Studentský pokoj a problémy se synem

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Nina
3. 3. 2009
Studentský pokoj a problémy se synem

Chtěla bych se zeptat, zda na náhlou změnou chování syna k horšímu,může mít vliv přestěhování z pokoje na JZ do pokoje na SEVERU a SZ, do nejvzdálenější části bytu. Jedná se vlastně o kuchyňský kout, kam nelze umístit dveře, protože sousedící kuchyň by přišla o okno, je tam tedy závěs, který alespoň trochu propouští světlo. Tuto změnu jsme udělali v jeho 15 letech, kdy začal bydlet na internátě a domů jezdit jen na víkendy. Od té doby je velmi umanutý, neuznává žádné řády a dohody (už ho jednoho intru vyhodili), hádá se a nebo je zalezký u sebe,v pokoji má nepořádek. Pomozte.... Poraďte. Zoufalá matka.

3. 3. 2009
Re: Studentský pokoj a problémy se synem

Ten negativní vliv přestěhováním nejspíš nebude jediný, ale docela významný bude, JZ pokoj má energii rodinné harmonie a ženské energie, po přestěhování do kouta za závěsem v S a SZ sektoru došlo k vykořenění do méně hodnotného prostoru, který sice patří mužům, ale bez možnosti samostatného a nerušeného užívání.

Nina
3. 3. 2009
Re: Re: Studentský pokoj a problémy se synem

Moc děkuji za odpověď. V podstatě jste mi potvrdil, co jsem tušila. Žiju se synem sama a chtěla bych vztahy nějak zharmonizovat, a to i pomocí FS.Jsou tři možnosti.Pokud mi budete moci alespoň naznačit směr, budu Vám vděčna.Podle Ming-Kua jsme se synem oba slabší země (on narozen v roce vodní opice, já ohnivého koně). 1.) Ponechat pokoj syna kde je, tedy na S a SZ a snažit se vytvořit tu více soukromí, dveře. 2.) Vrátit ho zpět do jeho původního pokoje na Z a JZ, kde mám teď ložnici a pracovnu já (pracuji doma) s tím, že já se zase přestěhuji do svého kouta za kuchyní. 3.)Nebo ještě nějak do hry zapojit obývací pokoj (jeho součástí je jídelna), který je na J a JV. Moc vám děkuji! Nějak se nemůžu hnout.

Hejkalka
7. 3. 2009
Re: Re: Re: Studentský pokoj a problémy se synem

Nino, já bych syna zpátky na JV nestěhovala. JV je ideální místo pro ženy, je tedy naprosto OK, že tu máš svůj prostor ty. Synovi, předpokládám tak 16-17ti letému určitě S a SV bude svědčit, tam převládají mužské energie a SV je vyloženě vhodné místo pro lidi, co se hledají a vzdělávají. Určitě bych se snažila realizovat tu variantu, že mu vytvoříš víc soukromí, nainstaluješ dveře a možná by stálo za úvahu i nějaké odhlučnění stěn, když je vedle kuchyně.

9. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: Studentský pokoj a problémy se synem

Varianty 1 a 3 vypadají lépe, pro odpovědnější rozhodování by to chtělo se zabývat celým bytem, často se najdou i další vhodná řešení.

Nina
17. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: Re: Studentský pokoj a problémy se synem

Moc Vám děkuji za Vaše názory. Včera jsem však zjitila, že je to se synem (a asi i s naším vztahem) daleko horší, než jsem si myslela.Celou noc jsem nespala a přemítala, kde se stala chyba. Syn si ve svých 16 už prošel různými incidenty na škole i internátě,řešily se lži a dokonce krádež. Ale dostal natolik za vyučenou, že jsem měla za to, že už by si nic takového nedovolil. Včera jsem zjistila, že mi vybírá tajně peníze z účtu a finguje mi záznamy v účetnictví. To mě neskutečně vyděsilo. Omlouvám se, vím, že to není moc k FS, i když všechno se vším souvisí... Kytkám se u nás doma vždy dařilo, ale teď o víkendu jsem zjitsila, že dvě kytky (v rohu hojnosti v obýváku a vědění u sany v pokoji)začínají smrdět a že mi hnijí a z jedna je obklopená spoustou mušek (v mé pracovně v roku hojnosti). Jsem jak v transu, pořád přemýšlím o všech možných souvislostech a nějak nemůžu najít východisko. Třeba by se zde našel někdo, kdo prošel něčím podobným a trochu mi pootpčil optiku vnímání..

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám