vlhkost v bytě

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
věra
5. 1. 2007
vlhkost v bytě

zdravím všechny....opravdu žasnu nad dohady diskutujících...Ale když Vás to baví?! Moniko, jsi zvláštní člověk-ale jak to vezmeš, záleží na Tobě.Co kdybys nám poradila něco zajímavějšího-třeba jak Peta přes numerologii-ne jen, že ať se na vše díváme se selským rozumem-ono to totiž pokaždé nejde všechno vysvětlit logikou...Tak třeba teď bys mi mohla poradit a ostatní, prosím, taky, jak odstrani přílišnou vlhkost v domě-je to vcelku novostavba-10let, větráme, topíme, ale pořád nadměrná vlhkost.Prosím i Vás ,pane Jiří o nějaký tip na metodu nebo přístroj na odstranění vlhkosti.Díky všem za vše a krásný den-u nás svítí sluníčko-a co Tobě, Mončo-taky jasno?Nejen počasí...

Monika
5. 1. 2007
Re: vlhkost v bytě

Ahoj,jestli nemáte vlhkoměr,tak si ho kupte.Asi nejlepší je od fy Bionare,stojí kolem tisky.Po 3 nebo kolika letech ho prověří a popř."srovnají",nevím jak se to technicky jmenuje. Ideální vlhkost je 40-50%. A odvlhčovač si můžete koupit buď mechanický,což je vanička,kde jdou nasypány takové ty kuličky co jsou v pytlíčkách v botech..atd,které se musí měnit,mě říkali že asi po 3 nedělích,balení stojí kolem 100Kč a odvlhčovač 800Kč,anebo si můžete koupit elektrický,který jak odvlhčuje tak někde je program na sušení prádla anebo klimoška.Cenově se pohybují od 6-20000 Kč.Záleží na hlučnosti,výkonu a spotřebě. Anebo podříznout barák.Tam jsem ještě nic nenastudovala,zkoušíme zatím odvlhčovač,protože vlhkost řešímě také. Anebo Vám tady někdo poradí něco jiného,třeba někam postavit sochu a ono to přejde :-)) ale to je vtípek.

Ilona
5. 1. 2007
Re: Re: vlhkost v bytě

Moniko díky za tip a informace, koupili jsme nedávno starší barák a tak to taky řešíme.

Monika
5. 1. 2007
Re: Re: Re: vlhkost v bytě

Nemáš zač,ten vlhkoměr je fakt dobrej,po pár vteřinach víš kolik je.My máme vlhkost 60-70%,někdy se pod 50% dostaneme,většinou když nejsme doma:-)) vtípek..ale málokdy.O mechanickém odvlhč.jsem na netu nic nenašla,to mi poradili chlapi,ale o elektrických najdeš vše na netu.Tam už záleží na každém co si vybere,u značkových platíš značku,to je jako se vším.

Monika
5. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: vlhkost v bytě

Ještě bych dodala..to větrání je nutný a správný.Pokud odcházíme všichni z bytu,stahuji topení na minimi klidně i na 15st,a otevírám okna - na mikrovětrání,nebo ventilačku,vždy 2,někdy 3 a to i když je -10st.Když se vrátíme,sice mrzneme :-)),ale vlhkost je na 40%. Při vaření jsem zjistila,že musím mít zapnutou digestoř,jinak je pára v bytě a dost,i když se to nezdá - rozdíl třeba 8%.

Alžbeta
5. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: vlhkost v bytě

Nič nie je náhoda ani bývanie vo vlhkom byte... Táto diskusia je o FŠ, teda aj o tom, kde sa hodí nejaká socha, pokiaľ ju chcem vlastniť.

Věra
5. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: vlhkost v bytě

Díky Mončo za rady, ale jako bych bydlela u Vás...Ráno, než odejdeme, tak větrám-nejlepší je do průvanu a večer, když jsou děcka v postelích a větrám řádně opět a o víkendech i přes den-samozřejmě při vypnutým topení.O odvlhčovačích vím, vlhkoměr máme doma.A jako náplň se používá CaCl2-což je chlorid vápenatý, ale bezvodý-jenže je hůř (spíš vůbec ne) k sehnání.Ony ty kuličky, co se dávají do bot je sice silikagel-taky by měl vlhkost odstraňovat, ale chl.vápenatý to dokáže rychleji a účiněji.Existuje i elektroforéza, ale toto asi nebude pro běžnou praxi-proto čekám, jak se ozve pan Jiří...Jsem ráda za společnou řeč a jen tak dál.Krásný večer všem!!!Věra

5. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlhkost v bytě

Je prima, že pěkně větráte, ionizujete tím bytový prostor, ale podstata problému je někde jinde, není totiž normální a už vůbec ne u 10 let starého domu, aby měl tyto problémy. Takže doporučuji nechat posoudit odborníka, o který druh vlhkosti se jedná, jestli jde o vzlínání zemní vlhkosti, kondenzační vlhkost, přímé zatékání vody do konstrukcí, poruchy hydroizolace, nedostatečný tepelný odpor obvodového zdiva atd. atd., podle toho se potom stanoví vhodný způsob sanace.

Věra
5. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlhkost v bytě

Díky Jiří, pravděpodobně to bude kondenzační vlhkost a asi nedostatečný tepelný odpor obv.zdiva a tepelné mosty-tady by se jednalo asi o zateplení-zatím toto odkládáme, ale prosím, co s tou kond.vlhkostí?-tak to už bude poslední k vlhkosti a zase zpátky k FŠ-nějaký čas jsem FŠ zanedbávala, ale zjišťuju, že mi začalo chybět a pokračuji v samostudiu-za Vaší pomoci-a za to moc díky!Krásný večer všem

6. 1. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vlhkost v bytě

Ke kondenzaci dochází, když se sejdou ve stejnou dobu množství vodních par a teplota (vzduchu i povrchů stěn) nižší než je rosný bod, z toho vyplývá že se nemusí starat o větrání ti co mají dobře zatepleno, ti ostatní by se měli starat o to, aby byly důsledně všechny páry ihned vyvětrány z bytu ven, nejlépe el. ventilátory, spouštěnými bez odkladu, např. po vysprchování je už pozdě.

Radim
28. 8. 2020

Zdravím tak záleží kde máte dum, jako jestli někde blízko vody a nebo kde je vlhká půda tak by měli stěny dýchat, viděl jsem že se kolem baráku kope strouha do které se dá trubka a zasipe se kamením aby steny baráku mohly dýchat jinak se prodávají odvlhčovače do místnosti. Já jsem tohle sice ještě neřešil jelikož bydlíme v takové novostavbě https://novostavby.com/cs/ a bydlíme ve 2 patře takže vlhkost vůbec nemusíme řešit spíš pravý opak.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám