Sloup vn u pozemku

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Radovan
5. 1. 2006
Sloup vn u pozemku

Prosím o radu ohledně vysokého napětí. Chceme koupit pozemek, který se svažuje od severozápadu k jihovýchodu. U jižní hranice stojí sloup vys. napětí 22KV. Máme možnost hranici užívaného pozemku posunout dle vlastních představ.Zajímalo by nás jestli lze vliv tohoto napětí eliminovat(i na zahradě). Jaká je vhodná vzdálenost pro stavbu domu od vedení a mělo by význam případné uložení kabelu s vedením do země? Děkuji za odpověď.

6. 1. 2006
Re: Sloup vn u pozemku

Za poměrně bezpečnou vzdálenost vedení od domu považuji v tomto případě cca 30 m (12 m v zemi), s eliminací tohoto vedení ve venkovním prostoru nemám zkušenosti, ale dobrých výsledků dosahujeme v místostech v domě s našimi odrušovači typu Goliáš.

Dagmar
7. 1. 2006
Re: Re: Sloup vn u pozemku

Platí tato bezpečná vzdálenost i ve venkovním prostoru, když pravděpodobně vedení venku nelze ničím odrušit? V knize FŠ jsem se dočetla, že sloupy el. vedení mají negativní vliv na zdraví dětí. FŠ se zabývám teprve půl roku. Tyto stránky jsou fajn, pomohly mi dost věcí objasnit. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

10. 1. 2006
Re: Re: Re: Sloup vn u pozemku

Sloupy i samo el. vedení má negativní vliv na všechny, a u malých dětí bych se tolik neobával, ty se místům s negativní energií instiktivně vyhýbají. Ještě jedno nebezpečí skrývají sloupy VN, a to tzv. bludné proudy, které vznikají pronikáním proudu od neizolovaných částí vedení nebo sloupů, zemí se tyto proudy mohou dostávat do větších vzdáleností od sloupů.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám