Umístění domu na pozemku

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Miroslav
24. 12. 2005
Umístění domu na pozemku

Dobrý den Dostal jsem od rodičů pozemek na stavbu rodinného domu. Udělal jsem si podle mého názoru krásný návrh půdorysu domu, který měl mít vchod z východu, na jih měl být obývák a kuchyň, ze které by byl nádherný výhled východním směrem. Bohužel jsem zjistil podle kompasu, že osa pozemku je orientována asi o 30° na severozápad. Takže podle mého návrhu bych měl dům umístit na pozemek šikmo. Jak se Feng-šuej k takovému natočení staví? Navíc se pozemek od vjezdu mírně svažuje dolů. Mnohokrát děkuji za odpověď

27. 12. 2005
Re: Umístění domu na pozemku

Jestliže se pozemek svažuje mírně směrem od SZ k JV, pak je to nejlepší možnost, která Vás mohla potkat. Dům bych určitě nenatáčel, jeho strany by měly být rovnoběžné se stranami pozemku, ideální by bylo, kdyby i poměr stran domu a:b byl v poměru stran pozemku.

Miroslav
27. 12. 2005
Re: Re: Umístění domu na pozemku

Děkuji za odpověď. Budu se tedy snažit udělat jinný návrh. Pozemek se bohužel svažuje přesně obráceně tedy směrem k SZ klesá (mohl bych Vám poslat nákresy geometra s náčrtkem vjezdu a sousedních parcel) Škoda, že bydlíte tak daleko (bydlím 25 km jižně od Prahy). Docela by mě zajímal Váš názor po osobní návštěvě. Zajímám se sice o Feng-šuej asi 2 roky, ale se svojí stavbou si nevím rady.

2. 1. 2006
Re: Re: Re: Umístění domu na pozemku

Situaci poslat můžete, jinak do Prahy jezdím cca 1x za 14 dní, takže bych se příležitostně stavit pro posouzení pozemku mohl.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám