Život bez přátel je, jako strom bez listí

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
zatím anonymní
24. 1. 2008
Život bez přátel je, jako strom bez listí

Od dětství jsem měla výchovu SJ, a tím problémy v životě. Víra mi je pomáhala překonat. S manželem žijeme 38 let v jednom městě, kde nás většinou všichni znají. Přes to všechno, že již téměř 19 let mezi SJ nechodíme, tak si nás takto lidé zařadili a nepřátelí se s námi. Horší je to, že i všichni SJ, se po našem odchodu z jejich vlivu od nás distancovali. Možná, někdo nechápe, co zde píšu, ale pokud se nachází někdo v podobné situaci a přesně ví, co cítím, budu ráda, když se ozve.

Dana
24. 1. 2008
Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

Zkuste posílit oblast přátelství a nápomocné osoby v bytě. Podívejte se také po jiných lidech třeba v práci nebo mimo bydliště

zatím anonymní
24. 1. 2008
Re: Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

Mám v přátelství a v partnerství sošku andílka, jinak nevím, ale díky Dano.

michaela
24. 1. 2008
Re: Re: Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

Chtělo by to něco skupinového.Zaměřte se také na oblast vstupu do bytu (vstupní dveře z obou stran) a předsíně. Do partnerství bych samotného andílka asi nedávala. Alespoň určitě ne v ložnici. Tato zóna patří Vám a Vašemu muži. Ale hlavně to chce aktivně s tím něco dělat. Nějaké zájmové kroužky, sport apod., kde se setkáte s lidmi se stejnými zájmy, kteří Vás poznají i z jiné stránky, než jen podle nálepky. Třeba i mimo Vaše město.

zatím anonymní
24. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

Michaelo, předsíň máme v plánu předělat, je malá a zdá se mi v ní moc těsno a málo místa. Mám v hlavě několik plánků. A až to bude předělané, jsem zvědavá, jaký z toho budu mít pocit. Taky se mi nedaří upravit dvorek, už se těším na jaro, že dám všude kytky. Přestěhovali jsme se do domku před 3 lety, bydlíme v zeleni, ale cesta je k nám různě točená a když nás hledá objednaný řemeslník, tak cestu k nám nemůže najít. Chodíme vžy kus v ústrety. Tak nevím, zda to nemá taky vliv. V práci jsme v kontaktu s lidma denně, ale je to jen o té práci a dost. Asi máš pravdu, že to přátelství bude muset být mimo naše město. Ale nejsme už nejmladší a tak naše aktivity jsou povětšinou práce na zahradě a okolo domu. A děkuji za radu.

Dana
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

no vidíš - a co takhle zajít mezi zahrádkáře? A už je tu společný zájem... Ale hlavní asi bude skutečně ten přístup k vašemu domu. Zkus vyčistit a upravit nejen předsíň, ale i přístupovou cestu - a to, že je točená, není myslím vůbec na škodu. Ono už jen to, že nikdo váš dům nemůže najít je i o tom, že vás nemůžou najít přátelé

d
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

asi jsem to napsala trošku nesrozumitelně: nevadí to, že je cesta točená, ale to, že je nepřístupná, "nenalezitelná" a tím nelze najít i váš dům

michaela
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

Když máte domek, tak je to mnohem lepší. U přístupu do Vašeho království nemusíte brát ohled na okolní byty. zdůrazněte vstup na pozemek, třeba popínavými rostlinami kolem brány, Upoutejte dveřmi do domu. Podél cesty vysaďte květiny... Třeba byste mohli někam cestou k Vám dát hezký a přátelský ukazatel, kude s k Vám jede.

zatím anonymní
25. 1. 2008
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Život bez přátel je, jako strom bez listí

Holky děkuji za nápady. Asi udělám nějaký ukazatel, ať si myslí kdo chce, co chce. Taky mně vůbec nenapadlo jít mezi zahrádkáře, ale nějaké si najdu. O kytičkách je krásné povídání. V létě jsem dala na každé křídlo vrat červený kořenáč s maceškama. A ještě chci dát před dům k příjezdové cestě pražec a na něj vyskládat další kořenáče s kytkama. A na studnu před domem bych chtěla dát umělou trávu, na ni kameny a kořenáče s kytkama. Představu trochu mám. Ale na dvorku je zatím systém: vše u ruky. Musím tomu dát řád. Moc moc díky za nápady.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám