Tvar oken

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Iva
16. 8. 2005
Tvar oken

Dobrý večer, prosím o radu. Uvažujeme o výměně oken, zajímalo by mě, jak je to s tvary oken podle FŠ - mám na mysli např. varianty: dvojdílné+symetrické, dvojdílné-úzké a širší, trojdílné-díly stejné, trojdílné-prostř.díl nejširší atd. Ohledně materiálu, předpokládám, že se upřednostňuje dřevo, je to tak? Děkuji za odpověď i za zaslané propozice ke kurzu.

Iva
17. 8. 2005
Re: Tvar oken

Ještě upřesňuji svůj dotaz: Střecha je plochá, dům přízemní řadový. Nevím přesně, jak uplatnit vztahy 5 prvků. Dá se říct např., že dvojdílná okna typu úzké+širší odpovídá kombinaci dřevo+země, střecha také země, a tyto rozporuplné prvky vyrovnat např. červenými květy na oknech (oheň)?

22. 8. 2005
Re: Re: Tvar oken

Tu kombinaci úzké-širší okno necítím moc dobře, jde skutečně o vzájemně neharmonické prvky dřevo-země, nicméně ve hře jsou ještě další faktory, např. tvar a velikost fasády - velikost a tvar oken by měla ideálně být v poměru a:b jako je poměr stran fasády a:b. Pokud budou přetrvávat neharmonické prvky ve fasádě, možno ji dolaďovat dalšími prvky - např. okenicemi, truhlíky s květinami, břečťanem apod.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám