Vstup do domu

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Renata
11. 8. 2006
Vstup do domu

Pane Šmikrátore, ze všech kombinací, které jsme zvažovali stojíme teď před stavbou montovaného domu na volném pozemku. Vnitřní dispozice domu budeme řešit následovně, ale nyní si nevím rady s energiemi domu z hlediska osazení. Vychází volně na pozemku, který se svažuje od SZ na JV, asi 10 m od SZ hranice pozemku. (to myslím je dobré) ale! Hlavní vstup do domu vyjde přibližně ze směru SZ - S (přesněji až po osazení zákl. desky), což je přicházející energie kov nebo voda. Střecha je sedlová (oheň) a barva krytiny červená (oheň). Barva fasády žlutá (země). Lodžie bude velká, dřevěná. S manželem jsme dle roku narození já dřevo, muž voda. Prostě ať na to koukám z jaké chci strany, vždy mi tam jeden element chybí.... Vidím, že jsem to napsala dost složitě ,ale věřím že jste pochopil a poradíte co je pro osazení domu se sedlovou střechou se vstupem z jinové strany důležité vědět. Děkuji moooc a moooc. (Už jsem se rozhodla, v září určitě přijedu na Váš seminář, ráda Vás poznám osobně.) S přáním krásných dnů Renata...........

11. 8. 2006
Re: Vstup do domu

Jste si jistí, že nepotřebujete vědět pro osazení domu na pozemek nic víc? Problémy nastávají, když není v harmonii energie domu (u Vás Oheň) a příchozí energie (S=Voda, SZ=Kov), oba směry jsou proto méněcenné. Návrh dispozice je prioritní, právě on, spolu s energií celého domu rozhodují o nejlepší pozici pro vstup, neřeší se až jsou hotové základy. Jinová strana domu je skutečně vhodnější pro jinové činnosti, což vstup, chodby apod nejsou. V každém případě se na Vás v září těšíme, ale to už budou asi základy v zemi..

Renata
17. 8. 2006
Re: Re: Vstup do domu

Kdepak, nemyslím, že dispozice není důležitá.Znám již půdorys domu, ten je daný typovým projektem, bude obsahovat jen několik úprav podle zásad FŠ, s ostatním se nedá hýbat, ledacos se dá "poléčit". Teď mě trápilo to osazení, protože termíny "před domem" a "za domem", energie želvy, draka atd. jsou mi zatím cizí. Vím jen, že když je naše číslo KUA 2 a 6, je pro nás vstup ze SZ přijatelný, sever ne!! Co mi není ani trochu jasné, je ... svah za domem......, mírný svah...., vzadu svah...... Náš pozemek se svažuje od SZ na JV, hlavní vchod bude ze SZ (tedy ze svahu směrem dolu) nejvíce oken a vstup na verandu je z jídelny na JV- J. (pohled na větší část pozemku) Já vnímám před domem tu JV stranu, ale asi je to jinak. No, mám toho plnou hlavu a začínám panikařit. Spoustu toho nevím a nechci udělat chybu, když už o FŠ něco vím.Mějte se krásně a děkuju moc za Vaše názory. R.

17. 8. 2006
Re: Re: Re: Vstup do domu

Nechcete si udělat volno, vzít co k domu a pozemku všechno máte a přijet se poradit osobně? Máme nejméně 2 hod o čem povídat.

Renata
21. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Vstup do domu

Děkuji za nabídku, asi to tak dopadne. Měl byste vidět, jak jsem o víkendu běhala po pozemku s kompasem, foťákem, zaměřením a snímkem z katastru........... docela humorné. Dostali jsme termín stavby na květen, tak k projektování je čas do konce roku. Když se mi nepodaří navštívit Vás do semináře v Praze, tak bychom se mohli domluvit na návštěvě přímo u nás na pozemku. Jsem z Mladé Boleslavi a zmíněný pozemek je 20 km od Boleslavi. Ještě jednou moc děkuji a těším se na Vás. R.

23. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Vstup do domu

OK, jestli se Vám to hodí, tak bych měl být např. 5.9. v Praze.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám