Vaření

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Peta
12. 12. 2006
Vaření

Ahoj všichni! :) Holky nemáte někdo zkušenost s vařením podle 5 elementů? Jaký na to máte názor? P.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Vaření

Nedávno jsem se o tom taky dočetla na www. stránkách........ Já si myslím, že je důležité co jíme, ale že tělo si řekne. Každý jsme indivindi a každému co tělo žádá... Nehrotila bych to, ale co já vím, třeba jednou..... :) R.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Vaření

Nechci rozhodně nic hrotit. Jde mi spíš o to, jestli s tím někdo nemá zkušenost. Prý to dobře funguje, když má člověk nějaký zdravotní problém.. Něco jako makrobiotika..P.

Renata :)
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Vaření

Uvidíme, třeba se někdo připojí s názorem. Všechno má své pro i proti,........ slyšela jsem, že např. makrobiotici mají sice zdravá těla, ale vůbec se nesmějí. Smích bych oželet nechtěla :) R.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Vaření

Taky jsem slyšela podobný názor. Stravovat se tak dlouhodobě asi není dobrý nápad, ale řešit i stravou zdravotní problém je podle mě dobrá cesta. Ale nic nebrat urputně! :)P.

Vali
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Vaření

Peťo , myslím a z okolí i vím , že každý extrém s klapkami na očích nic dalšího okolo nechtít vidět a slyšet je špatný.na vyřešení zdravotního problému jistě ano , ale v běžném životě - myslím , že jsme se narodili v zeměpisném pásmu jako všežravci a pokud to nevyžaduje naše zdraví nebo morální přesvědčení , měli bychom jíst vše. Tím nemyslím kila mastnoty a uzenin a sladkostí. Ale upřímně většina z nás si občas s chutí dá nějaký pamlsek , který podle určité skupiny je jed.takže já myslím všeho s mírou , pokud tomu nebrání naše zdraví nebo morální přesvědčení , ale tam bychom zas měli být tak silní a nevnucovat to jiným nebo ostatním členům rodiny. to že je zdravé tříleté dítě vegetarián a je mu vtloukáno do hlavy jaký jed je maso , není názor mrňouska , ale výsledek jeho maminky a on to ani nemohl ovlivnit.V.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaření

Čauky Vali, máš pravdu, nic se nemá přehánět. Ptala jsem se proto, že mi teď kamarádka říkala o knížce, která o tom pojednává. Někdy je i zajímavé se pídit po tom, co znamená, když má člověk neukojitelnou chuť např. na slané nebo sladké.. Většinou jde totiž o volání těla o pomoc pro nějaký orgán. Díky za názor! Papa P. :)

val
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaření

To máš pravdu , tohle jsem taky četla , pokud jsme schopni poslouchat své tělo , tak si samo řekne co potřebuje. Na jednom semináři bylo řečeno , že neustála touha na sladké vyjadřuje málo lásky , vlastně touhu po lásce.. pa V.

Peta
12. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaření

Vali, říká se, že strava patří do celkového duševního vývoje člověk. Ten, kdo miluje mléčné výrobky a sýry má pochopit vztahy, protože právě mléčnými výrobky si ničíme své ledviny.. Salámem si oslabujeme tlusté střevo, které souvisí s řešením minulosti a uměním odpustit.. A ta přemíra mlsání sladkostí má nás zase učit přijímat partnera i s jeho chybami. Cukr totiž podporuje růst plísní v těle, z toho pak vznikají nepříjemné ženské výtoky a ty nás nutí k zamyšlení nad milováním (nejen) s partnerem..P.:)

áda
14. 12. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vaření

AHOJ HOLKY ,JAK VIDÍM JSME NA DOBRÉ CESTĚ,MRKNĚTE NA www.empatia.cz NA STRAVU NEBO DUCHOVNÍ PŘÍČINY NEMOCÍ,JE TO TU DOBŘE VYSVĚTLENÉ.MĚJTE SE A JEZTE PODLE SVÉ CHUTI!

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám