soška

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
ilona
1. 5. 2007
soška

Dobrý den.V Ikea nábytku jsem objevila sošku, která se mi velmi líbí, chtěla bych si ji koupit, ale nevím, do kterého sektoru by byla nejvhodnější. Jedná se o kovovou sošku dvou lidí- vyšší a nižší postavy, kteří jsou jakoby propojeni rameny a mají společnou nohu. Doufám, že mě chápete a ti, kteří navštěvují Ikea, ji možná znáte. Uvažovala jsem o partnerství, ale nejsem si jista, postavy nejsou stejně vysoké, nebo pomocní přátelé, co myslíte, děkuji předem za názor.

Renata :)
2. 5. 2007
Re: soška

To, že nejsou postavy stejně velké nevadí, (je to jako v životě). Podle mého názoru se hodí do obou sektorů. Partnerství i přátelé. Jedna spojená noha na mne působí jako silné pouto. Sama posuď, jak na tebe spojené nohy působí a zvaž, zda to odpovídá tvé představě o partnerství či přátelství. Podle toho se rozhodni kam sošku umístíš. :) R.

ilona
2. 5. 2007
Re: Re: soška

Velmi děkuji, ja dam přednost partnerství,myslím, že mezi partnery by silné pouto mělo být, hlavně vzájemné, v případě pokud by to snad mělo přerůst v závislost na druhé, sošku přemístím do nápomocných přátel.

Renata :)
2. 5. 2007
Re: Re: Re: soška

Přesně jste pochopila, co jsem chtěla říci.....silné pouto kontra závislost... :) R.

ilona
2. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: soška

To mě těší, že pomaličku začínám chápat lidské vztahy, zvláště pomocí tohoto učení

ilona
5. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: soška

Ahojky, ještě by mě zajímalo, jaký pohled má Renatka na taková pouta vytvořená mezi pomocnými přáteli, je vůbec vhodné vytvářet až závislost na pomoci odjinud, jak já tento sektor cítím? A o tom sektoru partnerství, závislost v partnerství bych až tak nezatracovala, pokud by ji partneři cítili vzájemně, horší by však to bylo, kdyby vznikla nerovnováha. Tam by se jeden z partnerů, ten slabší-závislák asi utrápil.

ilona
5. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Ještě otázečka, jaký rozdíl vnímá Renatka mezi sektory partnerství a pomocní přátelé?

Evi
5. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Ahoj, nejsem sice Renča, ale partnerství je hlavně vztah 2 milujících lidí, dále pak vztahy s přáteli, kamarády, rodinou, atd. a nápomocní přátelé je spíš o duchovních ochráncích, strážcích, vyšší moci, tedy symboly jako andělíček strážníček, budha, Ježíš, ochranný amulet či talisman pro štěstí, prostě něco v co dotyčná osoba věří a co ji dodává sílu, podporu či odvahu v životě tímto v uvozovkách neviditelným světem... Alespoň tak to vnímám já.

Renata :)
10. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Závislost na cokoliv cítím jako nežádoucí. Naopak v rozumné míře je dobré vyzkoušet všchno. Je třeba najít hranici závislosti a nepropadnout!! Trochu rozumu nikdy neuškodí. Pomocní přátelé jsou vždycky dobří, pro někoho je to věc přirozená, pro jiného jakási berlička, která mu pomáhá jít vpřed, nebo zvládnout různé situace. Rozdíl mezi sektorem partnerství a náp. přátel.... partnerství já osobně cítím jako vztah mezi partnery, mezi rodinými příslušníky, sourozenci, mezi kolegy v práci.... to podle místnosti, kterou řešíme. Nápomocní přátelé.... v této oblasti řeším nejen tzv. andělíčky strážníčky, ale i přátelství z venčí, v pracovním prostředí mimopodnikové vztahy...je toho víc. Vím však, že některé výklady FŠ řeší v této oblasti pouze a jen "pomoc shora". :) R.

ilona
11. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Děkuji Renatce za její výklad, pomáhá mně to v rozhodování, kolupit či nekoupit. Ještě jsem se chtěla zeptat: v ložnici, tam tedy v sektoru partnerství ovlivňuji partnerskou lásku, v obýváku ty ostatní blízké vztahy, v pracovně třeba vztahy v práci, pomocní přátelé je třeba pomoc od nadřízených?A když tam dám sošku, stanu se já závislá na pomoci zvenčí, nebo oni budou závislí na mé pomoci? Doufám, že mi rozumíte.

Renata :)
11. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Ilu, trochu ti to zkomplikuji, vztah s kolegy řešíme v rohu partnerství, vztah se šéfem v minulosti. Na tomto příkladu vidíš, že nelze věci posuzovat z jednoho hlediska. Všechno se vším souvisí a proto doporučuji řešit věci globálně, konzultací nejlépe na místě. Takto bychom se mohly dopustit mnoha chyb. Jdou zde řešit doplňky a jednoduché věci, ale takové rozsáhlé dotazy, už nedoporučuji. A zda se díky sošce staneš závislá ty, nebo oni, to opravdu nevím, tak daleko nejsem a ani nemyslím, že jednou budu. :) R.

ilona
11. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Renatko, děkuji za odpověď, já vím, že FŠ je velmi složité a že to není jen tak, říkám si, že bych se asi měla vést svojí intuicí, je tomu asi tak, že?

michaela
11. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Renato, proč řešíme vztahy se šéfem v minulosti? Bere se to jako vztah s rodiči?

Renata :)
13. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soška

Jako vztah s autoritou. :) R.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám