Zdravím všechny,díky za dosavadní rady... Mám pro Vás...

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Tereza
29. 5. 2008

Zdravím všechny,díky za dosavadní rady... Mám pro Vás jednu otázku - jak si mám vysvětlit symbol pirátů,lebek,co jsou teď v módě a podobných věcí? Náš šestiletý chlapec má tyto symboly v oblibě(pochopitelně) a mě se to moc nelíbí. Má jedno tričko samou lebku a dříve,když si ho oblékl,vždycky začal nesnesitelně zlobit:-)Teď už je to lepší,jakoby se "otužil",ale i tak - odmítám mu koupit boty a třeba povlečení s tímto symbolem. Přijde mi to brutální. Myslíte,že to má nějaký hlubší symbol,kromě mého pocitu? Vím,že ten je asi nejpodstatnější... Díky za odpověď T.

Hanka
29. 5. 2008

Terezko, dovoluji se připojit k Vašemu dotazu. Mám stejný problém. Synovi je sice již 11 let, ale momentální módě samozřejmě také propadl. Dětem necháváme naprostou volnost a důvěru, ale v tomto případě rovněž zasahuji a nedovoluji mu kupovat lebky, plakáty apod. v takových rozměrech a počtech jak by si syn přál a já od té doby v jeho očích viditelně klesla. Říká, že můj názor chápe, ale vidím co si skutečně myslí. Protože nic koupeného mít "nesmí", alespoň si lebky kreslí, jsou to "krásná" díla a přeci mu je nemůžu vyhazovat, ničit či strhávat. Jak říkám, mám stejný problém a již se těším na rady a názory. Pěkný den, Hanka :-)

Renata :)
29. 5. 2008

Zřejmě proto, že dobu, kdy jsem řešila takové věci se svými dětmi mám dávno za sebou, tak na to koukám s nadhledem...Taky se mi lebky a podobné věci dost příčí, ale kluky bych nechala, ať si něco málo pořídí. Asi ne zrovna povlečení na postel, ale nějaký ten šáteček a botičky, obrázek, bych asi skousla :).... když to hodíte za hlavu a necháte je, tak je to samotné brzo přejde. Dokud budete zakazovat, budou pro ně mít kouzlo zakázaného ovoce a nakonec najdete nějakou lebku, kterou si nemohl koupit schovanou v posteli a velmi velmi opečovávanou, protože ji vyměnil ve škole za něco jiného.... Čím dřív se tím přestanete zabývat, tím dřív lebky přestanou být hlavním zájmem kluků... toť názor můj. :) R.

Tereza
29. 5. 2008

Zdravím a děkuji za Váš názor.. Taky jsem ráda,že i jiné maminky to prožívají jako já:-) Ty boty jsem nezakázala,jsou stejně jen na zahradu - spíš jsem je zatajila - viděla jsem je a říkám si,tééda,ty by se klukovi líbily,to povlečení taky,ale držela jsem pusu a koupila boty se smajlíkem:-)Taky záleží asi na konkrétním obrázku,dostali jsme třeba tričko pro miminko,je bílé a jsou na něm necelý 1 cm malinké světle šedé lebčičky:-) Dost jsem se zasmála,přišlo mi spíš legrační,než hrubé... No asi máte pravdu,počkáme,až to přejde,naštěstí u nás to není tak intenzívní,že by i lebky maloval:-),ale zas aspoň ten Váš,Hani,projeví a utuží talent:-) T.

Hanka
30. 5. 2008

Díky Teri. Renčo, máš pravdu, myslím, že jak jsme to přestali řešit náš Marťas od toho stále více sám upouští. :-) Jinak Terko, při čtení Tvého posledního příspěvku jsem se musela smát, protože přesně takhle to je u mě - koukám se v obchodě a říkám si, ty jo, to by se mu líbilo a koupím něco jiného.... :-)))Holky dík, mějte se, čauky, Hanka :-)

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám