Sourozenci

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Petra
16. 5. 2007
Sourozenci

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu.Mám dva syny 10a7 let, mají společný pokoj.Neustále se hašteří, hádají,perou...a mně to velmi trápí. Pomohlo by jim posílení některého rohu - a kterého? Napadá mě pouze partnerství, ale nevím, zdali je to pro sourozence vhodné? Zatím jsme alespoň uklidili pod palandou, ve skříni a v pracovním stolku a odstranili z rohu vztahů ratanového pavouka.Pokud existuje nějaká jiná možnost, prosím poraďte:) Petra

Dana
16. 5. 2007
Re: Sourozenci

Hádám dobře, že jsou narozeni 1997 ( Vůl oheň -) a 2000 (Drak kov +) ?

Petra
16. 5. 2007
Re: Re: Sourozenci

Ano je to přesně tak:)

Petra
16. 5. 2007
Re: Re: Re: Sourozenci

Mohu poprosit o více informací? Nebo alespoň o nějaký odkaz kde bych našla více, jsem úplný začátečník. Díky P.

Dana
17. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Nejlepší je začít nějakou knížkou - ve stati "články" je dost návrhů, já bych ti doporučila z nich knížku od Gill Haleové. Ta je navíc i momentálně na trhu. U tvých dětí jde o to, že oheň ničí kov,navíc snášenlivost mezi Volem a Drakem je poněkud obtížná, tím dochází ke rvačkám a tak. Podpořit to můžeš Zemí, která oba prvky propojuje, kov posiluje a oheň oslabuje. Tím by mohlo dojít poněkud k utlumení jejich vášní. Zkus dát do jejich pokoje do středu místnosti koberec v zemních barvách (nebo vůbec ví použít zemní barvy)

Petra
17. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Dekuji mnohokrát a pustím se do studia!

Renata :)
17. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Petro, je to trochu složitější, zemskou energií doplníš chybějící prvek mezi energiemi svých dětí, to je bez diskuse, ale doporučovala bych podívat se na jejich pokoj globálně, tj. na vyvážení všech energií v pokoji s ohledem na světové strany, barevné vybavení pokoje a energii dětí, aby se nestalo, že chlapce s energií ohně příliš utlumíte. (mimochodem, znám jenom 2 rodiny, kde se sourozenci nehašteří. V přijatelné míře je pošťuchování mezi sourozenci přirozené) :) R.

Petra
17. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Diky za povzbuzeni,ale nekdy mi pripada ze je to fakt moc, oni skoro ani nemaji svetle chvilky kdy by drzeli pri sobe.Jeste k tomu pokoji, maji zlute vymalovano, zeleny koberec a svetly nabytek. Okno hned proti dverim - bohuzel.Je to pomerne mala mistnost, situovana na JV.Za kazdou informaci predem dekuju.Petra:)))

17. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Zelený koberec a JV pozice pokoje představují silnou energii Dřeva, která v tom vztahu nehraje zrovna harmonizující roli. Ještě je významné, jakou orientaci hlavy mají postele, např. J velmi aktivizuje do sporů a konfliktů.

Petra
18. 5. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Hlavy mají na západ.Jak už jsem napsala, je to poměrně malá místnost, s přestavováním nábytku je to tam velmi složité. Jakou barvou by bylo vhodné vymalovat?Koberec by odstranit šel, pod ním je hnědé lino. Moc a moc děkuji za každou radu:)P.

Iva
20. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Právě se mi toto diskusní téma také hodí. Chci dát děti (holka 09/2003 kluk 06/2006) do nově vybudovaného společného pokoje (spojili jsme dva malinkaté pokojíky do jednoho, aby měli víc místa, s tím, že pak až si budou přát se zas v budoucnosti mohou oddělit) Nový pokoj má dvoje dveře v jedné stěně, dvě okna ve stěně naproti dveřím; okna směřují na sever lehce tak o 10°SZ, pokud vezmu na sektory celý byt, tak pokoj je v sektoru rodina-minulost. Koberec jsme vybrali oranžový, jednu stěnu žlutou, mezi okny bílou a dvě stěny světle zelené, nábytek lamino buk. Barvy si vybrala holka sama. Dnes jsem si z legrace dělala na netu jakýsi test soužití osob podle čínského horoskopu a vyšel mi tam jejich vztah jako hádavý. Nevím, nakolik tomu věřit - neorientuji se ještě dobře v tolika informacích a nakolik to mohu příznivě ovlivnit. Vzhledem k tomu, že právě malujeme a nábytek budeme stěhovat za týden prosím o názory a rady - nerada bych zjistila, že mám nově zařízenou místnost úplně špatně.

Renata :)
20. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Ivo, tvoje děti jsou prvku oheň a voda, energie přicházející okny na sever (sever je až do 22,5st.) je voda. Chybějící element pro harmonizaci dětí je dřevo. 2 zdi v barvě zelené k tomu úplně postačí.Oranžový koberec doplňuje energii ohně, zemi máš zastoupenou v barvě žluté a kov v bílé. Všechny elementy máš obsaženy, můžete začít stěhovat a být bez obav. :) R.

Avi
20. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Koukám,že je tu opravdu hodně Iv,takže si jméno otočím :-) Řeším pokoj svých dcer opice/země tygr/dřevo. Pokoj je v sektoru bohatství, vchází se do něj ze SZ,okno je na SV.Nábytek světé dřevo,podlaha parkety+kusové koberce každá 1 na své straně s motivy květů v barvách zelená,oranžová,světlounce modrá,žlutá,fialovorůžová,smetanová. Pokoj bych chtěla vymalovat,zatím je celý žlutý+bílý strop. Uvažovala jsem ,že stěna s oknem bude světle modrá-na okně je roleta v tmavěmodré barvě-ta zůstane,JV bude oranžový-stěna proti vstupu,JZ žlutý,stěna s dveřmi zelená. Nevím jak se v té kombinaci barev rozhodnout,nebo jestli nemám použít jenom dvě. Dcera /země/ bude mít "pokoj u okna,dcera /dřevo/ u vstupu. Poradil by mi někdo harmonizující barvy pro obě?Děkuji

Avi
20. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Ještě pro doplnění-můžete mi někdo poradit jak to tedy je s tou zemí a dřevem?Jsem z toho zmatená,jelikož mám knížku kde to vychází tak jak popisuji výše a máma má zas jinou,kde jsou sice taky opice a tygr ale kov a země. Kde bych mohla najít-na netu-pravdivé údaje na které bych se mohla spolehnout? Ještě doplním,že pokojíček má vstup v nápomocných př.Děkuji starší dcera je srpen 1992,mladší červen 1998

Dana
21. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Já to všechno ještě víc "zamotám" - Opice je povahou kov, ale dcera 1992 je Opice Voda +, Tygr je povahou dřevo, ale dcera 1998 je Tygr Země +

Avi
21. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Tak z toho už vůbec nejsem moudrá-kdo mi to vysvětlí?prosím

Dana
22. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Promiň, já neměla moc času, tak jsem to tak zjednodušila. Prostě rok 1992 byl rokem vody a rok 1998 rokem země. Povaha zvířete je dána prvkem, který ho ovládá - proto kovová Opice a dřevěný Tygr. Kov podporuje vodu, proto zřejmě je tvá starší dcera vyrovnaná osobnost, dřevo oslabuje zemi - tam by mohly být trošku vnitřní rozpory. Prvkem, který jim chybí, je oheň - tam bych doporučila trošku "ohnivých" barev

Avi
22. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sourozenci

Dano,moc děkuji za reakci,máš pravdu,starší dcera je opravdu vyrovnaná osoba,kdežto mladší je někdy milionová a někdy na "zabití" :-) Takže snad tím nic nepokazím když jim v pokoji velkou JV stěnu vymaluji svítivě oranžovou.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám