T.G.Masaryk-obraz

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
HANA
25. 9. 2007
T.G.Masaryk-obraz

Dobry den,rozhodla jsem se požádat Vás o radu.Dostala jsem od syna dva obrazy Masaryka a již půl roku váhám kam je dát.Na jedné fografii sedí na židli a za ním je skupinka sedících lidí,na druhém stojí vedle otavřeného auta/krásná stará Śkoda-HISPANO/se dvěma muži-zřejmě doprovod,po jedné staně teče Vltava a na druhé straně auta jsou skály.Vypadá to na Barandov kolem Vltavy.Fotografie působí klidně a důstojně.Hodily by se obrazy nad psací stůl,který je v sektotu /nápomocní-přátelé/V.Jsem začátečník!Žádám moc o radu.Děkuji H.

Mia21
25. 9. 2007
Re: T.G.Masaryk-obraz

Asi bude dobré zvážit, co pro vás Masaryk znamená. V nápomocných přátelích asi škodu neudělá, ale také nevím, jak by mohl pomoci. Pro mě je Masaryk spíše symbolem vzdělanosti a inteligence, takže bych spíš volila oblast vědění. Ale to je můj osobní názor, jak to cítím. Pro vás může symbolizovat něco jiného - třeba i minulost.

25. 9. 2007
Re: Re: T.G.Masaryk-obraz

A pro někoho je symbolem velice rozporuplným... Přísahal věrnost Rakousku v rakouském sněmu a poté podnikal trochu jiné kroky. Vznik Československa byl řečeno velice zvláštní a mnohé Masaryk uskutečnil na vlastní pěst. Kdyby neutekl do ciziny v Rakousku by skončil ve vězení. Takže pro mně je vzorem nesolidnosti a velice tendenčního vykládání dějin... Je obtížné řešit co by kdyby, ale je asi jasné, kdo se dnes má lépe. Jestli my nebo Rakušané...

HANA
25. 9. 2007
Re: Re: Re: T.G.Masaryk-obraz

Strašně moc Vám děkuji za názor.Po stránce dějin se názory různí, máte pravdu.Ale já jsem nebyla přesvědčena o tom,že chi aby mi na stěně visel Masaryk.Mám raději krajinky,romantiku a veselé mě příjemné barvy.Tím to mám vyřešené a jěště jednou moc děkuji.Hezký večer.

domino
23. 1. 2008
Re: Re: Re: T.G.Masaryk-obraz

Dříve než začnete vykládat dějiny tímto způsobem, měl byste o nich mít alespoň základní povědomí. Nynější rakouský stav je způsoben až vývojem po druhé světové válce - tedy tím, že mu byla dána samostatnost a nebyl ve sféře vlivu SSSR. Nesolidnost, víte, šlo by zde sáhodlouze hovořit o Masarykovi, jako poslanci říšské rady, nicméně Masaryk a nikdo jiný nikdy nepopíral, že původně chtěl českou otázku řešit v rámci monarchie. Až s příchodem první sv. války se rozhodl pro ty kroky, které můžeme každý chápat jinak. Nicméně, já jsem rád, že jsem Čech a nikoliv Rakušan. Vaše vidění oné historie je jak vidím silně poznamenáno minulým režimem, i když tím nechci říct, že jste jeho sypatizantem. Názor můžeme mít každý svůj, ale pravda je jen jedna... Tak prosím alespoň nerušte památku těch, kteří pro Váš dnešní život obětovali život svůj...

Hana
24. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: T.G.Masaryk-obraz

Musím reagovat na svůj původní dotaz o Masarykovi.Ponechala jsem si jeho foto z autem u Vltavy a pověsila jej do sektoru vědění -moudrost a mám z něj příjemný pocit.Druhý obraz jsem věnovala.Moje reakce se netýká rozboru dějin,ale názory druhých si ráda přečtu.

Mia21
24. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: T.G.Masaryk-obraz

Tak vidíte, Hanko, sama jste vycítila kam patří. Kdyby tam nebylo jeho místo, už by jste ho tam netam neměla. Ovšem netvrdím, že časem bude chtít pryč. Také si myslím, že nejde o zkoumání dějin, ale o osobní vztah k dané věci.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám