truhlíky ještě jednou

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
alena
6. 4. 2009
truhlíky ještě jednou

Michaela tak krásně poradila, jistě poradí i mně. Jaké květiny na jihozápadní balkon, kousíčkem zasahuje do západního sektoru domu, vždy jsem zde měla klasicky červené muškáty, myslím, že to sem není špatná volba, ale přesto, kdybych chtěla změnu, co mi poradíte? Děkuji.

michaela
6. 4. 2009
Re: truhlíky ještě jednou

Děkuji za uznání. :) Na JZ jsou vhodné zemské barvy (oranžová, žlutá) a barvy kovu - tedy bílá, šedobílá, mohou být i hodně světlé ostatní pastelové barvy, ale opravdu hodně světlé s velkým podílem bílé.

alena
6. 4. 2009
Re: Re: truhlíky ještě jednou

děkuji za rychlou odpověď, takže červená ne, to je překvápko, tak já myslela, že když oheň podporuje zemi, bude červená ok, ale u květin je to asi jinak. Moc díky za radu:-))

Bea
6. 4. 2009
Re: Re: Re: truhlíky ještě jednou

No, já nevím...Mám také balkón na JZ straně a vždy tam mám růžové, růžovobílé nebo červenobílé muškáty nebo surfinie. Vůbec si nedovedu představit, že bych tam měla mít šedobílé kytky:-( Růžovou i světle červenou cítím nejen jako ženskou barvu (starám se o ně hlavně já), která dokáže vyjádřit přátelství a pozitivní pocity vůči druhým (sousedům), ale myslím, že je důležité i to, že vždy tvoří krásný trs na okně, který září do dálky a kontrastuje s omítkou. Kytky by hlavně měly být zdravé, svěží a bohaté. Tolik můj názor, ač nejsem odborník.

michaela
9. 4. 2009
Re: Re: Re: Re: truhlíky ještě jednou

To je v pořádku, máte balkón na JZ a líbí se Vám to, tak to tam samozřejmě dejte. Ale původní dotaz byl na balkón na JZ až Z, Na západě, v oblasti kovu, ohnivé barvy moc dobrou službu neudělají. A nezapomeňte, FŠ není dogma, vše je hlavně o Vás, Vašem vkusu a pocitu. Pouze jsem odpovíala, co je podle FŠ vhodné. :))

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám