Symboly feng shui

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Iva
18. 6. 2007
Symboly feng shui

Dobrý den! Četla jsem kdysi knihu, kde se tvrdilo, že feng shui je vědomé ovlivňování podvědomí - že máme v podvědomí klišé typu "žijí si jako dvě holubičky" a když si vědomě vystavíme na oči holubičky, toto klišé se dál v podvědomí utvrzuje a "připomíná se" při každém pohledu na symbol. Proto že když se vybírají symboly feng šuei, měly by se v první řadě zvažovat symboly vycházející z naší evropské kulturní tradice, protože i naši předci měli množství ochranných symbolů. Čínské symboly mnohdy vycházejí z toho, že se některá slova stejně vyslovují, ale píšou se jinými znaky - třeba symbol netopýra jako synonyma štěstí prostě ve mně příjemné pocity nevyvolá ať se snažím jak se snažím. Koukám, že tady někteří lidé zdobí své příbytky nefritovými ověsy a flétnami jak o život a já se ptám, protože ta myšlenka o podvědomí mi přijde strašně logická, jestli to vlastně není jedno, jestli to, co účinkuje na feng shuei, není to, že ten umístěný předmět nám svojí přítomností připomíná myšlenku, se kterou jsme ho tam vkládali. Na feng shuei se mi líbí, jak současná věda dodatečně pojmenovává, proč to funguje. Neznáte někoho, na koho bych se mohla obrátit v Č.Budějovicích? Kompletně předěláváme byt, možná by to stálo za konzultaci, ale nemůžu do toho dát moc financí ... možná nějakého fandu tohoto umění?

18. 6. 2007
Re: Symboly feng shui

Je to tak, v naší kultuře je spousta vhodných symbolů, použitelných pro symboliku toho co chceme žít. V ČB je poradců několik, neměl by být problém na ně natrefit.

Iva
19. 6. 2007
Re: Re: Symboly feng shui

Děkuji za odpověď. Nebyl by problém na ně natrefit, ale je to jak s vybíráním zubaře - člověk je radši za doporučení někoho, kdo tomu rozumí, jestli se může tomu dotyčnému svěřit do rukou ;-)

19. 6. 2007
Re: Re: Re: Symboly feng shui

To je těžká věc, nedávno jsem doporučil známého odborníka na vyhledávání zón, ti lidé si jej museli dovézt a zase odvézt domů, pobyl na pozemku asi 15 min, zakreslil jim 2 místa kde na pozemku dům nestavět (obě u plotů, kde by se stejně nestavělo) a řekl si o 5 tis. Kč...

Radka
20. 6. 2007
Re: Re: Re: Re: Symboly feng shui

..tak to jsem se od plic zasmála ..dík!Asi jsem hnusná ale málem jsem se udusila na vlastní slině..jo a také jsem si říkala,že flétna mi nikde "krášlit-strašit"nebude!Přijde mi to děsně..promiňte blbý,ale za to křišťál například ve mně evokuje obrovský pocit očisty a ani nevím proč...myslím,zkrátka všeho s nadhledem...ať si každý vybere to,co mu nese vnitřní radost.Já si pověsit na trám flétnu..no..ta by letěla z okna par avion..ani nevím proč,chudák flétna..zdravím:-)Ten doporučenej odborník.. to nemá chybu..:-D

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám