svažitost pozemku

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zuzana
23. 7. 2008
svažitost pozemku

Dobrý den, v nějakém příspěvku jsem četla, že ideální svažitost pozemku je od SZ k JV.Uvažujeme o koupi pěkné stavební parcely u lesa,která se ovšem mírně svažuje od V k Z, tedy téměř opačně než je ideál.Je to hodně špatné nebo se s tím dá pracovat například orientací RD na pozemku? Děkuji předem za odpověď.

Renata :)
25. 7. 2008
Re: svažitost pozemku

Zuzkko, osazení domu na pozemek je velmi důležitá fáze projektování.Pokud máte pozemek svažitý, je dobré nepodcenit to. V kostce jde o to, aby svah nebyl za domem a aby byla strana Draka (vlevo od vchodu) silnější než strana Tygra (pravá). Mírný svah by měl být před domem, nikoli za domem, tudy by unikala příznivá energie. Vyvýšenina, nebo porost za domem na straně Želvy poskytuje bezpečí.... Svěřte tuto záležitost do rukou odborníka FŠ a vybírejte pečlivě mistra s velkým M, protože správné umístění domu na pozemek patří do kategorie vyšší odbornosti FŠ. :) R.

Zuzka
28. 7. 2008
Re: Re: svažitost pozemku

Zdravím paní Renato!Děkuji za odpověď.Jsme ve fázi hledání,problém je v tom,že pokud by se nám nějaký pozemek líbil,musíme RK zaplatit nemalou rezervační zálohu nejlépe ihned nebo do druhého dne,ale odborníka na FŠ neseženu z hodiny na hodinu.Proto bych potřebovala obecnou radu,jestli se máme určitému směru sklonu pozemku vyhnout nebo jestli to není zas až tak závažné a dá se to vždycky nějak kompenzovat,například tou orientací stavby na pozemku.Pokud mi k tomu můžete napsat ještě něco,budu moc ráda.

Renata :)
28. 7. 2008
Re: Re: Re: svažitost pozemku

Zmírnit nepříznivé aspekty se dá, ne vše a těžko bych vyjmenovala všechny na které dát pozor. Na některé nevzpomenu, některé neznám, některých si člověk všimne až na daném místě. Jen obecně (kromě toho co jsem napsala o stranách Tygra, Draka, Želvy a Fénixe)...je třeba zohlednit silnici vedoucí kolem domu, vodní toky (pozor na vodu za domem), okolní zástavbu, elektrické vedení, pozor na slepé ulice, na dům na křižovatce tvaru T,u mostu....je toho mnohem víc. U svažitého pozemku si myslím,že nezáleží tolik na směru svahu, ale především na jeho strmosti..... tady nechám prostor pro mistra FŠ.... :) R.

Zuzana
30. 7. 2008
Re: svažitost pozemku

Ráda bych tedy znala i názor pana Šmikmátora na orientaci svahu,jestli mohu poprosit.

3. 8. 2008
Re: Re: svažitost pozemku

Doporučuji mírný svah SZ-JV, s dobrým výhledem směrem na J, s ochranou (hora, vyšší stavba apod.) na S, s vodním tokem na V nebo JV, bez patogenních zón, samozřejmě je toho ještě víc významného, ale to je předmětem místního šetření.

Zuzka
4. 8. 2008
Re: Re: Re: svažitost pozemku

Dobrý den,děkuji za radu.Vím,že je taková svažitost ideální,ale co když pozemek mírně klesá směrem k západu? Jaký nepříznivý vliv by to mohlo mít a dá se případně zmírnit např.povahou a umístěním stavby?

Renata :)
30. 7. 2008
Re: Re: Re: Re: svažitost pozemku

No vida, například na podzemní vody jsem nevzpomněla..... spodní vody dokáží harmonické bydlení hodně narušit... před zahájením stavby je vhodné nechat si změřit geopatogenní zony. :) R.

Zuzka
27. 8. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: svažitost pozemku

Dobrý den ještě jednou.Je to divné,ale všechny pozemky,které by pro nás byly finančně dostupné a co do vzdálenosti do práce akceptovatelné, se mírně svažují dolů k S,SV nebo SZ,tedy přesně obráceně, než bychom si představovali.Máme od tohoto kritéria upustit nebo máme dál hledat "ideální" pozemek? Hledáme už přes rok :o( Kde by mohla být "chyba"?

3. 9. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: svažitost pozemku

Já bych dobrou konfiguraci terénu určitě nepodceňoval, že se nedaří je jako obvykle dílem toho, že ještě nenastal čas pro ideální bydlení a užívání příslušných hodnot života.

Martina
2. 3. 2018

Zrovna taky vybíráme nějaký pěkný pozemek ( www.eurobydleni.cz/pozemky/prodej/ ), ale na tohle všechno jsem ještě ani nepomyslela. Moc děkuji za tipy, budu se snažit jich využít. :)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám