výklenok na východe

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Jana
18. 8. 2006
výklenok na východe

Dobrý deň. Čítala som, že veľký výklenok v pôdoryse bytu Pomocníci + časť Ciele -V- môže spôsobiť hyperaktívnu atmosféru a je nutné tlmiť drevo sv.fialovou.Mala by to byť spálňa. Vedľa je ešte jedna izba-časť Ciele + Bohatstvo ale je to SV a mala by to byť detská izba.Myslíte, že to bude dobré alebo izby radšej vymeniť? Aké by mali byť dominantné farby? Narodili sme sa v 1978 - obidvaja sme Zem. Ďakujem.

20. 8. 2006
Re: výklenok na východe

Tzv. velké protažení místností se skutečně projevuje negativně, při orientaci směrem V vede k hyperaktivitě, a doporučuji zde energii tlumit, ale jak barvami, na to je složitější odpověď. V sektor je vhodnější pro děti, ložnice bude vhodnější v SV sektoru, zde doporučuji barvu bílou.

Jana
21. 8. 2006
Re: Re: výklenok na východe

Ďakujem za odpoveď. Izby vymeníme, len teraz neviem, či k dominantnej bielej na SV bude vhodná sv.žltá a hrdzavočervená ako to v svojej knihe odporúča S.Brown alebo by boli vhodnejšie iné farby alebo odtiene. V detskej izbe na V zatiaľ energiu tlmiť mienime tak, že ju budeme ladiť do hneda - Zem, Vody pomenej a ostatné prvky podľa intuície.Oheň by sme mohli pridať nie len v sv.fialovom ale aj oranžovom odtieni,čo myslíte, pán inžinier?

michaela
21. 8. 2006
Re: Re: Re: výklenok na východe

Já myslím, že hnědou barvou - Zemí - energii dřeva (V) neutlumíte. Dřevo totiž Zem vyčerpává, aniž by ho to jakkoliv ovlivnilo. Pro utlumení dřeva by byl lepší Oheň - oranžová nebo jemnější růžová apod. - nebo kov - bílá, ale každá místnost má všechny světové strany, takže to nebude až tak jednoduché.

Jana
21. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

Pozrela som si ešte raz vzťahy medzi prvkami a myslím, že máte pravdu. Som iba začiatočníčka a je toho naraz pri zariaďovaní nového bytu veľa. Zišiel by sa kurz, časovo to však teraz nie je možné. Kov ničí Drevo, Oheň Drevo oslabuje. To už mám dve izby, v ktorých mám zvoliť k bielej nejakú vhodnú farbu. Ale ktorá je tá najvhodnejšia,to veru neviem. No, už aj tak je to krok vpred.

23. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

Říkáte 2 místnosti, takže to bude asi každá pro jiné členy rodiny, jejich energie a sektory svět. stran potom rozhodnou o vhodných barvách. A ještě se zkuste spolehnout na svůj vkus a intuici.

Jana
25. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

SV orientovanú izbu - Zem - v tomto prípade spálňu bielou farbou - Kov - budeme tlmiť. Myslela som si, že SV je skôr potrebné "uzemniť" napríklad hnedou,béžovou,žltou,oranžovou, Keramikou, štvorcami a atd. Prečo teda biela?

25. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

Ta bílá je dobrá pro dvojici narozenou v r. 1978.

Jana
27. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

Biela je našou farbou v súvislosti s izbou orientovanou na SV alebo všeobecne? Neviem sa zorientovať z rôznych informácii. Napríklad, že farbou SV je biela, v inej literatúre tyrkysová alebo tiež zemité odtiene. Pichľavú energiu SV je potrebné tlmiť Zemou. Ako je to teda, poraďte mi prosím, momentálne naozaj neviem čo k tej bielej. Vychádzaju mi hlavne zemité farby a všetko, čo súvisí so Zemou. Budem vďačná za každú radu.

michaela
27. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

SV odpovídá prvku Země. Váš rok narození je také Zem. Bílá patří Kovu, který vzniká ze Země a tím její energii redukuje. Proto ta bílá v ložnici, aby jemně zklidnila Vaši energii - energii Země.

28. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

Michaela to vysvětlila dobře, jen bych chtěl doplnit, že SV sektoru patří zemské barvy, ne tedy bílá, ta bílá je tam navržená pro harmonizaci konkrétních osob.

Jana
28. 8. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: výklenok na východe

Ďakujem pekne obidvom a prajem príjemný večer.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám