Skvělý den všem, prosím o radu - jakou zvolit barvu...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Val
22. 11. 2006

Skvělý den všem, prosím o radu - jakou zvolit barvu doplňků a tvar do kuchyně?Muž (1963)zajíc,Jin,voda,syn(1988) -drak,jang,země,já(1964)-drak,Jang,dřevo.Kuchyň má okno na Z,vchod rozhraní vědění a kariery-S,linka je barvy medové dřevo mat.dřevo a dřevotříska,lino imitace přírodních prken,obklady zelené(středně),zdi bílé.Sporák směrem na JV.Děkuji V.

22. 11. 2006

4 elementy jsou zastoupeny výrazně, doporučuji zde proto barvy a tvary Země.

val
23. 11. 2006

děkuji a fajn den V.

val
29. 11. 2006

Dobré ráno , měla by být i v barvě a prvku země např. zvonkohra bez ohledu , kam je umístěna.Nebo může být za skla?Díky všem V.

Renata :)
29. 11. 2006

Val, pokud můžu vstoupit, tak skleněná zvonkohra zastupuje element vody. Já osobně bych trochu podpořila oheň. :)R

Val
1. 12. 2006

Ahoj Renčo:), jsem´ráda za názor kohokoli a natož pak od Tebe člověka znalého.Jen mne to trochu uvedlo do zmatku - pan Šmikmátor uvedl,že 4 prvky jsou zastoupeny dost a je třeba posílit zem.I já jsem si myslela, že v kuchyni je oheň zastoupen díky plyn. sporáku až dost.A pak sklo je přeci z písku , tak je tam zastoupena zem.Snad to nevyzní , jako že zpochybňuji Tvé názory ,v žádném případě - a díky za ně. Jen bych chtěla rozvést diskuzi , z které by vyplynulo " proč a jak "Takže moc moc díky.

Renata :)
1. 12. 2006

Ahoj Val,ne, nevysvětluji si to tak, že zpochybňuješ mé názory, já sama často používám otázku PROČ, protože jedině tak dokážu věci pochopit a přijmout. Musím vědět proč to tak je. Jsem ráda, že se ptáš. K té zvonkohře.... sklo a kříšťál ve FŠ zastupuje element vody, není to tedy element země.Když jsem si představila místnost, kterou popisuješ, přišlo mi, že tam je toho ohně málo. Je potřeba vzít do úvahy i rozmístění spotřebičů a ty jsi neuvedla jestli třeba sporák není vedle vody nebo lednice. To spojení není optimální a oheň tlumí. Ale to jsou právě ty věci o kterých jsme mluvili. Tady ve foru se dají řešit jen věci některé, třeba korekce vlastních nápadů, doplňky, barvy ale k dobrému výsledku je nutný celkový pohled na místnost a byt. Jsou věci, které člověk sám ve svém bytě nevnímá, přijdou mu přirozené, nemá potřebu měnit je, proto o nich ani nenapíše. A to jsou většinou právě ty věci, které je potřeba dát do pořádku. Teprve pohled druhého člověka odhalí věci, které je třeba řešit. Proto znovu opakuji, na těchto stránkách nemůžou jít věci tak do hloubky, jak FŠ vyžaduje. To leze pouze konzultací....... a klidně se ptej dál, můžeme to rozvinout. Prima den :) R.

val
1. 12. 2006

Ahoj Renčo:), díky za odpověď.Tak tedy situování a umístění sporáku je v prvním příspěvku , dřez je od sporáku cca75cm od něj směrem na jih jeho vlastní postavení ještě tak JV.Lednice stojí JZ dle pa-kua je to sektor partnerství.Sama moc dobře vím , kouká -li na jednu věc více lidí odhalí se často věci nám před tím , jakoby neviditelné. Proto jsem moc ráda , když se vždy někdo zapojí a je ochoten to i s námi téměř začátečníky rozebrat. Tak ještě jednou moc díky.V.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám