umístění postele

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Markéta
16. 9. 2007
umístění postele

Chtěla jsem se zeptat co dělat, když mají děti za čelem postele okno - asi 1,5 metrů od postele. Četla jsem, že by to nemělo být, ale nevím proč. Jak se dá taková situace napravit, pokud se nedá postel umístit jinak? Mám na mysli např. umístěním křiš´tálové koule apod. Děkuji za radu

michaela
16. 9. 2007
Re: umístění postele

Důsledně zatahujte na noc závěsy, nejlépe z těžší látky. Nebo dejte za hlavu skříňku, paraván apod.-to kvůli pocitu bezpečí a stability. Pokud jsou proti oknu dveře, není postel pod oknem však moc dobrá také proto, že je v rychlém proudu energie dveře-okno. Tam by koule uprostřed pokoje mohla pomoct, ale lepší by byla nějaká překážka, která proud energie odchýlí. Také by postel neměla stát přímo nohama ke dveřím, což je poloha smrti.

Markéta
17. 9. 2007
Re: Re: umístění postele

Tak přesně takhle máme postel umístěnou - naproti okna jsou dveře (postel ale není přesně mezi oknem a dveřmi, je víc na straně u zdi)a také stojí nohama ke dveřím. Co tedy udělat, pokud nejde poloha postele změnit kvůli nedostatku místa? Co může způsobit poloha smrti?

michaela
17. 9. 2007
Re: Re: Re: umístění postele

Pokud stojí proti stěně, kde jsou dveře, ale ne přímo nohama proti dveřím, tak to nevadí. S polohou smrti jsem se překlepla (teda spíš chtěla napsat všechno najednou a vyšlo to hrozivě), je to poloha vhodné pro mrtvé, ne pro živé. Tak se ukládají mrtví, když čekají na pohřeb (a nejen v Číně). Je to asi hlavně o pocitu. Líp to vysvětlit neumím, ale určitě se tu někdo najde, kdo to umí. Ale představ si, že ti dveřmi někdo vběhne přímo do postele. Pro mne nedobrá představa.

Renata :)
17. 9. 2007
Re: Re: Re: umístění postele

Markéto, doporučovala bych zvážit přestěhování pokoje tak, aby výchozím bodem bylo umístění postele optimálním směrem a podle toho upravit ostatní zařízení. Spát nohama přímo proti dveřím není vhodné už z důvodu bezpečí. V krajním případě lze mezi dveře a nohy postavit paraván, ale zase nebude z postele vidět na dveře.... No nevím, raděj bych asi přemístila nábytek. (Menší zlo je nohama proti oknu) :) R.

Janinka
19. 9. 2007
Re: Re: Re: Re: umístění postele

Ahoj Renato, Martino a Michalo, u nás je také postel prostě daná. V místnosti je jediné velikostně velké místo na postel a sice nohy - dveře(západ) hlava - zeď sousedící s kuchyní(východ)směry jsou zeměpisně. Dveře vedou do obýváku. Vyřeším ten přechod nějakou komodou s květinami. Okno máme malé a na sever od postele. Někdy mně prostě upřímně mrzí, když FS nevychází podle mého :-(

michaela
19. 9. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: umístění postele

Zkus vchod něčím "odklonit", aby se do prostoru ložnice nevcházelo přímo proti nohám. Třeba paravánem nebo policí, která bude širší než postel. Jde o to, abyste vcházeli mimo nohy postele.

Janinka
19. 9. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: umístění postele

Pochopila jsem, že by stačilo přehradit prostor mezi dveřmi a postelí(komoda, paraván, že je to jedno...)širší než čelo postele asi komoda nebude, ale přístup do postýlky bude ze stran,z každé strany noční stolek, takže místa pro vlez do postele ze stran před stolečky bude!

michaela
20. 9. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: umístění postele

Ano, tak jsem to myslela.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám