Znížený strop

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Alžbeta
11. 4. 2006
Znížený strop

Rada si každý deň prečítam v tomto diskusnom fóre nové príspevky a Vaše odpovede pán inžinier. Učím sa a čím ďalej, tým viac ma zaujíma učenie FŠ. Myslím, že je to aj tým, že sa budeme sťahovať do nového bytu v inom meste a mám obavy ako sa nám tam bude dariť. V novom byte je znížený strop o 40 cm. Nebudeme pociťovať neatívny vplyv stagnujúcej energie nad nami?

12. 4. 2006
Re: Znížený strop

Záleží o kolik je snížený ten strop, pokud by to bylo hodně, tak by se mohly určité potíže dostavovat. Doporučuji do rohů umístit světla mířící ke stropu.

Alžbeta
13. 4. 2006
Re: Re: Znížený strop

Možno som to celkom dobre nepochopila.Nestačilo by centrálne osvetlenie v strede každej miestnosti nasmerovať smerom ku stropu? Alebo svetlo z rohu miestnosti rozprúdi stagnujúcu energiu viac?

Alžbeta
13. 4. 2006
Re: Re: Re: Znížený strop

Uvedomila som si,že by ani nasmerované neboli, bol by to iba odraz do stropu. Keby boli použité také svietidlá, od ktorých sa svetlo odráža smerom ku stropu malo by to rovnaký účinok ako priame nasmerovanie svetla buď z rohu miestnosti alebo zo stredu?

14. 4. 2006
Re: Re: Re: Re: Znížený strop

Svetla obracena vzhuru ke stropu budou nejucinnejsi prave v rozich, kde budou symbolicky podpirat stropni konstrukci.

Alžbeta
17. 4. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Znížený strop

Strop je znížený v celom byte - 70m2, 3-izbový, obdlžníkový tvar. Svetlá do rohov je nutné namontovať do každej izby alebo iba 4 ks do rohov celého bytu? Poprípade aj do rohov obývačky ako najväčšej miestnosti - 24m2 a v ostatných izbách doplniť intuitívne aj esteticky tam, kde je to potrebné - napr. podľa pôdorysu bytu sa tam žiada oporný pilier... Ďakujem Vám za cenné rady a tiež za nekonečnú trpezlivosť. Alžbeta

Alžbeta
12. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Znížený strop

Dobrý večer. Pán inžinier,dovolila som si posunúť svoj príspevok, pretože potrebujem vedieť Váš názor. Kúpili sme svetlá ale nevieme sa rozhodnúť, do ktorých rohov ich namontovať. Logicky nám vychádza, že piliere by boli potrebné v rohoch v rámci celého bytu, ktorý je obdlžníkového tvaru - jeden v obývačke, druhý v spálni, tretí v pracovni a štvrtý na WC. Poprípade ešte v obývačke kôli vyváženosti jeden navyše na opačnej strane. Len či to bude stačiť...

14. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Znížený strop

Líbí se mi ten nápad umístit ta světla do rohů celého bytu, navíc do rohů toho obýv. pokoje, kde budete asi trávit většinu společného rodinného času. V jiných částech bytu se řiďte svými pocity.

Alžbeta
15. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Znížený strop

Pretože si vážim každú Vašu radu, ďakujem za odpoveď a dúfam, že sa mi podarí v najbližšom čase zúčastniť na niektorom z Vašich seminárov. Prajem príjemný večer!

17. 5. 2006
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Znížený strop

Děkujeme a rádi Vás uvidíme.

Kontakty

FENG ŠUEJ PORADENSTVÍ

Ing. Jiří Šmikmátor
Staňkova 18a
602 00 Brno

Mobil: +420 605 259 328
E-mail: jiri@smikmator.cz

Zajímavé odkazy

Napište nám