vchod.dveře

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Petra Kulíšková
14. 3. 2009
vchod.dveře

Dobrý skoro-jarní den :-) Na toto fórum mě navedla kamarádka. Chceme pořídit nové vstupní dveře (mám pocit, že ty stávající oprýskané od nás odhánějí všechny návštěvy). Vím, že by měly být plné s viditelnou vizitkou a pěknou rohožkou. Ale tápu v jejich barvě. Ze dveří se vychází přesně na SSZ, tedy z pozice celého bytu se nacházejí z větší části v SZ sektoru, z menší v S. Jinak je to zde zajímavé, určitě se do příspěvků ještě více začnu. Člověk se tím nesmírně poučí. Mějte krásné dny!

Renata :)
20. 3. 2009
Re: vchod.dveře

Petro, vhodná barva pro vaše dveře je bílá. Ne vždy se ale hodí k celkovému vzhledu domu. Při výběru tedy dbejte na zastoupení prvků kovu a země na dveřích a jejich bezprostřední blízkosti. Formou barev, tvarů. Například čtvercový profil na dveřích, kamenný práh, čtvercová rohožka znázorňují zemi, adventní věnec na dveřích, klepadlo tvar kruhu - kov. Pokud máte pocit, že k vám nechodí přátelé, prozkoumejte také předsíň. Měla by být čistá, prostorná, dostatečně osvětlená.....Co například zrcadlo? Neodráží vaše vstupní dveře? :) R.

Petra
22. 3. 2009
Re: Re: vchod.dveře

Renoto, děkuji za tipy. K bílé barvě mám, ani nevím proč, nechuť. Je pro mě moc sterilní, nepřívětivá. Myslíš, že dveře by mohly být také žluté nebo okrové? Rohožku mám "provazovou" v přírodní barvě, půlkruhovou. Kliku a vizitku ze stříbrného patinovaného kovu. Předsíň máme čistou vzdušnou, ale možná působí trochu chladně. Převládá zde jemně béžová, bílá, modrá, dominantou - naproti dveřím - je fototapeta moře.

Petra
22. 3. 2009
Re: Re: Re: vchod.dveře

... ta fototapeta je tam proto, že za ní je náš chybějící sektor (východ). Někdo mi to kdysi poradil.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám