Vztah s mým mužem

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Katka
25. 11. 2006
Vztah s mým mužem

Ahoj Renčo, jsem moc ráda, že sis vzpomněla na můj příspěvek a zároveň se omlouvám, že odepisuji až dnes (ať to nevypadá jako nevděčnost nebo uraženost), protože jsme dnes měli křtiny našeho mladšího syna a tak jsem lítala jak hard na holi včera i dnes ať všechno nachystám atd.Ale to není k tématu. Data jsem Ti poslala na majlík. Zatím děkuji moc napsala jsem i hodiny

Katka
25. 11. 2006
Vztah s mým mužem

Nakonec jsem tam nenapsala hodiny, u mě nevím přesně,manžela vím skoro přesně,nevím jestli to má význam,jestli ano,tak písni.K.

Katka
27. 11. 2006
Re: Vztah s mým mužem

Haló, Renatko, jsi tady?

Renata :)
27. 11. 2006
Re: Re: Vztah s mým mužem

Ahoj Katko, už jsem tady, ale zase jen na skok.Mylím na tebe,vážně dřív to nešlo,jsme 3 na 1 comp (já a 2 dospělí synové) a můžeš hádat kdo je silnější a vítězí :).. Jdem na to : Nejprve jsem si všimla, že jsem ti neodpověděla na tu kuchyň. Ano, souhlas, výrazná žlutá bude dobrá a klidně ji můžeš kombinovat s malou plochou cihlové barvy. Strop bílý. Myslím si, že budeš potřebovat dost ohně. Nezapomeň na květiny v malé míře, květináče modré. Když zvonkohru, tak zemskou , tzn. keramika nebo achátové plátky. Dej pozor na barvu achátků, jsou různé, tak zase ladit do zemských barev. Jestli trávíš hodně času v kuchyni, což vzhledem ke stáří dětí předpokládám, tak ji umísti do rohu partnerství. Pokus se udělat kuchyň hodně moc útulnou, teplou, tak abys se tam cítila hodně dobře hlavně ty, potřebuješ to. (Takto sladěná kuchyň bude dobrá pro tebe i tvého muže, na kluky bych brala ohled až později.) Odrazí se to na tvé pohodě a tím už lehce přecházíme k řešení druhého problému a to je vztah s tvým mužem. Vůbec si nemyslím, že je mezi vámi něco špatně.... jen jsi dlouho doma s dětmi a tvůj muž, jelikož je znamení had a panna, je prostě takový, nepředěláš ho. Tento typ mužů většinou neříká ta hezká slovíčka, které my ženy rádi slyšíme, oni své city nevyjadřují slovy ale činy. Třeba i tak, že umyje nádobí, vyrobí cosi na zahradě, v domě, v garáži.... jinak to nedokáží, muži ve znamení pany to nemají lehké... Jsou to velmi citlivé duše v mužském těle. Jsou si vědomi své jemnosti a velmi se snaží vypadat jako tvrdí chlapi.... cítí velkou potřebu zabezpečit rodinu!! Sama říkáš, že byl v garáži vždycky. Nevadilo ti to, měla jsi své zájmy. Vždy byl takový, změnil se jen tvůj pohled na něho....Pokud si tohle uvědomíš, velmi se ti uleví. Nevím, co přesně očekáváš od svého muže, ale myslím že by nebylo na škodu promluvit o tom a hlavně nepředělávej jeho, ale začni u sebe. Začni právě tou kuchyní, to myslím bude velká změna pro tebe, posílí tě to k dalším činům. Možná si uvědomíš, že jsi dlouho nebyla s kamarádkami na kus řeči, nebo zacvičit si, zabruslit, zaplavat,..... nevím co tě baví, ale nech si třeba 1 večer v týdnu pro sebe......., myslím si že potřebuješ dobíjet nejen barvami, ale hlavně uspokojením svých potřeb, které jsou teď díky mateřství potlačené..Katko, nevím, jestli je tohle právě to, co jsi chtěla slyšet, ale zkus nad tím aspoň přemýšlet a ozvi se, jestli potřebuješ slyšet víc, můžeme pokračovat. Tak zatím :) R.

Katka
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Ahoj Renčo,přesně trefa do černého - ve všem, vím,že musím začít opravdu u sebe-že je to tím, že jsem pořád s dětmi,jelikož bydlíme na vesnici a všude musíme dojíždět a teď dělá manžel na směny 2-2-2,tak můj největší koníček - kynologie,teď trochu strádal a já jsem nemohla trávit klasické nedělní dopoledne na cvičáku,kde se dost odreaguji.Úplně jsi vystihla i mého manžela,myslím si,že pro něj rodina znamená hodně,snaží se ji co nejlépe zabezpečit,ale problém je ve mně,že v momentální situaci,kdy jsem na mateřské se na to dívám jinak a očekávám od něho jiné vyjádření - ale to je můj problém,se kterým se musím poprat,kdybych už byla v práci,tak by mi to určitě nepřišlo tak tragické.Otevřela mi oči tady Peťa(taky Země),která radila jedné paní,že nemá manžela dusit,že potřebuje taky svou volnost,a já si uvědomila,že asi dělám to samé,tak se snažím dost kontrolovat(mírný výsledek už je na cestě).Do kuchyně jsem koupila citronově žlutou,ještě nemáme vymalováno,není to moc křiklavá?Jinak tam byla banánová,ale ta už se mi nelíbila.Kuchyň máme přibližně půl J-sektor Cílů,druhá půlka J-Z,právě v sektoru Partnerství,ale část sektoru chybí.Jinak myslím,že moje nová kuchyň(až tedy bude)se mi určitě bude líbit a posílí mě,což se doufám odrazí na mé psychice.Mám objednanou ještě vitrážovou zvonkohru se srdíčky,kterou nevím,jestli zavěsit do obýváku nebo do ložnice do sektoru Partnerství.Ještě poslední otázečku-co světle modrá do ložnice?Jinak moc a moc děkuji a stále nestačím zírat,jak se dovedeš do každého vcítit a přesně vystihnout vše včetně situace v rodině atd.jako by jsi četla z mé hlavy,určitě umíš číst mezi řádky.Zatím děkuji a ahoj K.

Renata :)
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Ahojky Kačko, když jsem si přečetla, co jsem ti napsala, měla jsem trošku obavy, jestli jsi chtěla slyšet právě tohle. Moc mě tvoje reakce potěšila a mám velkou radost, že jsi věc pochopila a přijala. To je první krok, ten nejdůležitější! Jsem si jista, že se teď věci pohnou k lepšímu a moc ti držím pěstičky. Do té kuchyně dej tu citronovou, banánová by byla moc světlá a není nic moc..... Počítej s tím, že na zdi bude ten odstín o hodně světlejší, než je v lahvičce. Snaž se tam dostat barvy ohně a země!! Zvonkohra se srdíčky může být v obýváku i ložnici, řiď se svým citem. Já bych ji dala asi do ložnice, tam bude plnit účel. Co se ložnice týká, tak modrá je voda, voda jsou emoce, emoce v ložnici........... těžko říci, jaké emoce právě v tuto chvíli podpoříš.... moc nedoporučuji. Růžová do ložnice je příjemná, ale bylo by dobré, kdyby jste barvu do ložnice zvolili takovou, aby se líbila vám oběma....:) Tak přeji dobrou volbu a budu moc ráda, když napíšeš jak to dopadlo a hlavně, jak se po změnách cítíte!!! Děkuji za tvá slova chvály a přeji prima dny :)R.

Monika
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Ahoj,výborná odpověď.Chtěla jsem na to reagovat,máme stejný názor,ale ode mě by to bylo moc tvrdé a cynické :-))Ani si nemyslím,že vidíš do hlav :-),prostě to je život,pořád se to opakuje.Jednou dávali v tv Manželství po 20ti letech.Natáčeli na začátku vztahu a pak po 20ti letech.Musela jsem se chechtat,protože to je fakt pořád dokola..Bereme se a teď budeme šťastný a spolu až do konce života..a ejhle..ono to tak není..pak se vdávaly jejich dcery a zase-a teď budeme šťastný..atd.První "problémy" přišly s dítětem..chlap má dál svojí práci,koníčky(třeba v garaži),přišel z práce,jídlo a šup pryč z baráku a holky koukaly,co to jako je :-))najednou je něco jinak :-)))proto je třeba se z toho nezbláznit,nedusit manžela,nevyčítat,nehysterčit a dělat něco pro sebe a pracovat na sobě..Myslím,že tímhle si projde většina ženských.

Renata :)
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Kačko, tohle jsou veřejné stránky a každý tedy má právo vyjádřit svůj názor..... Vyber si to, co je ti blízké :) R.

Katka
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Ahojte holky,děkuji za rady,vždycky je třeba nejdříve zamést před vlastním prahem,jsme spolu už desátý rok,a když jsem chodila do práce,tak je pravda,že jsme se doma skoro ani nevídali a neměla jsem pocit,že jsem sama celé dny,navíc jsem byla i mezi lidmi,takže mi ta společnost nějak nechyběla,Matýsek má dneska zrovna 1 rok a 1 měsíc a začíná čím dál více vnímat a reagovat na různé podněty a Kubík je ze školky ve 12 hodin doma,takže jejich společnost mě teď nejvíce těší a drží,i když je kolem nich dost lítání,ale aspoň dny rychleji utečou.Dneska jsme konečně stihli vymalovat pokojík dětem na modro-zeleno-bílo a manžel říkal,že zítra se vrhnem na kuchyni.S ložnicí zatím počkám a necháme ji zatím nabílo (kov nás harmonizuje,Reni?-nebo jsem to zase špatně pochopila)a pak uvidíme,počkám co udělá změna kuchyně a pak uvidíme co dál.Zatím ahoj a děkuji i Renči i Monice.Je pravda,že každý asi nerad slyší kritiku,já už ale delší dobu věděla,že musím začít se sebou,ale asi člověk potřebuje nakopnout,aby se sebou začal něco dělat a uvědomil si to.Ještě poslední dotaz-chápu,že květin spíše méně (dřevo podporuje oheň a tlumí zemi?) a modré květináče tmavé,světlé,středně modré nebo je to jedno?A co obrázky,mají být taky domodra?Ráda si dělám obrázky sama ubrouskovou technikou,tak si nějaké vyrobím.Katka

Monika
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Já jsem to nemyslela jako kritiku,to vůbec..jen jako zhodnocení jak mi ten život přijde.Já jsem si mateřskou prošla taky,tímhle obdobím také..proto na to "můžů" koukat s nadhledem a už se jen smát :-))ale nééé Tobě,v žádným případě.Teď mi přijde všechno jasný,ale ve dvaceti jsem se v tom plácala-podle mého :-))ale časem člověk přijde na spoustu věcí.

Renata :)
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Katko, ty květináče modré, je úplně jedno, jaký odstín. Jde tu o prvek vody, možná i černý by mohl být. Nechat ložnici na pozdější dobu je rozumné, alespoň budeš moci pozorovat, jak na tebe a děti změny působí. Nedoporučuje se dělat příliš změn najednou. Mimochodem, kov Vás neharmonizuje, ale trošku "zklidní" manžela. Co se týká květin, tak ano, pochopila jsi dobře a myslím, že dřeva už bylo dost, chce to změnu. :)R.

Katka
28. 11. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vztah s mým mužem

Já to neberu jako kritiku,spíš jako zhodnocení nezávislých osob (i když kritika zní negativně,může být i pozitivní v úplném smyslu - viz kritika filmů,knih atd.).To člověk taky potřebuje,tak jsem za to ráda,určitě dám vědět,jak se změny projevily (doufám,že k lepšímu).Tak zatím....

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám