Šnečí ulity

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Renata :)
7. 6. 2007
Šnečí ulity

Zdravím všechny a ráda bych poprosila o pomoc. Potřebovala bych zjistit, jak na vás působí prázdné šnečí ulity jako dekorace v bytě. Jednak v podobě zvonkohry, barvené, či lakované, nebo jen naaranžované v misce, jako doplněk koupelny. Budu vděčná za sdělený pocit každého z vás. Děkuji za pomoc. :) Renata

silvia
7. 6. 2007
Re: Šnečí ulity

tiez som zvedava co vy na to, pretoze ich mam ako dekoraciu spolu s peknymi kamienkami na bambusovej miske. mne osobne pripominaju miesto odkial som ich doniesla, ktore mam velmi rada.

Petra
25. 3. 2017

Mě šneci ulity vůbec nepřipadají špatne. Pokud z nich má někdo pocit opuštěných domečku, může je třeba osadit malinkou mýtickou, nebo dále přetvořit. Hned se to stane symbolem nekonečného koloběhu života. Podle mě každá věc vyzařuje takové energie, jaké chceme aby vyzařovala!

Monika
7. 6. 2007
Re: Šnečí ulity

Renato,vím že jsi ve FS zběhlá,proto mi nedá se nezeptat..K čemu to potřebuješ vedět??Máš je doma?Pokud ano,na pocitech ostatních vůbec nezáleží,pokud s Tebou nebydlí ne?Nebo je máš doma,tady Ti 10lidí napíše,že mají špatný pocit,tak to vyhodíš???

Iva
7. 6. 2007
Re: Re: Šnečí ulity

Já mám také šnečí ulity na akváriu-beru je jako dekoraci-nijak špatně je nevnímám....sice je to mrtvá schránka,ale v dosti FS knihách je doporučováno mít doma ulity ve tvaru spirály.......

Renata :)
7. 6. 2007
Re: Re: Šnečí ulity

Ne, Moniko, je to jinak. Doma je nemám, ale nedávno jsem potřebovala zjistit, jak vyzařují. Převládá ve mě rozumová myšlenka, že je to opuštěný domeček ale na druhou stranu jde o přirozený proces. Protože si musím přiznat, že je necítím nijak, chtěla jsem si ověřit pocity druhých. Proto ber tuto otázku jenom jako průzkum, studijní materiál pro mne. Nic víc v tom nehledej. :) R.

Monika
7. 6. 2007
Re: Re: Re: Šnečí ulity

Aha,aha...dík za vysvětlení :-)

Saša
7. 6. 2007
Re: Re: Re: Šnečí ulity

Ahoj Renčo-prázdý domeček-to je přesně to,co mně poprvé blesklo hlavou,když jsem si to četla,ale určitě taky pěkná vzpomínka na dovolenou....asi je potřeba všechny ty šnečí ulity a mušle...občas proplachovat pod proudem vody-nebo je to zbytečné?já mám mušličky přidané v květináčích a jsou tam moc pěkné.Hezký den

7. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Přidávám se, taky cítím tu prázdnotu a opuštěnost, vybydlenost těchto bývalých obydlí, svou sbírku mušlí, ale i písků z různých moří jsem zlikvidoval, přesto, že šlo o pěkné vzpomínky.

Janinka
7. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Ulitky....takže něco jako moje sušená svatební kytice ?

ilona
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

šnečí ulitky jsem přestěhovala do minulosti, ale nechci se jich vzdát, protože krásné vzpomínky u mě vítězí nad tou prázdnotou :)

Iva
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Hm,tak to je teda hezký-já mám všude po bytě mušle,lastury,ulity...vyhazovat je nechci-líbí se mi a je to symbol spirály-nekonečna-tak by nemusely být zas až tak špatné-já to jako prázdný domeček necítím..........:-(

Monika
8. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Sto hlav,sto názorů..když se Ti líbí,tak si je nechej a nemudruj nad tím,že někdo řekl... :-))

marcela
9. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

tak jsem popřemýšlela a musím říct, že já nemám ani chut je vozit domů. A dokonce, když jsem je dostala od známých jako pozornost,měla jsem je doma dá se říct pár dní jen ze slušnosti a pak jsem je vihodila.Nelíbíse mi ta představa mít je doma. Ale vůbec netuším proč?Ťakže říkám a můj názor, že můj pocit není z toho dobrý.

Renata :)
12. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Děkuji všem za příspěvky i názory a tím pádem i za pomoc. Jak je možné, že přesto, že většina z nás ulitky cítíme jako prázdné domečky, jako cosi energeticky dožilého, převládá v nás síla, která tuto energii ve svém bytě chce mít. Je vidět, že myšlenka s pozitivní vizí krásných vzpomínek je silnější než intuice. Plyne z toho pro mne závěr, že věci, které nás obklopují vyzařují zpět naši myšlenku, náš pocit, který danému předmětu věnujeme. A proto!! Mysleme pozitivně a odstraňujme si z očí předměty, se kterými máme spojenou nepříjemnou vzpomínku. Děkuji VÁM ještě jednou :) R.

Kendra
30. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Přidám se i já se svými pocity. Mušle a lasturky sbírám odjakživa a mám je doma. Pro mě jsou symbolem moře (bez kterého skoro nedokážu žít), hloubek, věčnosti, tisíců a milionů let a samozřejmě i hezkých vzpomínek. Zajímavé ovšem je, že je nikde moc nevystavuji. Spíš je jednou za čas vytáhnu a pokochám se, pomazlím. Vyhodit bych je ale nedokázala - lpím na nich. Jednou jsem našla v lese opuštěné šnečí ulity, byly opravdu krásné, tak jsem je přinesla domů. Hned doma jsem z nich ale měla tak špatný pocit, že jsem je musela vyhodit. Tam asi ten pocit opuštěnosti opravdu byl

stela
11. 7. 2007
Re: Šnečí ulity

Mně se ty tvary dizajnově líbí, ale žádné v interiéru nevystavuji. Připadá mi to trochu jako kosti živočichů.

Renata :)
12. 7. 2007
Re: Re: Šnečí ulity

Děkuji za další podněty. Udělala jsem pokus. Vzala jsem prázdné ulity, umyla je a umístila do obývacího pokoje na chalupě (tolik odvahy abych je umístila domů jsem neměla.) Kdykoli jsem šla kolem, říkala jsem si, že už je vyhodím. (3 týdny)Pořád však bylo něco důležitějšího a zatím jsem je nevyhodila. Tím, že jste téma znovu otevřeli jste mi důrazně připomněli, že tento víkend ulity poletí.... Zase ponaučení.... pokud se máme něco dozvědět, nějakou cestou informace dorazí, jen je potřeba umět naslouchat, všímat si indícií a zařídit se podle toho. :) R.

Evča
13. 7. 2007
Re: Re: Re: Šnečí ulity

Renči :), z jedné knížky o utváření harmonie v domově jsem vyčetla, že naopak již od dávných dob jsou vyobrazené mušle SYMBOLEM DUCHOVNÍHO HLEDÁNÍ (třeba ve výzdobách sálů, dekoru na látkách, ornamentech,...). Mám vlastnoručně namalovaný obraz detail jedné stočené šedé mušle(šnečka)a do ní jakoby zapadala druhá hnědá-béžová mušle(taková, ve které slyšíš šumění moře),připadá mi to jako tiché souznění, šepot apod. Stejný dekor mám i na dekoračním polštářku (nespím na něm) a myslím, že od toho žádné negativní vlivy nevznikají... Naopak mám pocit v uvozovkách respektu nebo spíš úcty před přírodou - co dokáže stvořit... Pár jednoduchých mušlí (klasických obyčejných jen výrazněji zbarvených mističek) mám naaranžovaných kolem toho ve slámové misce a ty dvě mušle, které mám na obraze mám pod tím i skutečné (jen ten šnek je ve skutečnosti o 1/3 menší než ta šumivá... a na obraze jsou přibližně stejně velké - šneka beru jako ženskou a šumivou jako mužskou. Toť moje zkušenost...

Renata :)
17. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Evo, šneky jako dekor na látce cítím úplně jinak než skutečné, prázdné ulity. Malovaným bych se nebránila.... zmíněné ulity už jsem z domu vynesla. Díky za názor. :)R.

marcela
18. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Renčo a nefunguje to,i dle Fs, podle toho jak to kdo cítí. Čili já osobně říkám ne a kdybych přesto si to vyslavila mohlo by to mít negativní já nevím řekněme "následky" a naopak ten komu je to příjemné z toho má pozitivní " následky". asi se dost dobře nevyjadřuji, snad mi rozumíš.Tím pádem je to samé potažmo u ostaních věcí?

Renata :)
18. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Marcel, popisuji to o několik reakcí výše. Týká se pocitu z dané věci a myšlence jí vložené. Ano, máš pravdu, FŠ je hodně intuitivní, každý z nás jsme originál, na každého z nás působí stejná věc jinak. Není nutné zbavovat se věcí, které nám jsou příjemné, naopak, některá krásná věc, která je spojena s nepříjemným zážitkem nám může hodně znepříjemnit život. Sama si myslím, že ve chvíli, kdy už začneme o některé věci pochybovat, zda nááááhodou nemá negativní vliv, je to první známka toho, že nám radost nepřinese. Stejně tak postupuji u konzultací FŠ. Jeden, dalo by se říci stejný problém u různých lidí řeším jinak. Abych byla konkrétní, tak například problém v partnerství..... hledala bys stagnující energii v bytě na JZ, nebo v rohu partnerství dané místnosti.... a vidíš, nacházím tuto stagnaci v různých bytech intuitivně různě a vždy to má zpětně logiku. Stejný problém se promítne u různých lidí v jiných oblastech. Stejně tak když bys chtěla posílit bohatství, první co tě napadne - JV a rohy bohatství. Vnímavý poradce FŠ když přijde do bytu, může zjistit, že JV je v pořádku, rohy bohatství též, ale je narušena energie sektoru udržení peněz tak, aby se nerozkutálely..... a to na JV ani v rohu bohatství nepořešíš.....Potíž je v tom, že u sebe samého často nevíme, co je intuice a co rozum. Proto jsou tu poradci (a nejen FŠ) a když máme problém, je dobré se poradit s takovým člověkem, který nám tzv. sedí. Je to jako s přáteli. Kolik je kolem nás lidí a kolik si jich pustíme do soukromí .....? Jen ty, co mají stejnou vibraci jako my....... :)R. (Trochu jsem odbočila od tvého dotazu, ale zase si myslím, že si to přečtou jen ti, kteří to mají číst)

saša
20. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

Renčo prosímtě a který to je ten sektor udržení peněz?

marcela
25. 7. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šnečí ulity

díky, rozumím tomu a určitě to tak je.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám