Čeká nás náročný rok Dřevěného Koně 2014

Rok 2014 je rokem Dřevěného Koně, tento zahájí svou vládu dnem 31. ledna 2014. V čínské astrologii, která používá 60-letý cyklus 10 Nebeských stonků a 12 Pozemských větví se jedná o 31. rok kalendářního cyklu. Číňané mají rádi Koně z mnoha důvodů – poskytují dobrou a rychlou dopravu pro lidi, a to až na místo, tedy často lépe než automobily, jsou symbolem nejen pro cestování, ale i znamením rychlého úspěchu.

Koně rádi soutěží s ostatními, honí se za svobodou, vášněmi a vedením. Z tohoto důvodu budou mít mnozí lidé v roce Koně pro své cíle dost nabitý program. V cyklu pěti elementů patří Kůň k Ohni, k červené barvě a teplu. Kůň je také společenské zvíře, a červená se také pojí s láskou, proto je Kůň také považován v čínské astrologii za romantické znamení.

Kůň je inteligentní zvíře, potřebuje ale být vyškolený, aby se stal pro člověka užitečným. Člověk může Koně proslavit. Bez lidského průvodce je Kůň jen divoké zvíře, které neví kam jít, nemá ve svém životě žádný cíl.

V čínské astrologii patří Kůň do skupiny Ohně, jeho měsíc je v polovině léta. Kůň je nejsilnějším ohnivým zvířetem v zodiaku. Rok 2014 je rokem Dřevěného Koně. Dřevo umožňuje Ohni hořet, proto Oheň může trvat déle. Když se Kůň setkává s Tygrem a Psem, pak se vytvoří ještě silnější Oheň. Příliš mnoho Ohně znamená horký temperament a žádnou trpělivost. Pokud je element Ohně příznivé pro danou osobu, pak by tato osoba měla mít v r. 2014 štěstí. Pokud je pro ni Oheň nepříznivý, pak by jí mohl r. 2014 přinést velké problémy.

Jaký bude rok Dřevěného Koně pro všech 12 zvířecích znamení čínského zvěrokruhu se odvíjí od toho, v jakém vztahu jsou jednotlivá znamení, jejich Nebeské stonky a Pozemské větve roku narození vůči charakteristice Dřevěného Koně:

Krysa

Krysa je noční zvíře, kdežto Kůň je zvíře sluneční, mají opačné zájmy a nemají se vůbec rádi, proto nejspíš nebude mít Krysa v r. 2014 žádné velké štěstí. Kůň představuje v cyklu 5 elementů Oheň, Krysa zase Vodu, tyto elementy jsou v nepřátelském vztahu, což je znamením hádek a sporů. Rok 2013 byl prvním rokem vlády Ohně (praforma Hada), r. 2014 je druhým rokem Ohně (praforma Koně), proto pokud se vám dařilo v roce 2013, pak se bude i nadále dařit dobře i v r. 2014. Pokud ale přinesl r. 2013 smůlu, pak bude potřeba si dávat pozor v r. 2014 a možná čelit přicházejícím problémům. Vhodnou činností by bylo pro Krysy něco, co má nějakou souvislost s penězi a přáteli. Každopádně to bude rok těžký a vyčerpávající, lidé ve znamení Krysy by mohli cítit nedostatek energie v r. 2014.

Kariéra: nebude pro Krysy v r. 2014 příliš dobrá, hladká ani stabilní. Očekávat lze velké tempo, hodně cestování, nabitý pracovní program, možné jsou přesčasy nebo práce mimo město. Možné je nové pracovní zařazení, šance pro novou pozici – toto jsou dobrá znamení, je potřeba přijmout výzvy. K ničemu budou stížnosti na přílišný pracovní tlak, to by vedlo jen k další nespokojenosti. Vaše vztahy s lidmi budou v roce Koně spíše horší, měli byste být více trpěliví a neměli byste pěstovat žádné konflikty s lidmi. V opačném případě budete čelit dalším překážkám v rozvoji kariéry, umírněnost je klíčem ke klidné kariéře v r. 2014.

Peníze: Energie peněz je v r. 2014 příznivá, proto jsou vhodné činnosti související s penězi. Objeví se více různých příležitostí jak peníze vydělat, ale bude potřeba vynaložit úsilí pro jejich získání. Pokud vyhrajete, pak vám Kůň přinese dobrý příjem. Pokud prohrajete, pak přinese Kůň finanční ztrátu. Očekávat lze ale i v této oblasti přetížení a únavu. Bude potřeba hodně moudrosti pro řízení svých finančních investic, být ve střehu a dobře rozvažovat svá rozhodnutí o investicích. Pokud potřebujete hledat investiční partnery nebo finanční poradce, můžete je najít mezi lidmi, narozenými v roce Draka nebo Opice, pomohou vám s tlakem ze strany Koně a chránit své bohatství. Pokud nejste nenasytní, budete mít stálý příjem.

Láska: Pro Krysy je v r. 2014 energie lásky slabá, proto nelze očekávat příliš dobré výsledky v milostném vztahu. Muži ve znamení Krysy mají větší šanci najít partnera. Při hledání lásky můžete uspět, pokud se vyhnete konfliktům a hádkám s přáteli kolem vás. Pokud jste sami a hledáte lásku, pak prvním krokem je trávit více času a peněz při společenských aktivitách. Možná to bude někde daleko od vašeho domu, možná někoho zajímavého najdete na internetových sítích. Pokud již lásku prožíváte, pak pracujte na udržení svého vztahu, můžete si naplánovat vaši dovolenou na cestách a vychutnat svůj milostný vztah. Rok Koně si žádá kontrolovat své nálady, pak bude milostný vztah v pořádku.

Zdraví: Zrozenci Krysy budou v r. 2014 potřebovat hodně duševních sil a energie pro své příjmy. Vzhledem k tomu, že to bude rušný rok, budete se muset naučit jak řídit svůj denní rozvrh a vyhradit si čas i pro dostatečný odpočinek a relaxaci po práci. Zničíte-li si své zdraví, pak byste mohli přijít o svou šanci na kariéru a bohatství. Pokud jste měli v r. 2013 zdravotní problém, např. co se týká ledvin, močového měchýře nebo kardiovaskulárního systému, pak je třeba i nadále sledovat stav, aby se zabránilo ještě většímu problému v r. 2014.

Roky Krysy: 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Buvol

Buvol i Kůň jsou zvířata, která žijí na farmě a pracují pro člověka, s Koněm se zachází lépe než s Buvolem, proto mohou být Buvoli v roce Koně žárlivější. Vztah mezi Buvolem a Koněm není příliš dobrý. Očekávat lze podporu od rodičů, ale i starost o své rodinné příslušníky. Také lze v r. 2014 počítat s dobrou sklizní.

Kariéra: V r. 2014 by měla být kariéra pro zrozence Buvola mnohem lepší, než v předchozím roce. Dřevo roku 2014 je pro Buvoly Hvězdou Kariéry, přinese příležitosti, ale také pracovní tlaky, ty ale pomůže zvládnout energie Koně. To znamená, že se vždy objeví někdo ochotný pomoci, když se objeví problém. Zjednodušeně řečeno, kariéra a štěstí se přenese z r. 2013, pokud jste na tom byli dobře v r. 2013, pak i r. 2014 vám přinese ještě lepší kariérní příležitosti. Nicméně, problém by se mohl vyskytnout v souvislosti s vaším šéfem, partnerem nebo konkurentem. Vzhledem k tomu, že Buvoli jsou pracovitá zvířata a málo si stěžují, může se stát, že vás tito partneři přidají další práci nebo povinností, příliš vás zaneprázdní nebo přetíží, pak by mohlo dojít k poklesu vaší výkonnosti i dobré pověsti.

Peníze: Štěstí na peníze je pro Buvoly v roce Koně celkem uspokojivé. Tito lidé by měli hledat pro stabilní příjem poctivou práci, jakýkoliv krátkodobé nebo riskantní investice se nedoporučují. Chcete-li investovat peníze, pak do nemovitosti nebo renovaci domu. V podstatě by pro řízení financí bylo nejlepší použít stejnou metodu jako v loňském roce.?

Láska: Kůň je pro Buvoly Hvězdou Romantiky, to znamená, že Buvoli budou mít r. 2014 s lidmi dobré vztahy a lepší příležitosti poznávat příslušníky opačného pohlaví. Ale vzhledem k ublíženým vztahům mezi Buvolem a Koněm nemusí mít milostné vztahy v tomto roce dobré výsledky, nejspíš se nepodaří vytvořit dlouhodobý vztah. Pokud jste ve vztahu nebo v lásce, pak se věnujte pocitům svého protějšku, milostné vztahy budou vůči vám plné podezření, nedůvěry, kritiky, výčitek i ublížení. Musíte se naučit jak se tolerovat, přijmout, pochopit, být ohleduplný a odpouštět, koho máte rádi. Určitě špatná kombinace pro milostný vztah by byla Dřevěný Buvol a Kovový Kůň, tito lidé by se utopili ve věčných hádkách.

Zdraví: V tomto roce budou Buvoli dobře cítit, jak se postarat o své zdraví. Energie Koně představuje cestování, což by mohlo Buvolům ubližovat, proto by se tito lidé měli více hlídat, sledovat svou bezpečnost na cestách, při jízdě se více zaměřit na silnici, aby nedošlo k nehodě. Zrozenci Buvola by se měli věnovat pravidelnému cvičení a dostatek času mít na odpočinek a relaxaci. Pozornost také věnovat trávicímu systému, zvláště střevům a žaludku.

Roky Buvola: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Tygr

V roce Koně má Tygr dobré předpoklady pro harmonické období, tito dva regenti si rozumí, nebojují spolu, naopak se vzájemně podporují. Je potřeba se mít ale na pozoru, neboť v r. 2014 se může objevit nepříznivá Hvězda „Zlého ducha“, který se chová zákeřně a ohrožuje lidi zezadu. Možné jsou pomluvy za zády, nepřejícnost nebo žárlivost. I hodně štěstí by se potom mohlo obrátit v neštěstí.

Kariéra: Rok 2014 umožní Tygrům, aby se stali ještě silnějšími, budou mít více energie, čeká je růst, zlepšení pracovních schopností. Lze očekávat podporu lidí kolem sebe, vhodné je před nimi vyjádřit své schopnosti, pro vlastní propagaci. Příznivé období je rovněž pro ohodnocení práce, lze očekávat mimořádný příjem. Z přemíry aktivit by se Tygři mohli cítit unavení, m.j. i z cestování, kterého by mohlo v tomto roce být hodně.

Peníze: Čeká Vás letos příznivá Hvězda Peněz, je potřeba si udržet svoji práci a příjem bude dost dobrý a stabilní. Nejedná se o výhru, ani zisky z hazardních her nebo rizikových investic, ale o odměnu za poctivou práci. Tygry čekají v r. 2014 příležitosti k vydělávání peněz, lze očekávat nabídky k finančním investicím od lidí z Vašeho okolí. Pokud se jedná o investice, pak byste neměli spoléhat jen na své štěstí, stále je třeba pečlivě sledovat investice, ujišťovat se, že Vaše investice jsou v bezpečí. To proto, že Hvězda „Zlého ducha“ číhá někde za zády a snaží se Tygry připravit o dobré výnosy. Obecně lze říct, že pokud se budete soustředit na svou kariéru, pak se nemusíte obávat o své peněžní příjmy.

Láska: Předpoklady pro milostné vztahy jsou pro Tygry v roce Koně velmi dobré, mnohem lepší než byly v r. 2013. Pokud je Váš současný milostný vztah nyní nestabilní, snažte se jej stále zlepšovat a budovat a nenechte emoce lásky vychladnout.

Zdraví: Tygři budou v roce dřevěného Koně plní energie, budou mít dobrou náladu, protože budou mít kolem sebe dobré lidi. Zvýší se jejich outdoorové aktivity, více času by mohli trávit při cestování. Doporučuje se však více dbát na bezpečnost na cestách, hrozí zvýšené riziko zranění rukou nebo nohou. Při jakémkoliv cvičení je nutné se napřed dostatečně prohřát, aby nedošlo ke zranění. Pokud pociťujete nějaké potíže v kardiovaskulárním nebo zažívacím systému, pak je čas navštívit svého lékaře.

Roky Tygra: 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Zajíc

Zajíc je mírné, přátelské a roztomilé zvíře. Umí běžet velmi rychle, ale Kůň může běžet ještě rychleji – Kůň může inspirovat Zajícův potenciál, kreativitu a odvahu. Proto bude tento rok pro Zajíce velmi dobrý a přínosný. V tomto roce se objeví Hvězda Štěstí, Hvězda Romantiky a Hvězda Požehnání, tito lidé zaznamenají profesní rozvoj. Budou mít dobré vztahy se svými přáteli a dobrou láskyplné vztahy v rodině. Možné je očekávat překvapující, radostnou a šťastnou událost.

Kariéra: Dřevo roku 2014 přináší Zajícům přátele, podporu a odvahu. Energie Koně obsahuje Oheň a Zemi, Země představuje pro Zajíce peníze a také talent. Tito lidé mohou v r. 2014 zvládnout všechny problémy kariéry a získat dobrý příjem ze zaměstnání. Zajíci?jsou laskaví, mlčenliví, sebejistí, s vynikajícím talentem. Budou mít vlastní skvělou představu o své práci a nekonečnou energii k realizaci svých cílů. Mají dobré vztahy na pracovišti. Výrazně si zlepší své komunikační dovednosti. Všechny tyto faktory ji pomohou k usnadnění práce v zaměstnání. Jejich plat se zvýší, ale ne skrze povýšení v zaměstnání, neboť Hvězda Kariéry se ještě v r. 2014 neobjeví. Pokud by Zajíc převzal od Koně jak pracovat ještě rychleji, mohl by se stát příliš hrdým nebo arogantním! To by mohlo mít dopad na jeho kariérní rozvoj. Chovejte se k lidem pěkně a vyhýbejte se politické soutěži, je to velmi důležité pro vaši budoucí profesní dráhu.

Peníze Štěstí na peníze je pro Zajíce v r. 2014 přímo skvělé. Zajíci budou pro vydělávání peněz používat více svůj talent, vyzařování, pověst a vlastní prezentaci. Ať budete pracovat pro někoho anebo mít své vlastní podnikání, musíte pro získání svého mimořádného příjmu použít vlastní rozum a moudrost. Tento druh příležitosti jako v r. 2014 se nestane každý rok. Pokud jste příliš líní, pak stále budete mít dobrý finanční rok, ale nebudete mít další úspory. Zajíci budou trávit více svého času při společenských aktivitách, proto se jim poněkud zvýší osobní náklady. Nedoporučuje se v tomto roce provádět finanční transakce s přáteli, ani jít s přítelem do nějakého riskantního dobrodružství pro získání rychlého příjmu, hrozí peněžní ztráty v souvislosti s přáteli. Váš příjem by měl mít základ ve vlastní energii nebo rozumu. Vaše štěstí na peníze je v r. 2014 dobré, ale stále je třeba sledovat případná rizika.

Láska: V roce Koně k vám přichází Hvězda Romantiky a Hvězda Štěstí, super ovzduší pro milostné vztahy. Pokud hledáte lásku, pak je čas jít ven a zapojit se do společenských aktivit. Vaše vyzařování zapůsobí na lidi a ti vám budou věnovat větší pozornost. Vzniknou nová přátelství. Jste-li zamilovaní, pak je čas vybudovat hlubší vztah, zasnoubení nebo manželství je možné. Ale netlačte příliš, respektujte pocity a stanoviska svého milence. Pokud plánujete mít dítě, pak je r. 2014 dobrým rokem pro přivítání novorozence.

Zdraví: Stejně jako v r. 2013, spotřebují Zajíci spoustu rozumových sil pro jejich kariéru a mezilidské vztahy. Vzhledem k tomu, jak bude nabitý program, by se Zajíci měli učit lepšímu hospodaření s časem pro své úkoly i společenské vyžití. Pro udržení dobrého zdraví je zapotřebí dostatek odpočinku a relaxaci, to je v roce 2014 zvláště významné. Zajíci budou nejspíš cestovat více než v loňském roce, proto by se měli zaměřit na bezpečnost jízdy na silnicích. Energie r. 2014 znamená pro Zajíce příliš mnoho Ohně, což může způsobit problémy v kardiovaskulárním systému, málo Vody může způsobit problém v močovém systému.

Roky Zajíce: 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Drak

V Číně je Drak symbolem noblesy, ve starověké Číně směli jen císaři nosit Dračí roucho. Drak je zvíře oblohy, Kůň je zvíře pozemské, mají různé světy a nemají společného příliš mnoho. Oba by chtěli být vůdcem; nemívají přímý konflikt, ale je to pro ně těžké, aby se stali blízkými přáteli. Rok Koně přináší Drakům více Hvězd Smůly než Hvězd Štěstí. Draci by se mohli v r. 2014 potýkat s různými problémy, ale jejich blízcí přátelé nejsou nablízku, budou si muset poradit sami, rok Koně pro ně bude výzvou.

Kariéra: Mezilidské vztahy budou pro Draky v r. 2014 slabší, měli by otevřít oči, aby zjistili, kdo jsou přátelé a kdo jsou nepřátelé. Měli by vždy dvakrát rozmyslet, než provedou příští tah. Na poli kariérní soutěže by nebylo dobré ukázat své agresivní ambice. Začátek roku není vhodný pro změnu zaměstnání, přichází Hvězda Nejistoty, s tendencí se pohybovat nahoru-dolů. Je na čase kontaktovat častěji své blízké přátele. Pokud budete potřebovat pomoc, přátelé se brzy najdou, nebudete se pak cítit sami. Své rozhodnutí si tak můžete vytvořit pevně a rychle i s ohledem na jejich rady či stanoviska. S dostatkem odvahy a důvěry sami v sebe byste měli být schopni zvládnout v r. 2014 svůj profesní rozvoj.

Peníze: V r. 2014 se Drakům objeví Hvězda Zlata, to je znamení, že se Draci mají možnost setkat se bohatým a vznešeným člověkem. Další význam představuje častou příležitost řešit různé úkoly nebo činnosti související s penězi. Souhra elementů Draka, peněz a roku Koně, naznačuje, že štěstí ohledně peněz nebude stabilní, proto by Draci neměli provádět riskantní investice. Neexistuje žádný jednoduchý příjem v roce 2014, musíte použít svoji energii a rozum pro získání odměny. Pokud se rozhodujete provést nějakou investici, bude lepší požádat finanční odborníky, kteří napřed navrhnou finanční plán. Při investici si můžete vybrat oblasti spojené s vodou, jako je námořní doprava, veřejná doprava, plavání, nápoje, média a sdělovací prostředky, vysílání, sociální práce nebo internet.

Láska: Štěstí v milostných vztazích bude v r. 2014 uspokojivé. Energie Koně ale nepřinese Drakům příliš mnoho chemie lásky. Pokud jste sami a hledáte lásku, pak budete muset být trpěliví, protože se k vám v tomto roce žádná Hvězda Romance neblíží. Větší šanci máte v březnu, srpnu, září a listopadu. Pro zamilované bude vývoj milostných vztahů spíše pomalý. Ti zadaní budou pravděpodobně více pozornosti věnovat své kariéře a peněžním příjmům. Ale někdy je třeba zpomalit, odpočinout a strávit čas se svou rodinou.

Zdraví: Vzhledem k různým tlakům ze strany kariéry, financí i lásky, bude oblast zdraví u Draků pod průměrem, mohou je pronásledovat různé strachy a deprese. Vhodné je vyhledat své blízké přátele, mluvit o svých pocitech, to vám pomůže uvolnit své tělo i duši, přivést zpět svou energii i ozdravit ducha. Draci by měli také věnovat pozornost své bezpečnosti, hrozí jim v r. 2014 úrazy. Měli by jezdit velmi opatrně na silnicích, aby nedošlo k haváriím. Nedoporučují se aktivity související s mořem, jezery, ani vodní sporty nebo koupání. Dopřejte si více spánku a odpočinku, relaxujte. Draci by měli mít pravidelnou stravu, pak budou mít dobrý zdravotní stav a plno energie, budou schopní přijímat výzvy tohoto roku.

Roky Draka: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Had

Není příliš mnoho Hadů, kteří měli dobré období v r. 2013, to proto, že existuje příliš mnoho tabu, která měli Hadi ve svém roce. Dobrá zpráva pro Hady je, že rok Koně bude pro ně mnohem příznivější, Had i Kůň jsou ve stejné skupině Ohně (element jejich praformy). V nadcházejícím roce k Hadům přilétnou Hvězda Finančního štěstí a Hvězda Romantiky, proto se tito lidé budou mít dobře – ve vztazích, kariéře i penězích. Rok koně je časem ke znovu nastartování svého života. Hadi se potřebují naučit od energie Koně pohybovat se rychleji a ještě výš přesunout úroveň svého života pro sebe i svou rodinu.

Kariéra: Vaše strádání, disciplína a kultivace z předchozího roku, přinese dobré výsledky v letošním roce, Hadi budou mnohem chytřejší. Vzhledem k dobrým mezilidským vztahům se dá očekávat posun v kariéře. Také se objeví v r. 2014 Hvězda Finančního štěstí, váš plat bude nejen stabilní, ale dojde i k jeho navýšení. Pokud studujete, tak dojde také k velkému zlepšení vašich akademických úspěchů. Pokud se chcete zúčastnit významných kariérních zkoušek nebo hledáte práci na vládní úrovni, pak vám vaše hvězda pomůže dosáhnout vašeho cíle.

Peníze: Hadi měli v loňském roce mírný příjem, v r.ce 2014 však mají velmi dobrou kariéru štěstí. Pozice kariéra přináší lidem pevný a stabilní příjem. Hadi mají také jasnou mysl a kreativní nápady v roce Koně. Mohou začít nový projekt nebo nové investice na dosažení svého majetku v r. 2014. Můžete se pokusit o jakékoliv pracovní příležitosti pro lepší finanční odměnu. Stručně řečeno, vydělejte si peníze na základě vaší moudrosti, chcete-li vsadit na riskantní investici bez použití rozumu, nebudou investice v bezpečí. V r. 2014 to budou spíše muži Hadi než ženy, kdo budou provádět lepší investice a vědět, jak vydělat peníze jednoduššeji a rychleji.

Láska: V čínské astrologii mají Koně a Hadi atraktivní vztahy, s ohledem na jejich Oheň. Kůň přinese Hadům v r. 2014 Hvězdu Romantiky, proto láska a vztahy Hadů budou v letošním roce skvělé. Jste-li sami, je na čase, abyste se zapojili do společenských aktivit, kde najdete svého společníka. Pokud jste zamilovaní, pak váš milostný vztah bude ještě sladší, mohli byste přemýšlet o hlubším vztahu. V manželském životě můžete očekávat v roce 2014 nádherné vztahy. Máte-li dva milostné vztahy, pak by vám mohla Romantická hvězda přinést problémy.

Zdraví: Zde je riziko mírného onemocnění, ale nepředstavující velký problém. Pokud mají Hadi dobrý návyk dostatečně spát, správně se stravovat, cvičit a dodržovat hygienické návyky ve svém každodenním životě, rychle obnoví své zdraví, když dojde k menší nemoci. Starší Hadi by měli sledovat svůj zdravotní stav častěji, měli by se vyhnout v letním období cestování na dlouhé vzdálenosti. Příliš mnoho Ohně nebo také méně vody v roce 2014 by mohlo způsobit problémy v kardiovaskulárním systému, příliš málo vody může způsobit problém v močovém systému.

Roky Hada: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Kůň

Vlastní rok není pro Koně příliš dobrým rokem, to proto, že je to případ kdy Kůň potkává jiného Koně z ročního cyklu. Doporučuje se krotit emoce, více mlčet, pak bude cesta rokem 2014 bezpečná, v opačném případě přijdou problémy. To znamená, že zrozenci Koně by se měli v tomto roce více krotit, zklidnit svou výbušnost. Jejich přátelství, láska, vztahy, peníze, řízení financí nebo pracovní soutěživost by mohla narazit na určitá omezení v průběhu roku.

Kariéra: Rok 2014 přinese Koňům Hvězdu Vojenského generála. Je to znamením síly a vedení, když se Kůň potkává s Koněm, který znamená konkurenci. Na území „nepřítele“ budou Koně čelit ve své snaze o vedení mnoha problémům. Budete trávit více času s přáteli, příznivci či konkurenty a řešit otázky týkající se podnikání. Pokud se vám nepodaří správně věci řídit, ztratíte svou reputaci i sílu. Vinu můžete svést jen na sebe. Bude lepší být napřed pokorný a trpělivý. Chcete-li akci, musíte čekat na dobré načasování. Mimochodem při budování dobrých mezilidských vztahů bude váš profesní rozvoj mnohem jednodušší.

Kůň může běžet velmi rychle a daleko. Nicméně, bez jezdce na svých zádech Kůň neví kam by měl jet. Proto je pro Koně v r. 2014 velmi důležité poslouchat také mínění druhých lidí.

Peníze: Zrozenci Koně se budou v r. 2014 hodně zabývat penězi, ať už vlastními nebo budou mít na starosti hospodaření s penězi, což je důsledek Hvězdy Armádního generála. Lidé kolem vás si povšimnou peněz ve vašich rukách a budou se snažit co nejvíce využít peněžní zdroje, které máte. Budou vás často žádat o peníze, proto lze očekávat, že se vaše společenské aktivity a s tím spojené výdaje budou zvyšovat. Chcete-li půjčit peníze svým přátelům, tak v roce Koně to není dobrý nápad, později by to mohlo skončit sporem. Snadno by pak mohlo dojít ke ztrátě přátelství. Rok 2014 také není dobrý pro investování peněz na nejisté podnikání, sledujte své peníze dobře, a to zejména během léta. Vaše štěstí na peníze bude lepší v období chladnějších měsíců.

Láska: Milostné vztahy Koně jsou nyní celkem uspokojivé. V r. 2014 se objeví Hvězda Popularity, ta pomůže osamělým Koňům pozvat partnera opačného pohlaví. Nicméně, stále přetrvává soutěživost a rozvoj vztahů bude pomalý. Pokud studujete, pak byste se měli více zaměřit na studium. Trávit příliš mnoho času novým vztahem nepřinese ani lepší ani rychlejší výsledky. Pokud jste zamilovaná a chcete tlakem získat těsnější vztah se svým milencem, tak byste nakonec mohla sama sobě ublížit. Pokud jste vdaná, možná vás čekají trochu hádky. V takovém případě by bylo lepší se zaměřit na rozvoj kariéry nebo finančního managementu.

Zdraví: Koně by měli mít více posílené tělo i mysl než v předchozím roce. Pokud mají drobnější onemocnění, měli by být schopni rychle se zotavit, dopřát si více spánku a odpočinku. Ale Koně v roku Koně obvykle nemají déle trvající dobrou náladu, která by mohla mít pozitivní dopad na jejich zdraví. Takže nezapomeňte absolvovat pravidelné roční lékařské vyšetření. V r. 2014 nejspíš jedna Hvězda Zranění Koně navštíví, takže se doporučuje jezdit na silnicích velmi opatrně a snažit se vyhnout nebezpečným sportům. Příliš mnoho Ohně nebo také méně vody v r. 2014 by mohlo způsobit problémy v kardiovaskulárním systému, příliš málo vody může způsobit problémy v močovém systému.

Roky Koně: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Ovce

Oba zvířecí regenti, Kůň i Ovce jsou zvířata z farmy, mají mnoho společného, která baví být venku pod sluncem, s jejich soužitím není žádný problém; to znamená, že Ovce budou mít pěkný a příznivý příští rok 2014.

Kariéra: Zrozenci Ovce měli dost nabitý rok Hada, odměna za jejich pracovitý výkon dorazí v roku Koně. Hvězda Slunce vám umožní stát se populárními ve vašem pracovním prostředí; kdykoli budete potřebovat pomoc, objeví se některý mužský spolupracovník nebo šéf a poskytne vám dobrou radu. Hvězda Kariéry otevře Ovcím nové pracovní příležitosti. Pokud budete udržovat a zlepšovat svůj pracovní výkon, pak je možné i povýšení v práci. Nicméně, není žádná záruka, že se vaše velká očekávání naplní, protože na vašem nebi se vyskytuje Hvězda Prázdnota. Zatímco kariérní štěstí roste, stále byste měli zůstat umírnění. Pokorou a skromným ??chováním bude snazší získat dlouhodobé uznání lidí.

Peníze: V r. 2014 se neobjeví žádná silná Hvězda Peněz. Štěstí na peníze bude pro Ovce ale poměrně uspokojivé. Pokud budete potřebovat finanční pomoc nebo poradit při plánování investice, měli byste být schopni najít ty správné lidi, kteří vám pomohou spravovat váš majetek. Dlouhodobé finanční investice budou mít větší štěstí než krátkodobé investice. Váš hlavní příjem bude v r. 2014 pocházet ze mzdy nebo jiného příjmu se stálým výnosem. Chcete-li získat extra příjem, bude jednodušší se věnovat projektům, které souvisejí s vaší prací. Vaše odměna si stále vyžaduje vaši energii, pot a čas. Pokud jste příliš chamtiví a chcete raději investovat peníze do riskantního podnikání, pak investice nejspíš neskončí ziskem.

Láska: Ovce a Kůň spolu vycházejí dobře, což je dobré znamení i pro milostné vztahy. Pro zlepšení mezilidských vztahů jsou velkým plus také Hvězda Slunce a Hvězda Měsíce. Ženy Ovce budou mít v r. 2014 větší štěstí v milostných vztazích než muži, osamocené ženy budou mít v tomto větší štěstí pro nalezení ideálního společníka. Kromě častějších návštěv různých společenských aktivit můžete také využít jako zdroj pro seznamovací příležitosti různé známé vašich rodičů. Jste-li zamilovaní, pak vám rok Koně přinese dobré příležitosti rozvíjet hlubší milostný vztah se svým milencem. Pokud jste sezdaní, pak budete mít v tomto roce sladký manželský život.

Zdraví: Zrozenci Ovce by neměli mít žádný velký problém s jejich zdravím. Drobné onemocnění ale může přijít celkem často. Některé Ovce budou možná přetížené, díky jejich kariéře, některé budou mít další cestovní plány. Pokud se budou zrozenci Ovce řádně stravovat a mít dostatek spánku a odpočinku, pak by měli být schopni se z menších nemocí?rychle zotavit. Ovce patří do zemské skupiny, v roce Koně by mohly mít příliš mnoho Země, což představuje problémy v trávicím systému. Proto by se měly Ovce věnovat způsobu svého stravování tak, aby nedocházelo k oslabování střev a žaludku. Rovněž hrozí nedostatek Vody, což má vliv na močový systém, zejména na močový měchýř a ledviny.

Roky Ovce: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Opice

Kůň se pohybuje po zemi, Opice zase bývá často na stromech, neexistuje mezi nimi žádný zvláštní vztah. Vzhledem k jejich živlovým praformám Ohně a Kovu mohou Opice v roce Koně čelit některým tlakům. Opice je inteligentní zvíře, jistě přijme výzvy roku Koně. Pokud se Opice dostane Koni za záda, pak může dojít kamkoli si zamane. Pro cestování proto budou mít Opice dobrý rok. Pokud chtějí Opice hledat lepší příležitosti pro svůj život, pak ať hledají dále od svého rodného města.

Kariéra: Minulý i tento rok patří do skupiny Ohně, přitom rok Koně bude silnější, proto mohou Opice očekávat větší tlaky než vloni. Možná budete mít více pochůzek, možná budete muset více cestovat. Chtělo by to mít detailnější plán a stresu čelit svou opičí inteligencí. Pro získání peněz v tomto roce musejí Opice zvládnout tempo roku Koně, dostat se Koni na záda; pokud zkrotí Koně, pak získají peníze, pokud se ale nepodaří dohnat Koně, pak se budou jen honit za penězi.

Peníze: V tomto roce se Opicím objeví Hvězda Peněz, příležitost pro získání peněz. Opice prostě jen potřebují přijít na to, jak jej získat. Peníze jsou na Koni, to znamená, že Opice se musejí pohybovat rychleji a tvrději pracovat, vydělávat na svůj příjem. Není to snadný úkol, může to vzít trochu více času. Neexistují žádné snadné peníze v roce Koně, musíte věnovat svou energii, pot a čas, a ty vyměnit za svou odměnu. Mějte však na paměti, že byste neměli být příliš chamtiví pro vlastní peníze. Na hřbetě Koně není bezpečné místo, pokud jízdu nezvládnete, pak budete padat dolů. Když se to stane, můžete být z peněz v ještě větším tlaku a dokonce hrozí i soudní řízení.

Láska: Není láskyplné spojení mezi Opicí a Koněm, milostný vztah bývá jen průměrný. Chcete-li najít vhodného společníka, musíte cestovat trochu dál pro hledání příležitostí, je těžké najít jej ve vašem současném prostředí. Pokud jste zamilovaní, pak stačí udržovat stávající vztahy. Možná jste příliš zaneprázdněni kariérním postupem, abyste mohli vybudovat těsnější milostný vztah. Pokud jste sezdaní, pak jsou možné menší hádky, ale je snadné se jim vyhnout, pokud využijete své moudrosti.

Zdraví: Kariéra nebo tlaky z vydělávání peněz by mohly někdy Opice obtěžovat, zejména období léta bude těžké. Opice budou potřebovat dostatek spánku a dobrý odpočinek pro své nadcházející výzvy. Opice by měli trávit více času venku nebo mimo domov. Měli by jezdit velmi opatrně na silnicích a snažit se vyhnout nebezpečným sportům. Menší smůla hrozí v r. 2014 rodinným příslušníkům. Máte-li nějaké seniory ve vaší rodině, pak byste je měli častěji vídat a ujistit se, že mají dobrou náladu a jsou zdraví. Pokud s někým nežijete a máte je rádi, pak je hezké jim občas zavolat.

Roky Opice: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Kohout

Kohout i Kůň jsou zvířata, která žijí na farmě, nicméně Kohout nemá Koně rád, protože cítí tlak ze strany Koně, má z něj strach. Kohout měl dobrý rok v roce Hada a naštěstí se mu bude i nadále dařit v roce Koně. Hvězda Štěstí, Hvězda Nebe i Hvězda Měsíc přiletí ke Kohoutovi ve stejnou dobu, rok Koně bude proto pro Kohouty nádherný. V r. 2014 se objeví i Hvězda Lásky a Hvězda Romantiky, Kohouti budou mít radostný rok pro svůj milostný vztah.

Kariéra: Oheň přinese Kohoutům více pracovních úkolů a tlaků, více pracovních příležitostí. V r. 2014 se objeví Hvězda Měsíce, to znamená, že osoba, která vám pomůže, by mohla být žena. Pro Kohouty je velmi důležité mít dobré vztahy s lidmi na pracovišti; budujte tyto vztahy jako první. V opačném případě nebudete mít nikoho, když budete potřebovat pomoc. Bez pomoci lidí bude pro Kohouty těžké zvládnout tlaky, které rok Koně přinese.

Peníze: Rok 2014 představuje pro Kohouty rok peněz, ti jen musejí najít způsob, jak se k nim dostat. Kohouti potřebují překonat sílu Koně, aby dosáhli na peníze, potřebují stále vyvíjet určité úsilí, odvahu, energii a čas, aby vydělali peníze. Uvědomte si však, že nemůžete být příliš chamtiví. Uděláte-li příliš mnoho hluku, pak by se Kůň mohl splašit, vyskočit a ublížit vám. V takovém případě mohou vzniknout finanční problémy, vedoucí až k soudu. Energie r. 2014 se také pojí s Hvězdou Štěstí. Máte-li lepší příjmy, pak už budete vědět, jak si lépe užívat svůj život.

Láska: Kohouti a Koně nemají spolu nějaký zvláštní milostný vztah, ale sami Kohouti mívají v milostných vztazích velké štěstí. V r. 2014 se jim objeví Hvězda Romance. Kohouti se stanou populárními v jejich sociálních sítích, budou mít více příležitostí se setkat s opačným pohlavím. Zejména muži Kohouti budou mít lepší možnost najít svůj nový protějšek než ženy. Další Hvězda Lásky čeká na zamilované lidi, měli by být schopní vybudovat hlubší milostný vztah, i manželství je možné. Kombinace Hvězdy Romance a Hvězdy Lásky není dobrá pro sezdané Kohouty. Pokud mají dvojí milostné vztahy, mohli by utrpět větší ztrátu peněz kvůli milostné aféře. Horším případem by byl soud.

Zdraví: Některé tlaky pocházející z kariéry by mohly mít občas dopad na zdraví Kohoutů. V r. 2014 se objeví menší Hvězdy Neštěstí, týkající se ochrany zdraví. Tyto by mohly způsobit drobnější onemocnění. Pokud pravidelně sledujete svůj zdravotní stav, máte dostatek spánku a kvalitní odpočinek, pak se můžete docela rychle zotavit z těchto menších problémů. Starší nebo nemocní Kohouti by potřebovali se více věnovat svému dýchacímu systému. Měli by raději žít v prostředí kvalitního ovzduší a chránit své hrdlo a plíce. V roce Koně se nedoporučuje seniorům a nemocným osobám podnikat dálkové cesty.

Roky Kohouta: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Pes

Kůň a Pes jsou hospodářská zvířata a rádi slouží člověku, mají mnoho věcí společných. Jsou inteligentní a jsou to nejlepší přátelé člověka. Jinými slovy, Pes bude mít v roce Koně velmi dobré mezilidské vztahy. ?V r. 2014 dorazí ke Psům Hvězda Štěstí i Hvězda Neštěstí, proto budou mít Psi své štěstí trochu namíchané. Hvězda Štěstí přinese dobré příležitosti pro kariéru, peníze a lásku. Ve stejné době však Hvězda Neštěstí nastaví pasti na cestě k úspěchu. Pokud se Psi postaví čelem k výzvám roku 2014, bude pro ně tento rok jedním z nejvýznamnějších.

Kariéra: Dřevo r. 2014 představuje pro Psy Hvězdu Kariéry, otevřou se pro ně pracovní příležitosti. Kariéra sice vždy přináší lidem tlaky, ale energie tohoto roku bude Psy chránit a podporovat je, lze očekávat jednodušší profesní rozvoj. Také se k nim blíží Hvězda Vojenského generála, a to je znamením síly a vedení. Ve stejnou dobu ale sleduje Psa další Hvězda Neštěstí, to znamená, že váš nepřítel má stejnou profesní dráhu s vámi a vy máte v r. 2014 silnou konkurenci. V této situaci udělají Psi nejlépe, když budou trávit více času se svými přáteli a příznivci a budovat s nimi pevný vztah. Můžete je požádat o jejich názory na důležitá rozhodnutí. Doporučuje se umírněnost, pokora a skromné ??chování jsou bezpečnější, když je nepřítel nablízku. Pokud získáte uznání od většiny spolupracovníků, pak budete mít velmi úspěšný kariérní rok.

Peníze: Hlavní událostí r. 2014 bude kariérní posun, avšak žádná silná Hvězda Peněz se v tomto roce neobjeví. Proto bude váš hlavní výdělek pocházet z platu v zaměstnání, není vidět žádná znamení pro výhru nebo lehce vydělané peníze. Krátkodobé finanční investice vám nepřinesou rychlou návratnost. Pokud jste příliš zaneprázdněni ve svém profesním rozvoji, pak se můžete obrátit na někoho, kdo se vyzná v řízení investic, aby vám pomohl s dlouhodobým investičním plánem. Obecně platí, že štěstí na peníze budou v roce Koně uspokojivé a stabilní.

Láska: Psi budou mít v r. 2014 dobré mezilidské vztahy, budou trávit více času při společenských aktivitách. Budou cítit, že je to mnohem jednodušší se přátelit s novými lidmi než v předchozím roce. Pokud jste sami, pak bude r. 2014 dobrý rok na to, abyste se pokusili o nový vztah. Ale mějte na paměti, že i v této oblasti číhá konkurence. Ženy budou mít v r. 2014 je dobrý rok pro nalezení ideálního společníka. Můžete přemýšlet i o hlubším vztahu, ale snažte se napřed dozvědět více o rodinných příslušnících svého milence. Pokud jste sezdaní, pak bude váš manželský život plný lásky. Ženy budou v roce 2014 trávit více času se svým manželem.

Zdraví: Psi by mohli pociťovat nějaké tlaky ze strany jejich kariéry, což by mohlo způsobit menší onemocnění. Pokud si Psi dopřejí dostatek spánku a odpočinku, tak by měli být schopni se velmi rychle zotavit z těchto drobných problémů. Na Psy čeká v oblasti zdraví v roce 2014 Hvězda Neštěstí, je to znamení zranění. Psi mohou zvýšit své společenské aktivity a trávit více času při cestování. Doporučuje se více kontrolovat svou bezpečnost na silnicích a snažit se vyhnout nebezpečným sportům. Příliš mnoho Země by Psům mohlo v r. 2014 způsobit problémy v trávícím systému, proto by si tito lidé měli hlídat svůj jídelníček, aby ochránili svá střeva a žaludek. Příliš mnoho Země by mohlo mít vliv na redukci Vody, pokud je Vody příliš málo, pak to může mít vliv na močový systém, zejména močový měchýř a ledviny.

Roky Psa: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Vepř

Vepři jsou považováni v čínském horoskopu za šťastná zvířata, neměli by vykonávat žádnou zemědělskou práci pro člověka, prostě jen jíst, pít a spát v peří…. Vepři tráví většinu času uvnitř budov, kdežto Koně převážně zůstávají venku, neměly by se navzájem rušit.

Podle čínského horoskopu mají muž Vepř a žena Kůň atraktivní vztah. Takže přesto, že Vepř a Kůň vypadají neslučitelně, mohou spolu vycházet docela dobře a to je pro štěstí Vepřů v r. 2014 dobré znamení. Nicméně během roku se objeví několik šťastných a nešťastných hvězd, jejichž vliv se smíchá dohromady – Hvězda Měsíce, Hvězda Peněz, Hvězda Spotřeby a Hvězda Nemoci… Ve srovnání s předchozím rokem však budou mít Vepři mnohem větší štěstí.

Kariéra: Vepři budou mít hodně práce na své kariéře, rok Koně je podpoří v jejich chytrosti, tito lidé spotřebují při své práci spoustu energie a mozkového vypětí. Hvězda Měsíce naznačuje nějakou kamarádku nebo spolupracovnici, která přijde na pomoc v oblasti pracovních úkolů a profesního rozvoje. Pracovní příležitosti budou v r. 2014 docela dobré, váš příjem se může zvýšit. Vzhledem k tomu, že Hvězda Spotřeby je vám nablízku, budete muset platit své náklady – čas, energii a pot investujete pro získání své odměny. Pokud na to nemáte dost energie, pak váš úkol převezme někdo jiný. Proto je třeba, abyste si pohlídali dobré zdraví a energii, abyste mohli čelit profesních problémům. Pokud nebudete líní, čeká vás koncem roku velký kariérní úspěch.

Peníze: Vepři budou využívat své znalosti, jak dosáhnout svých příjmů. Další dobrou zprávou je, že se objeví skrytá Hvězda Peněz. V r. 2014 budou mít Vepři také skvělé společenské vztahy, tito lidé mohou získat dobré rady o financích od nových přátel nebo příbuzných, čeká je růst bohatství. Vepři budou mít hodně příležitostí pracovat s penězi. Přestože mají Vepři štěstí na finanční příjmy, jejich náklady se ve stejném čase zvýší. Nedoporučuje se provádět příliš rizikové investice nebo spolupracovat s příliš chamtivými přáteli, jinak hrozí peněžní ztráty. Dobrým přístupem je investovat peníze do rodiny, do rodinných příslušníků či příbuzných nebo darovat peníze na charitu, budete pak cítit, že vaše finanční výdaje mají smysl.

Láska: Pokud jste sami, budete mít dobrou příležitost v r. 2014 najít svou lásku. Můžete mít trochu potíže začlenit se do společenských aktivit. Rozhodně nesuďte lidi podle vzhledu nebo vystupování; důvodem je, že Vepři nemají rádi běh a Koně chtějí běžet rychle, jejich osobnosti nejsou zcela kompatibilní. Co je spojuje, je to, že chtějí vést svůj milostný příběh tajně, nemají rádi prezentaci důvěrných věcí na veřejnosti. Tato uzavřenost může způsobit, že bude nějakou dobu trvat, než najdou svou lásku. Pokud jste zamilovaní nebo zadaní, pak by měl váš milostný vztah vypadat docela dobře. Nicméně, pokud budete vést dva milostné vztahy současně, pak to může přinést velké problémy, protože máte nablízku Hvězdu Zabijáka, Oheň Koně by mohl spálit lásku na popel.

Zdraví: Vepři by mohli v roce Koně věnovat příliš mnoho energie a mozkového vypětí pro zvládnutí kariéry a peněz. V tomto roce se objeví Hvězda Nemoci. Pokud se cítíte unavení, pak byste měli všechno zastavit a věnovat čas dostatečnému odpočinku. Pokud se necítíte dobře, pak byste měli navštívit svého lékaře. Nezapomeňte na pravidelné každoroční lékařské vyšetření. Pokud nebudete zanedbávat své zdraví, budete v roce Koně v pořádku.

Roky Vepře: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007