Změna jména

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
¨Radka
13. 3. 2007
Změna jména

Přijde mi,že od té doby co jsem se vdala a mám jiné příjmení,se mi už nedaří,tak jako před svatbou i když máme s manželem velmi hezký vztah a dvě zdravé děti.Myslíte,že je to možné?Nemůžu se nějak realizovat,zvednout se konečně..všechny pokusy jsou marné.Dřív jsem byla uragán,cestovala jsem,měla jsem spoustu přátel a dokázala jsem na svou stranu ztrhnout doslova každého..až se s odstupem času divím.A dnes?Sedím doma,mám v hlavě spoustu plánů,ale nemám čas,nebo náladu,nebo prostě jinou výmluvu.Už to bude skoro 9 let a čekat na zázrak je marné!Co takhle dát si dívčí jméno?:-))manžel by asi koukal..

Renata :)
13. 3. 2007
Re: Změna jména

Tak to by asi fakt koukal. Zkus na chvíli na příjmení zapomenout a všude, opravdu všude se hlásit jen jako Radka. Vsugeruj si Radka a nic víc.... :) R.

Peta
14. 3. 2007
Re: Re: Změna jména

Ahoj Radko, myslím, že i naše příjmení nás nějak ovlivňuje, takže je možné, že jestli Tvé nové příjmení má hodně menší energii než dívčí, mohlo by takhle působit, ale já bych ho kvůli tomu neměnila.. :)) Myslím, že Renča má dobrý nápad s tím, abys víc myslela na své jméno než příjmení. Radka má v sobě energie a elánu dost a dost.. :)P.

Dáša
14. 3. 2007
Re: Re: Re: Změna jména

Ahoj Radko, víc než příjmení samotné nás ovlivňuje to, čeho je symbolem. To je tvoje manželství. Tvoje pocity mi připomínají moji vlastní zkušenost. Po letech jsem zjistila, že s příjmením manžela jsem přijala i jeho pohled na svět, názory, způsob života. Prostě jsem přestala být sama sebou. Můj muž mě láskyplně podporoval ve všem, co jsem dělala a vůbec netušil, že moje potřeby jsou jiné, a já mu to neřekla. Jako žena jsi pilířem rodiny a tvojí úlohou je šířit kolem sebe lásku a pohodu. To dokážeš jenom tehdy, když budeš uspokojovat svoje potřeby a svoje srdce naplníš láskou a spokojeností se sebou samotnou. Nemůžeš dávat, co sama nemáš. Ujasni si, jaké jsou tvoje potřeby, jestli máš všecko důležité, co potřebuješ (a tím nemíním materiální bohatství a luxus). Vždycky existuje řešení. FŠ ti může ohromně pomoci při ujasňování. Začni úklidem a vnímej, co tě napadá.

Radka
14. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Změna jména

..teda Dášo,fuj,až mi jde mráz po zádech,fakt,jak mi mluvíš z duše..tak já se holky budu snažit.Navíc co jsem našla tyhle stránky,tak mi to furt vrtá hlavou a nemůžu spát a myslím si,že je to dobře..taky jsem četla někde o zastavených hodinách,že to není dobrý..Roky mám schovaný starý budík z dětství.Už už jsem na něj zapomněla a nevadil.Najednou vadí.Nikdo ho nechce,každej už má mobil.Ale je fakt hezkej,navíc funkční..JÁ HO VYHODÍM..možná .-))

Marcela
15. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

Radko a co ho zprovoznit.Když je hezkej.Anebo ho někomu dát.

Dáša
15. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

Budík nablýskej a natáhni, poděkuj mu, že ti dobře sloužil a připomínal hezké okamžiky z dětství. Stanov si den, kdy ho vyhodíš a do té doby ho nechej na viditelném místě s přáním, aby si ho všiml člověk, kterému by mohl sloužit či jenom udělat radost. Pokud se nic nestane s klidným svědomím ho vyhoď, svoji úlohu už splnil.

Kamila
15. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

Dobrý den, právě jsem si otevřela tuto diskuzi ke změně jména a nahání mi to trochu hrůzu. Právě jsem dočetla knihu Jméno je Váš osud od Camily Karolinns, pokud ji nemáte tak si ji rozhodně přečtěte. Právě tato paní varuje před přijmutím manželova jména, které může změnit osud. Možná by bylo stálo zato zvážit zda si nevzít opět své dívčí jméno...

Káča
15. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

Ahoj na jméně asi něco bude ,ale myslím si že tady platí dvojnásob že je to o pocitech.Já si vzala za manžela totálního blba byla jsem s ním dva roky a rozvedla se ,ale jméno jsem si nechala miluju ho .Prošla jsem s ním peklem ,ale on ze mě udělal co jsem .Jsem díky němu lepší člověk hledám jiný hodnoty než dřív.Do dneška mi nedá pokoj a trápí mě i mé děti ikdyž jsme se 7 let neviděli.Přesto své jméno miluju a kdyby jsem se ještě někdy vdala tak já i moje holčičky si tohle jméno necháme udělalo z nás rváče se životem.Pa

Peta
16. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

A jsi Káčo podruhé vdaná? :)P.

Saša
16. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

Ahoj Káčo-ušla jsi velký kus cesty,jsi velký rváč se životem...klobouk dolu-i přesto všechno se dokážeš postarat o děti,uživit je-podle toho,co jsi psala sis moc polepšila... Kačko,nezapomínej-at se děje cokoliv JE TO JEN ZKOUŠKA,VE KTERÉ OBSTOJÍM!!!!měj se krásně Saša ps:já si zase změnou příjmení polepšila...určitě nic se neděje náhodou a všechno má svuj význam-jen nám to někdy nedochází...

Dana
16. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

Káčo, u jména jde o trochu jinou věc, ale to nepatří do téhle diskuze. Ber to tak, že to manželovo jméno ti numerologicky doplnilo chybějící oblasti ve tvém životě. A pokud by ses někdy měla znovu vdát, možná to další jméno bude ještě lepší.

Káča
16. 3. 2007
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Změna jména

Čau všichni .O numerologii se zajímám jen okrajově.Nevím jestli jste mě pochopily já to jméno po bývalím manželovy miluju ikdyž na něj nemám jedinou hezkou vzpomínku myslím na manžela.Po druhé jsem se nevdala jednou to bylo na spadnutí ,ale utekla jsem z toho a teď jsem dva roky s přítelem a vdavky klidně vynechám.Ale kdyby náhodou k tomu došlo tak si nechám jméno které s holčičkama máme nyní.Možná je to uhozený ,ale to mě nezajímá tak to cítím.Tak pa tohle je super pokec s váma všema

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám