voda v zahradě

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Andrea
6. 10. 2006
voda v zahradě

Zdravím všechny příznivce FS! Zajímalo by mne, jak je to s vodou v zahradě. Chystáme se s manželem rekultivovat pozemek kolem nově postaveného domu a chceme tam mít i jezírko a bazén. V knize Feng Shui pro každého je psáno, že voda v sektoru partnerství, bohatství a zdraví by být neměla. Naopak v knize Feng Shui ve vaší zahradě vodu (jezírko) do prostoru partnerství doporučují. Jak to tedy vlastně je? V jakém sektoru byste jezírko a bazén doporučoval a kde ne? Sektor partnerství je orientován na západ, bohatsví na jih. A ještě jeden dotaz: pa kua pozemku se stanovuje od vchodu na pozemek? Nebo se dá rozdělit z hlediska zadního a předního vchodu u domu ( resp. přední pozemek u předního vchodu a druhá část za domem?) Mockrát děkuji. Andrea

9. 10. 2006
Re: voda v zahradě

V zahradě vnímám jako mnohem smysluplnější se řídit sektory svět. stran, voda je velmi vhodná a přínosná na stranách kde vládne Dřevo, tj. JV a V strana zahrady. To dělení pozemku zasluhuje přednost, takže je pozemek přední a zadní, oba mají obvykle úplně jinou energii.

Andrea
10. 10. 2006
Re: Re: voda v zahradě

Děkuji za odpověď. Umístit bazén na JV nebo V stranu bude problematické, protože tam už je jaksi obsazeno. :-) Je tam dřevěný domek na nářadí + zásoba dřeva na zimu. Jaká nápravná opatření bychom mohli použít, když bude bazén na SZ? A ještě k druhé otázce. POkud tedy rozdělím pozemek na přední a zadní část, tak u té přední pa-kua rozdělím podle vchodu z domu nebo vchodu na pozemek? Díky a přeji krásný podzimní den!

11. 10. 2006
Re: Re: Re: voda v zahradě

1. Posílit energii Kovu, tj. Kovem a Zemí. 2. Vždycky se systémem pracujeme tak, že do něj vstupujeme tím více frekventovaným vstupem, takže to bude u Vás nejspíš vstup na pozemek.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám