tlustice

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Lucka
22. 1. 2008
tlustice

Začala mi hodně opadávat jedna tlustice na chodbě u zdi, ta druhá na okně je v pořádku. Od začátku zimy z ní padaly vyschlé lístky, ale teď opadávají zelené a ve velkém. Po Vánocích jsem nad ni pověsila keramické sluníčko místo malého obrázku rozkvetlé louky. Okno, vedle kterého je, je situované na sever. Že by bylo moc ohně?

Renata :)
22. 1. 2008
Re: tlustice

Luci, naprosto stejný problém s tlusticí jsem měla v poslední době také. Nehledě na to, v jakém je sektoru, zaměř se na zálivku. Obecně se říká, že v zimě nezalévat, ale ta moje díky těmto radám chudinka trpěla. Zálivka do misky pomohla a zelené konce již neopadávají. :) R.

Lucka
22. 1. 2008
Re: Re: tlustice

A já jsem zase myslela, že ji přelévám, tak jsem ji teď nechala vyschnout. Hned večer ji zaliju a uvidím:-)

Lucka
12. 5. 2008
Re: Re: Re: tlustice

Podívala jsem se do chytré knihy a záhada je objasněna - zelené konce prý padají, když je voda na zalévání moc studená. V zimě se prý má zalívat 1x za měsíc, v létě často.

Ivča
24. 1. 2008
Re: tlustice

mám asi 1,5m vysokou a je třeba zalívat v zimě velmi málo- jako kaktus .. zálivku přiměřeně teplu... a rosit

IVA
15. 5. 2008
Re: tlustice

"Letní-li" se, je odolnější a odmění se do budoucna květem...tzn. moc peněz...nebo nekonečné štěstí...asi raděj to...

Avi
15. 5. 2008
Re: Re: tlustice

Taky letním tlustici-koupila jsem ji loni v květnu,jako pidi rostlinku,celé léto byla venku a je z ní krásný stomek,neříkám,že je obrovský,ale minimálně je dvojnásobně velký :-) Zajímá mě ale "kde letnit"-je jasné že venku-ale jde mi o sektor :-) V bytě ji mám přes zimu v rohu bohatství,ale jelikož většina tlustic přez zimu schazuje spodní listy,je na ni žalostný pohled :-(a v létě ji mám na balkoně-kdybych do posuzovala jako součást OP,bylo by to v partnerství,když ho budu posuzovat samostatně,je v moudrosti.V rohu bohatství na balkoně je jen zábradlí,nemám ji tam kam dát--takže kam s ní?na zemi ji kvuli psovi mít nemůžu :-o

michaela
15. 5. 2008
Re: Re: Re: tlustice

Já spíš řeším, za které okno ji dát letnit, aby léto přežila. Zatím je v pokoji na západním okně a roste tak rychle, že se ohýbá. Ale pokud ji dám ven, nespálí ji celoodpolední slunce? Další možnosti jih nebo sever (který mají truhlíkové kytičky u nás doma nejradši). Balkon nemám. Máte někdo zkušenost s letněním za oknem?

Renata :)
15. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: tlustice

Ahoj Míšo, pro mne je letnění taky nová informace, ale rozhodně ji letos vystrčím na balkon a uvidím. Taky mě napadlo aby ji slunce nespálilo, ale mám balkon na východ a pokud nezapomenu zalívat, tak doufám, že vydrží. Uvidíme, třeba nám ještě někdo poradí víc... Se měj! :) R.

Avi
16. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: tlustice

Já letním tlustici na balkoně,který je na JZ-od 12hodin do večera na tlustici svítí sluníčko-doporučuji ji na to slunce zvykat,já ji mám teď trochu do červena,jak sluníčko pálilo,ale jen na "starších" listech,už vyráží nové a jsou zelené-Přes léto ji zalévám obden,nebo i denně při větších vedrech,ale neprolévám,jen ji tak trochu cvrknu-nemá ráda moc velkou zálivku.Vůbec neuškodí,když ji přidáte do vody i hnojivo na balkonovky,bude krásně růst.

michaela
17. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: tlustice

Ahoj Renato, dostala jsi moje majlíky? Nebo se zase technika spikla proti mně? Měj se!!! :)

Renata :)
19. 5. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: tlustice

Ahoj Mišo, v poslední - dlouhé době jsem žádný mail nedostala. Naposledy, že až bude chuť a čas....Chuť by byla....horší je ten čas. V Praze jsem byla několikrát, ale vždycky jsem to měla našlapané.... :) R.

Ivča
18. 2. 2009
Re: Re: tlustice

Já letním již několik let,ale nekvetla ještě ani jednou... je fakt, že je krásná jako velká bonsaj a letnění ji dělá dobře..

Pavla
8. 3. 2009
Re: Re: Re: tlustice

Já jsem asi přede dvěma lety dostala snítek tlustice. Dala jsem ho do vody, až zapustí kořínky, že ji přesadím do zeminy. To mi ale strašně dlouho trvalo, než jsem si na ni udělala čas, myslí, že hodně měsíců. Už jsem přemýšlela, že snítku asi vyhodím, protože byla z té vody slabá. Ale na konec jsem jí dala do zeminy, do pěkného kořenáče a teď se mi odměnila. Pěkně zesílila, vyrostla a hlavně kvete a kvete. Mám radost z těch drobných kvítků. Pavla

Avi
9. 3. 2009
Re: Re: Re: Re: tlustice

Já jsem svou tlustici už i "rozmnožila" jen větvičky-nechat zaschnout den na vzduchu a pak zasadit do směsy hlíny a hodně písku-je to 2měsíce a 3větvičky co jsem takto dala,už krásně rostou a prospívají.Toto je lepší,než ji dát do vody a čekat,že pustí kořeny-tlustice má ráda vodu ve svých listech,ale ne u kořenů.Už se těším,až je zase dám ven-loni to bylo už někdy koncem března,začátkem dubna,což je za chvilku.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám