Sláma

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Irra
11. 7. 2007
Sláma

Dobrý den! Vím, že dle FŠ nejsou vhodné suché vazby a jiné mrtvé materiály - jak je to obecně se slámou? A s výrobky ze slámy? Nechali jsme si viset v kuchyni nad stolem slaměný věneček se čtyřmi andělíčky, nad kterými visí sluníčka či svatozáře, svázaný tradiční červenou nití

Hedviga
12. 7. 2007
Re: Sláma

Skôr by som uvedené "kvety" použila iba príležitostne ako doplnok a krátkodobo. Ináč skôr nie, t.j. ako šnečí ulity.

Irra
12. 7. 2007
Re: Re: Sláma

Ale zajímalo by mne proč. Renato? JŠ? Šnečí ulity jsou prázdné schránky mrtvých živočichů, suché kytky jsou mrtvé kytky, tomu rozumím. Slaměný výrobek (příp.kukuřičné šustí), má přece v sobě energii toho, kdo z toho vyrobil nějaký ten dekorační předmět, ne? Navíc je to tradiční součástí naší kultury a většinou se z toho vážou nějaké základní tradiční symboly (andílci, holubičky...). Naši předci přece žili v souladu s přírodou a všichni lidi na světě chtěj to samé - klid, štěstí, zdraví, děti, ochranu před zlými událostmi a dobré hmotné zázemí. Nějak mně osobně dekorace uvázaná ze slámy přijde přirozenější, než achát rozřezaný na plátky, vám ne? A proč je sláma "mrtvá" a dřevo ne?

michaela
12. 7. 2007
Re: Re: Re: Sláma

Na mne sláma nepůsobí mrtvě, já v ní vidím pořád zlaté zralé obilí. A to, i když je před sklizní už suché, rozhodně není mrtvé. Ale asi bych to nenechávala viset moc dlouho, spíš občas koupila nové. Je to přeci jen lapač prachu.

Renata :)
13. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Sláma

Cítím to stejně jako Míša :) R.

JarmilaH.
13. 7. 2007
Re: Re: Re: Sláma

Ahojky Ivo/Irro. Přidám se taky s názorem.Určitě sláma a výrobky z ní patří do tradiční české výzdoby. Naši předkové ji používali od žní do masopustu (mezitím Vánoce, tam to bylo markantní) a pak pomalu nastupovalo oživení, jaro. Morena, která byla také ze slámy shořela a uvvolnila místo zeleni, novému životu. Tak to cítím já. A pokud zdobím slámou,tak v těchto obdobích a jěště měním už zaprášené za nové, jakoby více "živé". Působí na mne teple a dobře. Fakt je ten, že dřív byly obytné místnosti zařízené jednoduše, bez koberců, závěsů, polštářků apod. Takže prach se neměl příliš kde držet.Mějte se krásně!!!!J.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám