to jinak už přijde skoro divné..:))A jelikkož je ta kuchyň docela důležitá místnost, taky bych ji ráda udělala POŘADNĚ..Je to ale docela makačka! :)Měj se hezky. S.

Hanka
25. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: situovaní domu podle magických čísel

Teda Sammy, to zní fakt skvěle - dřez ve skříni. To bych chtěla taky.:-)A na JV by to tak nešlo udělat?

Sammy
26. 10. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: situovaní domu podle magických čísel

Na tom JV by byla klasická linka - podél celé stěny, dát tam skříň, to by asi nešlo..:( Tak nevím, jak víc posílit toho MUŽE, když mu zaberu kuchyň..(i když převážně zatím vaří on)..Ale přece jen je to živitel rodiny..:)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám