Rok Vodního Zajíce (Králíka) 2023 – rok usmíření a úspěchů!

Lunární Nový rok Vodního Zajíce 2023 je již 4720. rokem datovaného čínského kalendáře; začíná 22. ledna 2023 (1. novoluní po zimním slunovratu) a skončí 9. února 2024, kdy vládu převezme Drak.

Tento rok bude příznivější a rozhodně méně okázalý než rok Tygra, který se právě chýlí ke konci. V čínské astrologii Zajíc symbolizuje mír a úspěch, trpělivost a štěstí, což je příslibem, že nám rok Zajíce 2023 přinese to, co nám v roce 2022 chybělo. Vliv Zajíce bude mírnit příliš impulzivní osoby nebo ty, kteří mají hlavu v oblacích. Energie Zajíce nám pomůže se zklidnit a 2x o věcech popřemýšlet, než se pustíme do akce, pak se podaří úspěšně naplnit všechny naše plány. Podle čínského horoskopu 2023 bude rok Zajíce příznivým obdobím pro všechna znamení zvěrokruhu a pro většinu z nich mimořádně šťastným rokem! Všechna znamení budou mít úspěchy v lásce a většině z nich se podaří postoupit na vyšší stupeň v oblasti kariéry. Stejně tak je tomu v oblasti zdraví, neměly by se vyskytnout žádné vážnější problémy.

Co pro nás rok Zajíce znamená?

Rok Vodního Zajíce 2023 přinese všeobecně méně hněvu a více relaxace! A další dobrá zpráva: získat peníze bude letos snadnější než v uplynulém období. Lidé ve znamení Zajíce bývají klidní, uvážliví a jen málokdy propadají panice. Proto se snadněji dostanou z těch nejtěžších situací. Více znamení čínského zvěrokruhu bude mít letos poklidný rok a učiní ta nejlepší rozhodnutí. Lidé narození ve znamení Zajíce budou mít štěstí v oblasti peněz. Budou dobře vycházet s těmi, kteří se narodili ve znamení Ovce, Vepře, Opice a Draka, těžko ale budou zvládat aroganci Kohouta nebo vznětlivost Tygra.

V tomto roce bude štěstí nejvíce příznivé pro Ovce, Vepře a Psy. Osoby v těchto znameních čeká jeden z nejlepších roků, jaké kdy měly. Během tohoto roku zažijí zrozenci těchto znamení požehnání po stránce finanční a mohou se těšit na prosperující podnikání a slibnou kariéru. Dalším šťastným znamením bude v r. 2023 Krysa; v tomto roce bude pro ni příznivé období pro založení vlastní firmy nebo pro sňatek. Tradičním protivníkem Zajíce je Kohout; proto lidem ve znamení Kohouta čínský horoskop radí, aby byli během tohoto roku obezřetní a pracovali usilovněji, pokud chtějí zvýšit své šance na úspěchy a štěstí.

Přestože Zajíc není nejsilnějším zvířetem, jeho kouzlo a rychlost přitahují peníze, plodnost, milovníky a úspěchy. To je významné zejména v kombinaci s prvkem Voda. Vodní element posílí naše psychické schopnosti, diplomacii a vyjednávací schopnosti. Můžeme očekávat zásadní posuny v politice, neboť na scénu nastupuje nová vlna lídrů. Odpovědí na válku není mír, je to kreativita.

Vliv 60ti letého cyklu

Povaha tohoto roku je dána specifickými vlastnostmi znamení Zajíce a elementu Voda v jejich vzájemném spojení. Jedná se o propojení systémů 5 elementů: DŘEVO-OHEŇ-ZEMĚ-KOV-VODA a astrologického systému 12 mýtických zvířecích regentů (Krysa, Bůvol, Tygr, Zajíc, Drak, Had, Kůň, Ovce, Opice, Kohout, Pes, Vepř). Oba tyto cykly se po celé věky stále opakují, dávají energii a specifické vlastnosti jednotlivým rokům, měsícům, dnům i hodinám… Zvláštní význam má 60 letý cyklus, ve kterém se postupně vystřídá všech 5 elementů (střídavě v jinové a jangové podobě) a všech 12 zvířecích regentů. V posledních 60 letech se tedy vystřídaly po 12 letech postupně tito Zajíci:

r. 1963 Vodní Zajíc

r. 1975 Dřevěný Zajíc

r. 1987 Ohnivý Zajíc

r. 1999 Zemský Zajíc

r. 2011 Kovový Zajíc

r. 2023 Vodní Zajíc

Po 60 letech se tedy v r. 2023 vlády ujímá Vodní Zajíc, může být proto zajímavé se ohlédnout do historie, jaké významné události se přihodily v letech Vodního Zajíce, případně v obecně v letech kdy vládl Zajíc:

Rok 1903 – první úspěšný motorový let bratří Wrightů

Rok 1963 – pochodovalo v USA za občanská práva 250 000 lidí a Martin Luther King přednesl svůj

slavný projev „Mám sen“

  • domorodí Australané získali volební právo ve federálních volbách
  • atentát na J. F. Kennedyho
  • velká vlaková loupež na trase Glasgow – Londýn
  • do vesmíru se podívala první žena světa Valentina Těreškovová
  • zřízena horká linka Moskva-Washington, spojení pro prevenci eskalace studené války do jaderného konfliktu

Osoby narozené v roce 1963:

Michaela Linková Johnny Depp
Antonín Stavjaňa Brad Pitt
David Matásek Whitney Houston
Bára Basiková Michael Jordan
Vilma Cibulková Garry Kasparov
Vladimír Růžička José Mourinho
Pavel Bém Quentin Tarantino
Ivan Hašek George Michael
Ivana Chýlková Viktor Orbán
Karel Voříšek William Baldwin
Milan Šrejber
Igor Chaun
Yvetta Blanarovičová
Viktor Kožený

Rok 2011 (Kovový Zajíc) – řada předních politiků odstoupila a skončila válka v Iráku

Čínský element roku 2023 – Voda Yin

Energie vodního Zajíce roku 2023 představuje spojení regenta Zajíce a Jinové Vody. Tato Voda znamená déšť, studenou vodu, jezera či klidnější řeky. V čínském systému 5 elementů je Voda spojena s černou barvou, proto se rok 2023 nazývá také rokem černého Zajíce. Lidé spojení s tímto vodním prvkem (rok narození, končící číslem 2 nebo 3) jednají s charakteristickou plynulostí proudící vody, ovlivňují prostředí svou silou a skrytým kouzlem. Tvořiví a zaujatí, diplomatičtí a intuitivní, tito jedinci jsou mistry jemné manipulace. Aniž by bylo poznat, že se o to snaží, získávají si důvěru a náklonnost lidí kolem sebe.

Osobnost Vodního zajíce

Vodní Zajíc je spojen zejména se stylem a krásou. Členové tohoto společenství mají vytříbený vkus a umělecké schopnosti. Vodní Zajíc se těší zvláštnímu zájmu a je vysoce kreativní osobou. Často se Zajíci stávají velkými sběrateli, kteří zaplňují své domy krásnými obrazy a uměleckými předměty, mívají smysl pro vytříbenost a kulturní vize. Tito Zajíci jsou v životě velmi opatrní a mají mnoho žádoucích vlastností, jsou to jemní, laskaví, loajální, chápaví, štědří, přemýšliví, čestní, inteligentní a vtipní lidé, kterým jsou cizí všechny formy agresivity. Nemají rádi ani žádné nepříjemnosti a vždy se snaží zbavit sporů a hádek. Rádi se účastní diskusí a vždy se prezentují jako opatrní a diplomatičtí lidé, ostatní vždy ocení jejich rady a názory. Málokdy se rozzlobí a přimhouří oko, pokud se někomu znelíbí, jen aby zachovali klid. Chtějí se všemi udržovat dobré kontakty, ale mohou být někdy poněkud přecitlivělí. Pokud se v jejich okolí vyskytne nějaký problém, mívají tendenci prostor rychle opustit.

Kariéra a prosperita

Rok Zajíce bude plný profesních úspěchů a pokroku. Bude to však vyžadovat mnoho úsilí a opravdového zaujetí. Štěstí bude na straně všech znamení zvěrokruhu a často budeme svědky toho, že si můžeme splnit vše, co jsme si předsevzali. Dobře se bude dařit i obchodním partnerstvím. V tomto roce budou mít všechna znamení zvěrokruhu šanci si splnit všechna svá přání, neboť by nás měl čekat finančně skvělý rok. Na druhou stranu, i když budeme v tomto roce v pokušení nenechat se obtěžovat nepříjemnými věcmi a odkládat své úkoly, bude potřeba jejich co největší naplňování, získávat odměnu pak bude mnohem snadnější. Ke konci roku 2023 budou naše životy pokračovat zdánlivě monotónně a budeme mít tendenci si něco nalhávat. Druhá tvář Zajíce však doporučuje obezřetnost, protože tento rok může přinášet i podpásovky, finanční zemětřesení a chaos ve společnosti.

Peníze

O Zajících je známo, že skvěle pečují o peníze, jsou schopní přinášet velké bohatství a prosperitu. Energie tohoto roku bude příznivá pro úspěšné vydělávání peněz na živobytí bez velkých potíží, a tak staré motto „Pracujte chytřeji, ne tvrději“ bude velmi platné pro cokoliv, co bude mít během roku do činění s penězi. Voda přinese do tohoto roku odhodlání, které nás dostane daleko, a pokud nám vydrží soustředěnost se na dané úkoly, dočkáme se toho, že budeme koncem roku hrdí na svou práci. Spojení Vody a Zajíce představuje rok, kdy se má dělat to, co chceme a na co si troufneme, „všechno nebo nic“, jak se říká. Na druhou stranu by mohl tento silný aspekt vyústit v návyk vyhýbat se úkolům, které bychom měli splnit, nebo jiným projektům, které pro nás představují menší výzvu.

Vztahy

Rok 2023 bude rokem plným pozitivních emocí a vynikajících okolností pro začátky romantických vztahů. Jedním z nejdůležitějších doporučení je pro letošní rok pokusit se následovat své vášně a udělat si čas na aktivity, které nás potěší a budeme se v nich cítit dobře. Další oblastí, které bychom měli věnovat pozornost, jsou naše životní vztahy, k jejich stabilizaci a harmonizaci bude nutná jistá introspekce (sledování vlastních duševních pochodů). Podle čínského horoskopu 2023 bude mantrou čínského Nového roku, který začne 22. ledna, rozjímat o všem, co se dosud stalo, zejména o událostech, které vznikly během roku bouřlivého Tygra, jenž právě skončil. Nezbytné bude se vcítit do lidí kolem nás a snažit se být k nim velkorysý.

Je rok 2023 dobrým rokem pro narození dítěte? Rok vodního Zajíce 2023 je v tomto ohledu rokem skvělým. Ti, kteří se narodí v roce Zajíce, bývají většinou fyzicky aktivní lidé, společenští, ale také poněkud svázaní tradicemi. Zajíci bývají důvěryhodnými přáteli.

Nejvhodnější znamení zvěrokruhu pro Zajíce jsou Ovce, Pes nebo Vepř. Pes je pro Zajíce nejvíce kompatibilním znamením. Oba milují život, rodinu a jsou to uhlazení řečníci. Jsou si navzájem velmi podobní. Ani jeden z nich se nespoléhá na toho druhého, ale hodně jim záleží na tom, jak se ten druhý cítí. Mívají šťastné manželství. Zajíc a Vepř jsou spolu spokojení, jsou skromní a šťastní jeden s druhým. Nejsou domýšliví a mívají úspěšné manželství. Zajíc a Ovce jsou velmi příjemné typy lidí. Jsou velmi zruční v rozhánění sporů a hádek. Manželství mezi těmito dvěma bývá šťastné, bez konfliktů a hádek. Nejméně vhodný je vztah mezi Zajícem a Krysou, stejně tak s Kohoutem, těmto by se měl Zajíc raději vyhnout.

Zdraví

Horoskop r. 2023 slibuje, že většina znamení zvěrokruhu bude mít spoustu energie, ale musí dbát na to, aby ji směřovaly správným směrem a nezapomínaly na různé rekreační aktivity. Zrozenci Draka a Opice by se mohli ocitnout ve stresujících situacích a pro jejich překonání budou potřebovat pomoc svých blízkých. Některé problémy by se pro ně mohly ukázat jako příliš obtížné, což by mohlo přinášet během roku stres a úzkost.

Oslavy Nového roku

cinsky novy rok 2023 2 2 - Rok Vodního Zajíce (Králíka) 2023 – rok usmíření a úspěchů!

Čínský Nový rok, známý také jako lunární Nový rok nebo Svátek jara, je nejdůležitějším svátkem v Číně a významnou událostí v některých dalších východoasijských zemích. Tradičně byl časem uctívání božstev a předků a stal se také časem hodování a návštěv rodinných příslušníků.

Legenda praví, že Čínský Nový rok vznikl z dávného boje proti Nian, děsivé krvelačné bestii, která se objevovala každý lunární Nový rok, aby pojídala lidi a dobytek. Aby lidé netvora zaplašili, vyvěšovali červené papírové dekorace, pálili bambus, zapalovali svíčky a nosili červené oblečení. Tyto tradice přetrvávají až do současnosti. Ve druhém významu je to oslava příchodu jara a začátku nového roku podle čínského lunárního kalendáře.

Oslavy čínského nového roku trvají tradičně 16 dní, počínaje Silvestrem a konče Festivalem luceren. Prvních 7 dní je státním svátkem, a to od 21. do 27. ledna 2023. Nejvýznamnějšími daty čínského nového roku 2023 jsou tyto dny:

14. ledna – důkladný úklid domácnosti a vaření

21. ledna – návštěva hrobů předků, večeře při rodinném setkání, rozdávání červených obálek, odpalování petard a ohňostrojů

22. ledna – návštěvy rodiny a příbuzných, předávání dárků

5. února – závěr festivalu, dračí tance

cinsky novy rok 2023 3 5 - Rok Vodního Zajíce (Králíka) 2023 – rok usmíření a úspěchů!

Oslava Nového čínského roku představuje 16-denní festival, ve kterém každý den má své jméno a svůj účel nebo význam:

Datum

Lunární datum

Název

Účel / význam

21. ledna

12. měsíc, 30. den

Předvečer Nového roku

Nejdůležitější oslava, patří k ní návštěva hrobů předků, společná rodinná večeře, předávání červených obálek, pobyt vzhůru až do půlnoci.

22. ledna

1. měsíc, 1. den

Nový rok

Den určený k návštěvě/přivítání rodiny a příbuzných, předávání dárků.

23. ledna

1. měsíc, 2. den

Den tchána a tchyně

Vdané ženy navštěvují své rodiče s manželem a dětmi.

24. ledna

1. měsíc, 3. den

Den krysy

Zlověstný den, běžné zůstávat doma a odpočívat s rodinou, hrát hry.

25. ledna

1. měsíc, 4. den

Den ovcí

Příznivý den, určený k modlitbám a přinášení obětí nebo k návštěvě chrámů či věštírny.

26. ledna

1. měsíc, 5. den

Pátý zlom

Obecně přijímaný den, kdy lze porušit tabu (z předchozích dnů).

27. ledna

1. měsíc, 6. den

Den koně

Považuje se za nejlepší den, kdy se lze zbavit starých, nepotřebných věcí. Také přijatelný den pro obnovení práce.

28. ledna

1. měsíc, 7. den

Den lidstva

Považován za den, kdy byli stvořeni lidé. Povzbuzuje k pobytu v přírodě.

29. ledna

1. měsíc, 8. den

Den obilí

Dobré počasí v tento den bude symbolizovat dobrou úrodu v tomto roce. V mnoha rodinách se bude konat druhá „mini“ večeře na shledanou.

30. ledna

1. měsíc, 9. den

Osudové zdraví

Narozeniny „Nefritového císaře“, přinášení obětí, zapalování kadidla a odpalování petard.

31. ledna

1. měsíc, 10. den

Svátek kamene

Narozeniny „božího kamene“, podobné rituálům předchozího dne.

1. února

1. měsíc, 11. den

Den zetě

V tento den se očekává, že otcové pohostí nebo obdarují své zetě.

2. – 4. února

1. měsíc, 12. – 14. den

Přípravy na Den lampionů

Přípravy na svátek lampionů: vaření, výroba lampionů atd.

5. února

1. měsíc, 15. den

Lampionový festival

Označuje konec festivalu. Zapalují se a věší nebo pouštějí lampiony, lidé sledují v ulicích dračí tance a děti odpovídají na lampionové hádanky.

cinsky novy rok 2023 4 3 - Rok Vodního Zajíce (Králíka) 2023 – rok usmíření a úspěchů!

Krysa

Osobnostní rysy

Lidé ve znamení Krysy bývají chytří, laskaví a vynalézaví, mívají dobrou náladu a mimořádný důvtip. Ale stejně jako krysa jsou plaší a nemají dostatečné vůdcovské schopnosti, proto se pro vedoucí role příliš nehodí. Od ostatních je odlišuje jejich zvědavost, zvídavost a schopnost rychle uchopit věci a usměrnit je ve svůj prospěch. Jedná se o osobnosti sebevědomé, talentované, nezávislé, moudré a přátelské.

Všeobecně

Lidé ve znamení Krysy se podle čínského horoskopu 2023 mohou těšit na štěstí ve většině aspektů života. Ve své kariéře i milostném životě najdou tu správnou cestu a mnoho věcí bude pracovat v jejich prospěch. Bude to pro ně přechodný rok a budou moci ve svém životě udělat mnoho pozitivních změn. Lidé ve znamení Krysy by neměli dopustit, aby jim negativita kolem nich bránila v pokroku, a spíše se soustředili na svůj život, který je čeká. Měli by provést introspekci a věnovat svůj volný čas na věci, na kterých záleží a které je učiní šťastnými. Nicméně v této snaze dělat věci, které milují, by neměli ignorovat potřeby ostatních.

Vztahy

Podle horoskopu si lidé ve znamení Krysy, kteří jsou ve vztahu, užijí se svými protějšky na začátku roku příznivé období. Všechny hádky a neshody, které mezi nimi probíhaly, se zastaví a partneři spolu naleznou společnou řeč. Lidé ve znamení Krysy by si měli vzít za cíl udržovat harmonii, štěstí a radost ve svém manželském životě. Rok Vodního Zajíce bude naplněn láskou a náklonností k jejich znamení. Ani nezadaní by se nemuseli obávat, protože s postupujícím rokem se zvýší možnost, že i oni najdou svou spřízněnou duši. Do milostného vztahu by však neměli spěchat. Doporučuje se být trpěliví a dát si na čas, aby toho druhého lépe poznali. Ideální znamení pro partnerství: Opice, Drak, Buvol; nejhorší: Kůň.

Kariéra

Rok 2023 bude pro Krysy dobrým rokem, a to v oblasti kariéry i vlastního podnikání. Setkají se s novými lidmi a vybudují si silné konexe, které jim pomohou rozšířit své podnikatelské aktivity. Tento rok bude přát investicím do kariéry a podnikání, tyto jim v budoucnu přinesou velké výnosy. Rok bude velmi vhodný i pro změnu kariéry. V tomto období mohou objevovat sami sebe a čelit různým výzvám. Nechť se neomezují, je čas roztáhnout křídla a vznést se vysoko. V kariéře si zrozenci Krysy udrží jasnou perspektivu a dobrý vhled, a protože mívají dobrý úsudek o tom, co dělají, pomůže jim to vyhnout se zbytečným problémům. Osobám ve znamení Krysy se může dařit v následujících profesích: ředitel, manažer, správce, komentátor, spisovatel, podnikatel, muzikant, politik, výzkumník, právník.

Finance

Lidé ve znamení Krysy mají v tomto roce velkou šanci na hojnost a prosperitu. Ti, kterým nebude vadit riskovat, dosáhnou na slušné zisky. Finanční hojnost potrvá po větší část roku. Je však třeba, aby své peníze dobře využili, ale přitom ušetřili část peněz pro budoucí využití. Doporučuje se vyhnout se finančním spekulacím, které by je mohly přivést ke značným ztrátám. Pro investice jsou vhodné jen dobře zajištěné projekty. Doporučuje se neusnout na vavřínech a nadále tvrdě pracovat, neboť další tvrdá práce přinese více výnosů. Zvláštní pozor bude dobré si dát v tomto roce na zbytečné výdaje.

Zdraví

Lidé ve znamení Krysy se budou po většinu tohoto roku těšit pevnému zdraví. Doteď se naučili, co je nejlepší pro jejich tělo a co je potřeba dělat pro to, aby bylo zdravé a v kondici. Nyní je čas se soustředit vedle fyzického zdraví také na své duševní zdraví. Doporučuje se jim, aby si osvojili zdravý životní styl, protože to jim pomůže užívat si život naplno.

Příznivá znamení

Směry: SZ, JZ, Z – naopak nepříznivé jsou JV a J

Barvy: zlatá, zelená, modrá – naopak nepříznivé jsou žlutá, hnědá

Čísla: 2,3 – naopak nepříznivé jsou 5, 9

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22.1. – 19.2.2023) – úspěchy v zaměstnání i podnikání, finanční ohodnocení; svobodní by mohli potkat svého ideálního partnera, dobré vyhlídky i na manželství.

2. měsíc (20.2. – 21.3.2023) – ve srovnání s předchozím měsícem horší vyhlídky, zejména pokud jde o milostné štěstí, možné jsou také spory mezi partnery, pokud se neovládnou emoce. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20.4. – 18.5.2023) – pozor na finance a majetek obecně, hrozí větší ztráty; doporučuje se větší opatrnost i v dopravním provozu.

4. měsíc (19.5. – 17.6.2023) – vzestupná tendence štěstí v kariéře, ocenění v práci, povýšení a/nebo zvýšení platu. Pozor na pomluvy závistivých lidí, ty je potřeba ignorovat.

5. měsíc (18.6. – 17.7.2023) – pokračuje vzestupná tendence úspěchů, značný nárůst bohatství.

6. měsíc (18.7. – 15.8.2023) – období romantiky, navazování nových známostí, dobré vyhlídky i na manželství.

7. měsíc (16.8. – 14.9.2023) – vyrovnané vyhlídky, poměrně stabilní zdraví, čas pro odpočinek těla i mysli.

8. měsíc (15.9. – 14.10.2023) – bouřlivé období, čas na preventivní péči o zdraví, riziko dopravních nehod (zejména u žen v nočních hodinách).

9. měsíc (15.10. – 12.11.2023) – klesající tendence štěstí, především v oblasti vztahů; možné jsou konflikty mezi partnery pokud se nezvládne dobrá komunikace.

10. měsíc (13.11. – 12.12.2023) – vyhlídky se zlepšují, ale pozor na zdraví, kvalitu a pravidelnost svého stravování, odpočinek.

11. měsíc (13.12.2023 – 10.1.2024) – průměrné vyhlídky, únava z dlouhodobého pracovního vytížení.

12. měsíc (11.1. – 9.2.2024) – období finančního štěstí, pozor však na osobní ztráty při pouličních krádežích.

Roky Krysy: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

Buvol

Osobnostní rysy

Stejně jako Buvol, tak jsou lidé v tomto znamení věrní, sympatičtí, ochotní a vytrvalí. Svou věrnou osobností si snadno získávají důvěru svých přátel i nadřízených. Mají výjimečné vůdčí schopnosti a dobře se hodí k tomu, aby se stali manažery v různých vrstvách společnosti. Rádi věci plánují a dodržují správné postupy pro provádění i těch nejzákladnějších úkolů. Respektují tradiční myšlenky a jejich vytrvalost z nich dělá ty nejpracovitější a neúnavnější lidi, na jaké kdy narazíte. Pod heslem „Žij a nech žít“, Buvol povzbuzuje každého, aby dělal dobře svou práci a nekladl překážky v práci ostatních lidí. Ať už jde o život nebo práci, Buvol nikdy nikoho nezklame.

Všeobecně

Čínský horoskop na rok 2023 předpovídá, že budou lidé ve znamení Buvola letos schopní dosáhnout rovnováhy ve svém životě tak jako nikdy předtím, a to díky svému odhodlání a obětavosti. Věci do sebe konečně začnou zapadat, proto je čas se pustit do pozitivních změn a využít svého největšího potenciálu. Neměli by však polevovat, ale naopak tvrdě pracovat. Konečně se naučí, jak se stavět k pocitům a emocím svého partnera, což jim pomůže zlepšit jejich milostný život. V tomto roce se možná rozhodnou věnovat se své vášni a využít své tvůrčí schopnosti, aby se v životě posunuli dál.

Vztahy

V tomto roce mají Buvoli šanci úspěšně upevnit své vztahy s partnerem. Jejich porozumění se zlepší a budou schopní otevřeně hovořit o svých pocitech a emocích. Jejich láska bude na vrcholu a každým dnem bude silnější. Nezadaní však nejspíš zůstanou nadále sami; tento čas však mohou využít k objevování a poznávání sebe sama. Než se vrhnou do nového vztahu, měli by se naučit, jak někomu otevřít své srdce, a naučit se přijímat i emoce druhých. Ve druhé polovině roku se romantické vztahy mezi partnery ještě více posílí. Někteří nezadaní by v tomto období mohli konečně najít svou lásku. Podle horoskopu bude tento rok pro osoby ve znamení Buvola zaměřen na jejich vnitřní změnu, která zlepší jejich milostný život.

Kariéra

Lidé ve znamení Buvola mají tvrdohlavou a pracovitou povahu, a proto tráví v práci příliš mnoho času. Jsou zodpovědní a přicházejí s novými a jedinečnými způsoby, jak splnit jakýkoli úkol. V oblasti kariéry by se mohly v tomto roce objevit před Buvoly jisté profesní výzvy. Mohlo by to být způsobené nedorozuměními se svými kolegy nebo nadřízenými. Jádrem svárů bude nejspíš přílišné prosazování svých názorů na pracovišti, bez dostatečných ohledů a respektu vůči kolegům. Nejlepší šance změnit zaměstnání bude ke konci roku. Před jakýmkoliv rozhodnutím se však doporučuje důkladně uvážit své možnosti. Nejlepší možnosti pro kariéru nabízejí tyto oblasti: zemědělství, farmacie, výroba, mechanika, kreslení, politika, strojírenství, navrhování interiérů, tesařství

Finance

V tomto roce se rozhodně doporučuje Buvolům, aby utráceli své peníze moudře, na místě je zvýšená ostražitost, neboť v tomto období je u nich vysoké riziko ztráty peněz. V případě potřeby pomůže rada finančního poradce. Užitečné bude také myslet na horší časy a hned od začátku roku začít ukládat určitou sumu peněz. Předejde se tím případným problémům s nedostatkem peněz během roku. Zdrženliví by měli být také ti, kteří měli v úmyslu se pustit do investování na akciové burze; nevyplatí se riskovat, naopak se pouštět jen do zajištěných investic.

Zdraví

Podle horoskopu zdraví se mohou lidé ve znamení Buvola těšit na zlepšení stavu, úlevu oproti předchozímu roku. Osoby s vleklejšími nemocemi by se však měly co nejdříve obrátit na odbornou lékařskou péči, vyhnou se tím zhoršení nebo přechodu do chronického stavu. Doporučuje se také pečovat o zdraví svých dětí, protože i když jejich zdraví bude pevné, neměly by se zanedbávat v tomto období ani drobné jejich nemoci.

Příznivá znamení

Směry: S a J – naopak nepříznivý je JZ

Barvy: bílá, žlutá a zelená – naopak nepříznivá je modrá

Čísla: 1 a 4 – naopak nepříznivé jsou 5 a 6

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – období příznivé pro vztahy a romantiku, nové známosti.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – vzrůstající štěstí v práci i kariéře, možné povýšení a/nebo zvýšení platu. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – složitější období, doporučuje se větší obezřetnost při komunikaci s lidmi kolem sebe, hrozí vzájemné nepochopení, ale i zrada ze strany přátel.

4. měsíc (19. května – 17. června 2023) – lze očekávat nezdary ve vztazích, časté hádky, doporučuje se velmi ovládnout své emoce a nereagovat impulzivně.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – výrazné zlepšení zejména co se týče bohatství; důležité bude nepolevit ve tvrdé práci a při úspěších nezpychnout, snadno by to přitáhlo závist kolegů.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – návrat štěstí v partnerských vztazích, navázání krásného vztahu, uvolnění manželského napětí díky ohleduplnosti a toleranci.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – nutné je věnovat se svému zdraví a životosprávě, více relaxovat a odpočívat.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – dobré vyhlídky v kariéře; pozor ale na své soukromé záležitosti.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – skvělý měsíc pro finance, investice, dobré výsledky firem, založených ve spolupráci s přáteli.

10. měsíc (13. listopad – 12. prosinec 2023) – obdoba 7. měsíce, nutná bude větší péče o zdraví a životosprávu, nepřetěžování organizmu.

11. měsíc (13. prosince 2023 – 10. ledna 2024) – pokles štěstí ve vztazích, možné spory mezi partnery.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – celkové štěstí je na vzestupu, posílení vztahů, rodinná harmonie, také pracovní záležitosti a vztahy by se měly vyvíjet pozitivně; doporučuje se ale držet spíše při zemi, nevystupovat příliš na veřejnosti.

Roky Buvola: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Tygr

Osobnostní rysy

Podle horoskopu bývají osoby ve znamení Tygra dobrodružní, sebevědomí a odvážní. Bývají přirozenými vůdci a dokážou bez problémů zvládnout jakýkoliv úkol a realizovat jakékoli nápady. Lidé kolem nich znají jejich štědrost a vášeň. Vědí, jak se postavit za slabší a pomáhat nemohoucím. Nedokážou tolerovat nespravedlnost. Bývají přímočaří a nevěří na pozlátka, dokonce ani vůči svým blízkým. Jsou odvážní a odbojní, a natolik samostatní, že je pro ně někdy těžké vyhledat pomoc nebo si nechat poradit od ostatních.

Všeobecně

Podle čínského horoskopu na rok 2023 přinese tento rok lidem ve znamení Tygra hojnost, štěstí a sílu. Tento rok pro ně bude lepší než rok předchozí, protože se věci budou vyvíjet k lepšímu. Převládne radost z toho, jakým směrem se bude jejich život v tomto roce ubírat. Není vhodný čas věci vzdávat, Tygři budou sebevědomí a silní, zatímco budou čelit všem výzvám. Zlepší se i kariérní vyhlídky, protože se Tygři konečně naučí lépe využívat své schopnosti a talent. Nakonec budou překvapeni, co všechno dokážou, když půjdou za svými vášněmi. Podle horoskopu tento rok začne velkým třeskem a Tygři dosáhnou úspěchu ve všech aspektech života.

Vztahy

Zadaní Tygři se mohou těšit se svým partnerem na nejlepší období svého života. Zlepší se jejich vzájemné porozumění, dostane se jim partnerovy důvěry. Skvělý rok si užijí i nezadaní Tygři. Naučí se převzít kontrolu nad svým životem. Doporučuje se mít oči dokořán, neboť láska může přijít ze strany někoho, koho již znají, může to být třeba i přítel. Jejich „love story“ časem rozkvete a lidé jim budou závidět. Některá manželství v roce 2023 skončí; bude to rozhodnutí těch, kteří se cítili ve vztahu zneužíváni. Toto rozhodnutí, jakkoliv bylo těžké, přinese v další části roku do života klid.

Kariéra

Tygrům se v tomto roce doporučuje využít každou příležitost, která se jim naskytne. Pro navázání kontaktů bude dobré chodit více do společnosti, setkávat se s lidmi, pomůže to v kariérním postupu. Červenec bude příhodným obdobím ke změně povolání. Pokud to bude něco, co by Tygry bavilo, nebude dál o čem přemýšlet. Existuje také velká šance na ocenění ze strany nadřízených, možné je i nečekané povýšení. Tygři mají vrozené vůdčí schopnosti, které nezůstanou bez povšimnutí, dobře se uplatňují ve vedoucích funkcích, kde bývají respektováni ostatními. Nejvhodnější kariérou pro Tygry by mohly být následující oblasti: šéf kanceláře, reklamní agent, agent cestovní kanceláře, spisovatel, herec, pilot, umělec, hudebník, letecký personál.

Finance

Finanční horoskop na rok 2023 naznačuje, že Tygři budou muset hledat alternativní zdroje příjmů, protože samotná kariéra jim v tomto roce nepomůže. Tyto zdroje jim pomohou vyhnout se případným finančním krizím, které by je mohly potkat. Vhodným způsobem by byly dobře zajištěné investice, rozhodně ale po poradě s finančním poradcem. V tomto roce bude možná potřeba odložit některé plány, protože finanční situace k nim nebude příliš nakloněna. Nakonec se ale vše zlepší.

Zdraví

Pokud jde o zdraví, tak u Tygrů, kteří trpí onemocněním dýchacích cest, by mohlo v roce 2023 dojít ke zhoršení stavu, zejména díky změnám počasí. Doporučuje se proto vyhýbat se chladným a prašným místům, i při sebemenších příznacích navštívit lékaře. Pro ty, kteří vsadili na zdravý životní styl a životosprávu, může být tento rok požehnáním. Možností je spousta, pro někoho bude vhodná posilovna, pro někoho budou příjemné lekce jógy apod. Pomůže i konzultace s expertem na výživu pro zdravé a dobře fungující tělo.

Příznivá znamení

Směry: S, V a J – naopak nepříznivý je JZ

Barvy: modrá, šedá a oranžová – naopak nepříznivá je hnědá

Čísla: 1, 3 a 4 – naopak nepříznivé jsou 6, 7 a 8

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – štěstí v oblasti vztahů, dobré vyhlídky i na rodičovství.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – stoupající štěstí, zejména ve financích; pozor však na samolibost, nemusela by se vyplatit. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – doporučuje se zvýšená pozornost vůči zdravotnímu stavu.

4. měsíc (19. května – 17. června 2023) – složitější období roku, hrozí chyby z nedbalosti, spory s kolegy, pomluvy apod., doporučuje se zvýšená opatrnost.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – částečné zlepšení stavu proti minulému měsíci, pozor však na přílišnou impulzivnost v jednání.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – relativně stabilní štěstí, rozkvět v oblasti vztahů i příslib manželství.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – vzrůstající štěstí, ale stále je potřeba si dávat pozor na nepřející osoby a také se vyhnout v tomto čase půjčování peněz.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – štěstí ve vztazích, příslib manželství; vztahy však budou vyžadovat větší péči a vřelost.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – zlepšení stavu kariéry a bohatství, zvýšení příjmů.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – více rizikové období, kdy hrozí zdravotní problémy, úrazy i dopravní nehody.

11. měsíc (13. prosince 2023 – 10. ledna 2024) – ani tento měsíc nebude příliš šťastný, mohou nastat nedorozumění ve vztazích; doporučuje se poučit se ze zkušeností starších.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – štěstí je na vzestupu, ocenění v práci, spokojenost i ve vztazích.

Roky Tygra: 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Zajíc

Osobnostní rysy

Lidé patřící do znamení Zajíce bývají jemní, ukáznění, elegantní a od přírody ostražití. Usilují o svobodu a emancipaci, ale jakmile padne jejich zrak na nějaký cíl, nenechají kámen na kameni, než jej s plným soustředěním dosáhnou. Jsou to lidé, kteří jsou tolerantní ke druhým, ale přísní sami na sebe. Mají velké problémy s důvěrou, takže oklamat je by potřebovalo hodně štěstí a pokusů! Pokud jde o zdvořilost, disciplínu a společenské způsoby, tak v tom jsou Zajíci šampióni.

Všeobecně

Podle horoskopu čeká Zajíce příznivý rok. Po období zápasů a útrap se věci konečně začnou dostávat do pořádku. Jejich život nabere pozitivní směr a díky vlastnímu úsilí na sebe budou hrdí. Pokud budou dál pokračovat správným směrem, budou sami překvapeni, jak velkých věcí dosáhnou v roce 2023.

Vztahy

Zejména 1. čtvrtletí roku bude přát milostnému životu Zajíců. Mezi partnery to bude skvěle fungovat, protože konečně postoupí na úroveň úplného vzájemného porozumění. Milostný život bude pro zamilované rodilé Zajíce vášnivý a štěstí na partnera budou mít i ti nezadaní. Tento rok však bude náročnější pro manželské páry. Energie tohoto roku bude sice příznivá a lze očekávat samé dobré zprávy, ale situace by se mezi partnery ještě zlepšila a bylo by to velkým přínosem, pokud by se manželé svěřili do rukou partnerského poradce. Zajícům se doporučuje vnášet do svého milostného života vzrušení a novinky. Co nejvíce by měli žít přítomností a příliš se nezabývat budoucností.

Kariéra

Pokud jde o kariéru, měl by to být pro Zajíce příznivý rok. Jejich kariéra zaznamená vzestup. Podaří se jim vytvořit silné vazby s vlivnými lidmi, kteří jim pomohou v kariérním postupu. Budou to možná i lidé ze zahraničí, kteří jim pomohou rozšířit obchodní dovednosti a znalosti, které jim v budoucnu přinesou užitek. Rok 2023 však nemusí být tím nejlepším pro změnu kariéry, doporučuje se zůstat u svého současného zaměstnání, jen hledat způsoby, jak jej udělat výnosnější. Namísto soustředění se na to, co se nedaří, bude lepší přesměrovat svou energii a úsilí na to, co přinese úspěchy. Ženatým Zajícům se doporučuje, aby v tomto roce věnovali pozornost kariéře svého partnera, aby jej inspirovali a motivovali na jejich profesní cestě a vždy jim byli oporou. Zajíci jsou vzdělaní, intelektuální a učenliví, takže se s největší pravděpodobností dobře uplatní v oborech s dobrým ohodnocením. Nejlepší kariérní možnosti pro Zajíce jsou v oborech: vzdělávání, pěstitelství, chovatelství, zdravotnictví, policie, justice, politika.

Finance

V oblasti financí lze tento rok očekávat dvojí výsledky. Na jedné straně se možná vrátí zpět peníze z investic, které vypadaly jako za ztracené, také další investice by mohly přinést velké zisky. Na druhou stranu bude nutná velká opatrnost při ukvapených investicích do riskantních podniků, jinak bude utrpěná ztráta větší než všechny zisky dohromady. V polovině roku by se mohla naskytnout možnost získat bonusy za tvrdou práci, lze očekávat zlepšení finanční situace. Doporučuje se být trpěliví a nadále tvrdě pracovat na dosažení svých cílů. Rodáci narození v roce Zajíce mají občas ve zvyku utrácet peníze za zbytečnosti. V tomto roce bude určitě dobré více šetřit, investovat i vynakládat peníze moudře, jinak hrozí problémy v budoucnosti.

Zdraví

V tomto roce by měli být Zajíci, kteří mají sklon vyhledávat dobrodružství, více opatrní. Zejména sportovci by si měli dávat pozor, aby své sportovní aktivity nepřehnali, jinak hrozí ublížení na zdraví. Ovšem těm doposud pohodlným jedincům se doporučuje, aby se začali věnovat fyzickým aktivitám, aby se v budoucnu vyhnuli zdravotním problémům.

Příznivá znamení

Směry: SZ, V a J; – naopak nepříznivé jsou JZ, Z a S

Barvy: purpurová, modrá, růžová, červená – naopak nepříznivé jsou tmavě žlutá a tmavě hnědá

Čísla3, 4 a 6 – naopak nepříznivé jsou 1, 7 a 8

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – období vzrůstajícího štěstí, šance se podílet na velkých projektech; ve vztazích horší vyhlídky, zejména u svobodných.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – profesní úspěchy, uplatnění talentu, pozor ale na závist kolegů a také na riskantní investice; zvýšenou péči bude potřebovat zdraví, životospráva. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – štěstí v kariéře, možné povýšení i zvýšení příjmů.

4. měsíc (19. května – 17. června 2023) – nepříliš šťastné období, v oblasti práce i vztahů, doporučuje se přijmout rady i podporu přátel.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – střídavé štěstí, pokrok v práci, ale pozor na nepřející lidi kolem sebe.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – poměrně stabilní měsíc, doporučuje se opatrnost ve finančních výdajích.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – vzestup úspěchů a štěstí, v práci i ve financích.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – období obzvláštního štěstí a spokojenosti, zejména v oblasti vztahů a zdraví.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – pokles v oblasti kariéry, horší vztahy na pracovišti, pomůže probrat své potíže s přáteli, s rodinou.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – štěstí je zpět, úspěchy v práci, finanční výnosy. Doporučuje se ale hlídat si zdraví, vlastní i členů své rodiny.

11. měsíc (13. 12. 2023 – 10. 1. 2024) – období bez zvláštních úspěchů, jen zvýšené riziko sporů a hádek s partnery.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – možné jsou potíže v práci (řešitelné s odvahou a optimismem); zvýšenou péči bude potřebovat zdraví.

Roky Zajíce: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

Drak

Osobnostní rysy

Lidé narození v roce Draka jsou silní, sebevědomí, hrdí a rozhodní. Mají bojovného ducha a jsou nesmírně okouzlující a charismatičtí. Svým vystupováním si vytvářejí pověst spolehlivosti, ať se pohybují kdekoliv. Svými vrozenými vůdcovskými schopnostmi dělají silný dojem na lidi kolem sebe. Zpočátku mohou pro někoho působit lhostejným dojmem, ale jakmile je poznáte, uvědomíte si, že jsou zdvořilí a rytířští. Draci jsou plni hrdosti. Někdy pro ně bývá těžké dotáhnout věci do konce. Mohou dosáhnout čehokoliv chtějí, ale jen pokud ovládnou sílu své vůle.

Všeobecně

Rok Vodního Zajíce přinese Drakům štěstí v různých oblastech života. Budou svědky zlepšení svých financí a najdou nové způsoby, jak proplout různými životními situacemi. Čeká je mnoho skvělých věcí, které jistě ocení. V tomto roce se bude dařit naplňování svých snů, neboť Draci konečně přijdou na nejlepší způsob, jak dosáhnout úspěchu. Doporučuje se obklopit lidmi, kteří je budou motivovat k lepším výkonům, a otevřít se změnám, protože změny letos přinesou nové příležitosti. Bude to rok štěstí a blaženosti a Draci si jej mohou užívat naplno. Potřeba však bude si dávat pozor na ukvapená rozhodnutí a hlídat si svůj správný směr. Také se zbavit lidí nebo věcí, které jim brání v pokroku.

Vztahy

Podle horoskopu se mohou lidé ve znamení Draka ve svazku manželském těšit na skvělý rok, všechny vaše problémy se vyřeší, protože se najdou ta správná řešení. Manželské páry mohou také plánovat rozšíření své rodiny. Partneři si budou rozumět a budou ochotni přinést do života změny pro lepší budoucnost. Zklamání možná zažijí nově zamilovaní Draci, protože to, co na začátku svého vztahu považovali za lásku, láskou nebylo; něčí vzhled nebo finanční postavení není ještě nemusí být zárukou lásky. Nezadané Draky čekají v tomto roce pěkné chvíle, možná konečně potkají i spřízněnou duši. K tomu by však bude potřeba se vymanit ze své komfortní zóny a setkávat se s novými lidmi.

Kariéra

Horoskop na rok 2023 přináší Drakům dobré zprávy, u jejich kariéry dojde ke zlepšení, jejich tvrdá práce a odhodlání budou u nadřízených i kolegů oceněny. Možné je povýšení i zvýšení platu. Dobré by bylo zapracovat na svých vůdčích schopnostech a týmové práci, v budoucnu by se to mohlo hodit.
U studentů, kteří dokončí svá studia v tomto roce, a rozhodující se o své kariéře, bude tento rok vhodný k tomu, aby si zvolili to, co je skutečně baví a kde budou moci dosáhnout v budoucnu i dobré finanční ohodnocení. Draci jsou známí tím, že rádi riskují a přijímají výzvy. Kariéra, která jim pomůže přijmout jejich skutečné já, bude pro ně dobrá. Vhodné obory jsou pro ně tyto: novinář, učitel, právník, učitel, architekt, inženýr, prodejce, makléř.

Finance

Drakům hrozí během roku, že utrpí finanční ztrátu, ale pokud se nevzdají, tak budou schopní vydělat více peněz, než ztratili. Doporučujeme se však příliš neutrácet a šetřit si peníze do budoucna. Dobré by rovněž bylo uvažovat o rozšíření zdrojů svých příjmů. Pokračovat lze v promyšlených investicích, protože by mohly přinést dobré zisky. Prospěšné bude se také v případě potřeby poradit s finančním poradcem.

Zdraví

Draci by měli v tomto roce více cvičit. Je čas napravit dlouhodobé zanedbávání svého fyzického zdraví. Užitečná bude i konzultace s výživovým poradcem, určitě také zlepšit pitný režim. Pro svou duševní i fyzickou pohodu bude potřeba zajistit dostatečný spánek. I v případě lehčího onemocnění se doporučuje vyhledat lékařskou pomoc. Pozor na způsob stravování, vyhnout se drogám a alkoholu, mohlo by dojít ke zhoršení jejich zdraví.

Příznivá znamení

Směry: V, S, J – naopak nepříznivý je SZ

Barvy: stříbrná, zlatá, šedo-bílá – naopak nepříznivé jsou modrá, zelená

Čísla: 2, 5, 6 – naopak nepříznivé jsou 3 a 8

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – poměrně bezproblémový měsíc, doporučuje se však šetřit s vlastní energií; v zaměstnání zlepšení a oceněni, v podnikání bude lépe se o svou práci podělit se svými partnery.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – šťastné období, zejména pro podnikatele, množství zakázek, větší zisky; případné rozšíření bude chtít dobře připravit. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – špatné pracovní vyhlídky, zvláště pro zaměstnance v kance-lářích, myšlenky na změnu zaměstnání; případné změny bude nutné dobře rozmyslet.

4. měsíc (19. května – 17. června 2023) – v kariéře stabilita a jednotvárnost, čas ke studiu, svědomitosti a laskavosti k ostatním.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – kratší útlum štěstí, složitější průběh ve vztazích.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – poměrně stabilní vyhlídky, ale riziko finančních ztrát.

7. měsíc (16. 8. – 14. 9. 2023) – pokles kariérního štěstí, nižší pracovní výkonnost; doporučuje se uvolnit svou mysl a věnovat se více rozvažování věcí, pomůže to činit správná rozhodnutí.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – značně kolísavé štěstí, riziko velkých peněžních ztrát; nutná bude opatrnost při půjčování peněz i v investicích, hrozí podvody.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – pokračují výkyvy štěstí, riziko různých nepříjemných situací, ale i podrazů v práci.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – možné zhoršení zdraví; proti psychickým problémům se doporučuje zaměřit se na krásné věci, udržovat si dobrou náladu.

11. měsíc (13. prosince 2023 – 10. ledna 2024) – období průměrného štěstí, doporučuje se odpočívat.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – podpora šéfa, zlepšení výkonnosti, stabilní zdraví.

Roky Draka: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024

Had

Osobnostní rysy

Lidé ve znamení Hada bývají klidní, pozorní, moudří a tajemní. Jejich úvahy mají hloubku, dokonce i o těch nejmenších věcech. Svou tajemnou a šarmantní osobností upoutají hodně pozornosti, kdekoliv se ocitnou. Vědí, co chtějí, a při dosahování svého cíle neponechají kámen na kameni. Jsou velmi zodpovědní, v osobním i profesním životě, a to jim pomáhá dosáhnout vrcholu a také dosahovat mnoha milníků ve své kariéře. Hadi jsou skeptičtí ke všem a ke všemu. Ale když přijde na lásku, neuvidíte nikoho tak oddaného svým milencům jako Hada.

Všeobecně

Rok Vodního Zajíce vnese do života lidí ve znamení Hada významné změny. Dojde ke zlepšení mnoha věcí, jako výsledek dosavadní tvrdé práce, která bude konečně uznána a zúročena. Pozitivní změny vstoupí do jejich života jako paprsek naděje. Možná se objeví lidé, kteří jim pomohou objevit nový svět nekonečných možností. Doporučuje se však, aby o sobě Hadi nepochybovali a nadále se ubírali správným směrem. Je na nich, aby svůj život učinili lepším a hodnotnějším. Hadi možná narazí na věci, které v nich zažehnou jiskru. Pokud budou odhodláni přinést do svého života pozitivní změnu, tak už je pak nic nemůže zadržet.

Vztahy

Pro zasnoubené, hledající vhodný termín pro svatbu, přinese tento rok mnoho dobrých příležitostí k uzavření sňatku. Tento rok bude pro Hady plný lásky,romantiky a blaženosti. Dokonce i nezadaní by letos mohli konečně najít toho „pravého“. Partneři spolu budou trávit spoustu času, což do vztahu přinese nové vzrušení. Lépe se bude dařit udržovat rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Pokud jde o rozšíření rodiny, tak se manželským párům doporučuje, aby nedělaly ukvapená rozhodnutí.

Někteří Hadi možná do konce roku ukončí své dlouhodobé vztahy. V přítomnosti příliš dotěrného partnera by se mohli cítit přidušeně, a pokud se tak stane, nejspíš podniknou kroky k ukončení vztahu.

Kariéra

Hady v tomto roce čekají určité výzvy na pracovišti, a to v důsledku vznikající konkurence ze strany kolegů. Na místě bude zvýšená opatrnost, nebo hrozí spiknutí nebo ztráta pověsti u nadřízených. Dobré bude se držet dál od lidí se sklonem k intrikám. Naopak podnikatele ve znamení Hada čeká příznivé období pro rozvoj podnikání. Hvězdy jsou jim nakloněny, což jim zajistí úspěšnost každého kroku, který povede k rozvoji. Doporučuje se investovat tam, kde to budou cítit jako správné, nikoliv tam, kam investují všichni ostatní. Hadi jsou kreativní a věnují pozornost detailům. Jsou pracovití, ale snadno se nudí a mohou mít sklon ke střídání zaměstnání. Nejvhodnější povolání pro Hady jsou: analytik, vědec, malíř, vyšetřovatel, keramik, astrolog, klenotník, kouzelník, sociolog, dietolog.

Finance

V oblasti financí se Hadům doporučuje, aby se naučili být při utrácení peněz obezřetní, jinak by se mohli v budoucnu potýkat s finančními problémy. Před rozhodnutími ohledně investic by si měli nechat poradit od starších členů rodiny nebo jiných zkušených lidí. Užitečné by bylo sestavit si dobrý rozpočtový plán a držet se ho, aby se v tomto roce vyhnuli nadměrným výdajům. Podle horoskopu bude nutné se pro získání finanční stability v životě nejprve zbavit svých dluhů. Nechť hledají investice do aktiv, která se zhodnocují. To jim časem pomůže dosáhnout větších zisků.

Zdraví

Hadi se příliš starají o lidi, které milují, ale často přitom zanedbávají své zdraví. V tomto roce se velmi doporučujeme, aby dali přednost sobě a pečovali nejen o své fyzické zdraví, ale i o to psychické, udržovali si emocionální a duchovní pohodu. Měli by se zbavit všeho, co jim bere jejich pohodu a klid. Tento rok bude také vhodný k tomu, aby do svého každodenního režimu zařadili meditaci a jógu. 2023.

Příznivá znamení

Směry: JZ, V a Z – naopak nepříznivý je SZ a SV

Barvy: červená, žlutá a černá – naopak nepříznivé jsou bílá, hnědá a zlatá

Čísla: 2, 8 a 9 – naopak nepříznivé jsou 1, 6 a 7

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – finančně úspěšné období, stabilní příjem; u zaměstnanců zlepšení kariéry, uznání a ocenění, následně možnost povýšení a zvýšení platu.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – další rozvoj úspěchů, dobré příležitosti ke spolupráci, což přinese další nárůst bohatství. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – rozvoj kariéry, povzbuzení v oblasti romantiky a vztahů; zadaní by si měli dát pozor na svádění v práci.

4. měsíc (19. 5. – 17. 6. 2023) – finančně úspěšné období, dobré příjmy, možnost příjmů z promyšle-ných investicí.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – pokles štěstí, možné problémy v pracovních vztazích i v kariéře.

6. měsíc (18. 7. – 15. 8. 2023) – pokračování problémů v zaměstnání i podnikání, pozor na krádeže informací nebo pracovních dokumentů.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – štěstí se navrací, problémy budou vyřešeny; pozor na negativní emoce, způsobené zanedbáváním partnera v posledních měsících.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – období stabilního štěstí, jen bude potřeba věnovat větší pozornost zdraví a fyzické kondici svých dětí (Hadů).

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – bouřlivější vztahy, u nezadaných budou horší možnosti pro seznámení.

10. měsíc (13. 11. – 12. 12. 2023) – štěstí se navrací, stabilita ve vztazích; při běžné péči o zdraví nebudou žádné větší problémy.

11. měsíc (13. 12. 2023 – 10. 1. 2024) – celkově stabilní období; pozor na prochlazování organizmu.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – klidné období, dobré příjmy; možná se objeví blízcí přátelé, kteří si budou chtít půjčit peníze, bude dobré si půjčku dvakrát rozmyslet.

Roky Hada: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025

Kůň

Osobnostní rysy

Lidé ve narození Koně bývají obvykle veselí, plní života, ohleduplní a také prozíraví. Ve srovnání s ostatními znameními zvěrokruhu jsou Koně nadšenější, odvážnější a živější a svým bujným vystupováním vždy prozáří každý prostor, kde se objeví. Nebývají však tak dobří ve skrývání svých pocitů a emocí a člověk se jim může jednoduše podívat do tváře a říct, co se děje v jejich hlavě. Milují příjemné společenské akce a poznávání nových lidí. Díky své charismatické osobnosti si rychle získávají popularitu mezi svými přáteli a vrstevníky. Mají bystré oko a jsou ohleduplní k citům jiných lidí. Jejich inteligence a odvaha jim pomáhají urazit dlouhou cestu v osobním i pracovním životě.

Všeobecně

Podle čínského horoskopu se budou lidé ve znamení Koně těšit v tomto roce dobrému zdraví a finanční prosperitě. V záležitostech týkajících se peněz jim bude přát štěstí. Objeví se nové zdroje příjmů, které jim budou dlouhodobě přinášet prospěch. Doporučuje se však udržovat si pozitivní přístup k životu, smutek a sklíčenost by je jen připravovaly o hezké chvíle v životě. Je čas si užívat života, obklopit se lidmi, kteří v nich probudí to nejlepší a udělají je šťastnými. Jakmile jim na dveře zaklepe příležitost, je potřeba se jí chopit! Tento rok bude pro Koně plný překvapení a měli by na ně být připraveni.

Vztahy

Manželské páry čeká vzájemné porozumění a posílení vztahu, partneři si najdou dostatek času na sblížení, tento rok bude vhodný i pro rozšíření rodiny. Štěstí bude přát i svobodným, nejspíš nalezenou svůj dokonalý protějšek, který je vynese až do oblak. Aby se tak ale stalo, bude potřeba chodit do společnosti a stýkat se s novými lidmi. Horoskop radí zrozencům Koně, aby milovali také sami sebe. Když budou znát svou hodnotu, přitáhnou k sobě toho, kdo jejich hodnotu ocení také. Proto by se měli napřed pokropit blahem a nalít do sebe trochu lásky, než se vydají sblížit s někým novým.

Kariéra

Kariéra Koně se v tomto roce změní k lepšímu. Na začátku roku se možná objeví určité obtíže, ale stav se brzy zlepší. Ze strany spolupracovníků se dají očekávat pokusy o narušení pohody, ale není potřeba se tím nechat rozhodit, skončí to dlouho očekávaným povýšením. Štěstí bude přát zrozencům Koně v tom, co je baví; měli by se do toho pustit, přinese to skvělé výsledky. Lidé ve znamení Koně bývají dobří v komunikaci, takže si užívají zaměstnání, která zahrnují mluvené slovo a komunikaci obecně. Jsou také dobří ve vedení, v rozhodování a řízení. Přijímání příkazů od někoho jiného však pro ně rozhodně není. Nejvhodnější povolání pro Koně jsou: interpret, publicista, novinář, překladatel, lektor jazyků, barman, obchodní zástupce, pilot.

Finance

Z hlediska financí bude tento rok pro Koně dobrý i špatný. Některé měsíce přinesou velké finanční zisky, zatímco jiné mohou přinést ztráty. Proto čínský horoskop doporučuje v tomto roce šetřit peníze na horší časy a hledat nové zdroje příjmů. Obecně půjde o skvělý rok pro investování do nových projektů. Investoři by si však měli udělat vlastní průzkum a jít svou cestou, nikoliv slepě následovat cestu ostatních. Investiční nováčci by měli vyhledat radu nebo pomoc finančního poradce. Jako významné se ukáže téma porozumění rozdílu mezi výdaji na důležité a méně důležité věci. Místo výdajů za nepotřebné věci bude vhodnější šetřit peníze pro budoucí využití.

Zdraví

Tento rok si vyžádá větší péči o své zdraví, jinak by se mohly objevit dlouhodobější nemoci. Dobrodružné povahy, co mají v oblibě extrémní aktivity, by měly v tomto roce zvolnit, protože je zde vysoká pravděpodobnost zranění. Zrozencům Koně se doporučují aktivity, které jsou prospěšné pro jejich srdce a fyzickou pohodu. Po celý rok by měli pít dostatek vody a dodržovat zdravou stravu, pro udržení dobrého zdraví.

Příznivá znamení

Směry: J, V, Z  naopak nepříznivé jsou SZ a S

Čísla: 2, 3, 7 – naopak nepříznivé jsou

Barvy: zelená, žlutá – naopak nepříznivé jsou bílá, modrá

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – poměrně optimistický měsíc, možnost povýšení a zvýšení platu.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – slibný rozvoj vztahů, i kariéra se vyvíjí velmi hladce. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – úspěchy v kariéře, možné uznání a zvýšení platu, vedlejší příjmy; spokojenost v partnerství, u svobodných dobré vyhlídky pro sňatek.

4. měsíc (19. 5. – 17. 6. 2023) – začátek období značně kolísavého štěstí, zejména ve vztazích, možné třenice s partnerem i s osobami opačného pohlaví ve svém okolí.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – pokles štěstí, v kariéře se mohou objevit intriky.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – setrvalý stav, udržení pozitivního vývoje v kariéře bude stát velké úsilí.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – pokles štěstí, hrozí velké výdaje; pro získání finanční stability by bylo vhodné najít si práci na vedlejší úvazek.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – turbulentní měsíc; pozor na zdraví, celkovou odolnost posílí pravidelné cvičení.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – zlepšení štěstí ve vztazích, týká se zadaných i svobodných jedinců.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – příznivé období, pomoc a uznání z nečekané strany; u nezadaných dobré šance na navázání vztahu.

11. měsíc (13. 12. 2023 – 10. 1. 2024) – velké výkyvy štěstí, hrozí ztráty peněz; slibný rozvoj vztahů, ale u ženatých možné třenice, stabilitě vztahu by pomohlo trávit více času se svým partnerem.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – zlepšení vyhlídek, vývoj pozitivním směrem, nedoporučuje se ale příliš polevovat v úsilí.

Roky Koně: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026

Ovce

Osobnostní rysy

Lidé ve znamení Ovce bývají klidní, jemní, sympatičtí a přímí. Mezi všemi ostatními znameními zvěrokruhu jsou Ovce nejmírnější a nejlaskavější. Ale buďte opatrní, protože i tato jemná Ovce může ztratit nervy nebo se stát agresivní, nicméně šance, že se to stane, je velmi malá. Rádi se starají o druhé lidi a rozhodně nikdy nebylo jejich záměrem někomu ubližovat. Vždy se snaží pochopit problémy lidí z různých úhlů pohledu a přijít s vhodným řešením. Mají však tendenci být pesimističtí a vidět ve všem tu nejhorší stránku. Aby se s tím vyrovnali, potřebují nápomocné a chápavé přátele. Cizím lidem nedůvěřují snadno.

Všeobecně

Podle horoskopu budou muset Ovce v tomto roce čelit některým výzvám. Nemusejí se jich však obávat, protože díky nim objeví a plně využijí svůj potenciál. Také si přitom uvědomí, že k dosažení svých cílů potřebují jen tvrdou práci a silnou vůli. Tato práce bude oceněna v podobě úspěšného a klidného života. Všechny těžkosti, kterým budou Ovce v tomto roce čelit, je posílí. Doporučuje se využít naplno svůj talent a schopnosti. Mělo by dojít k výraznému zlepšení finanční situace; možné je zvýšení platu a z dobrých zisků se budou těšit i podnikající Ovce. Větší zisky by mohly přinést také investice, uskutečněné v minulosti.

Vztahy

V tomto roce by neměli být zrozenci Ovce příliš posedlí svým partnerem. Příliš mnoho společně stráveného času zasáhne do jejich osobního prostoru a nebudou pak schopni myslet jasně. Snaha trávit příliš mnoho času ve společnosti svého partnera by jej mohla dusit a ten by pak mohl mít tendenci ze vztahu odejít. Proto se doporučuje trávit čas spolu přiměřeně, jinak by se mohly objevit různé hádky. U svobodných hrozí, že budou věnovat pozornost nesprávné osobě. Do vztahu bude dobré investovat pouze tehdy, pokud v něm naleznou citové pouto.

Kariéra

Ovce čeká v tomto roce vzestup kariéry. Jejich odhodláni věci dotáhnout do zdárného konce bude mít úspěch a pro úspěšnou kariéru udělají maximum. Dobře využijí své schopnosti, talent a osobní potenciál. Budou také hledat způsoby, jak zlepšit své vůdčí schopnosti, což zapůsobí na jejich nadřízené. Měli by se naučit umění spolupracovat s členy týmu a ocenit i úsilí ostatních. V tomto roce se také doporučuje věnovat pozornost kariéře svého partnera, podporovat jej a motivovat, to jim dodá pocit úspěchu a partnerovi to pomůže v růstu. Ovcím se dobře pracuje v týmu. Nezáleží jim na moci ani postavení. Jediné, co hledají, je bezpečná a jistá práce. Nejvhodnější kariérní možnosti pro Ovce jsou: učitel, vychovatel, pediatr, herec, návrhář, kadeřník, ilustrátor, florista.

Finance

Podle horoskopu hrozí Ovcím, že letos utratí více peněz, než je nutné. Pokud nebudou opatrné, mohou se potýkat s finančními problémy. Pokud se jim však podaří sestavit si rozumný rozpočet a utrácet s rozmyslem, tak v tomto roce mohou i hodně ušetřit. Pomůže jim to zajistit si budoucnost a uchránit se před nadcházejícími problémy. Na cestě k rozumnému finančnímu hospodaření se vyplatí poradit se s finančním poradcem. Podnikatelé dosáhnou dobrých zisků, které jim udělají radost.

Zdraví

Zrozencům Ovce se letos doporučuje, aby byly opatrní, protože bude vyšší pravděpodobnost nehod. Zejména ti, kteří milují sport a fyzické aktivity, by měli více dbát na své zdraví. I v případě drobných onemocnění bude na místě konzultace s lékařem, protože se mohou proměnit ve vážnější problém. Zvláštního významu nabude správná životospráva, zdravá strava, každodenní jóga a meditace. To stejné se týká i péče o děti, jak správná životospráva, tak péče o jejich zdraví.

Příznivá znamení

Směry: V, J, JV – naopak nepříznivý je JZ

Čísla: 3, 4, 6 – naopak nepříznivé jsou 1, 7, 8

Barvy: purpurová, růžová, červená, modrá – naopak nepříznivé jsou bílá, tmavě žlutá a hnědá

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – stabilní období; dobré výsledky v kariéře budou vyžadovat větší úsilí, současně bude nutné více odpočívat, aby nedošlo ke zdravotním problémům.

2. měsíc (20. 2. – 21. 3. 2023) – štěstí v kariéře, financích i vztazích, dobré šance pro seznámení nezadaných; dobré zdraví (jen pozor na alkohol). Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – bouřlivé období, možné zvraty ve vztazích – v osobním i profesním životě, ale hrozí i ztráty financí.

4. měsíc (19. května – 17. června 2023) – pokles štěstí, možné potíže na pracovišti; naopak štěstí ve vztazích, zejména u žen.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – hrozí riziko ztráty peněz – při investicích, ale i při nepozornosti v běžném životě, zvýšené je riziko domovních krádeží.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – lepší kariérní vyhlídky, možné povýšení nebo zvýšení platu; štěstí ve vztazích, příznivé období pro sňatek i plánování potomka.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – pokles štěstí, riziko ztráty peněz, podvodů v obchodním styku; u ročníku 2015 hrozí zdravotní problémy z přetěžování školními aktivitami.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – neklidné období, možné změny na pracovišti; pozor také na zdraví, hrozí stresy a zvýšené riziko nehod.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – úspěšný měsíc pracovně, u nezadaných i ve vztazích.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – dobrý vývoj v oblasti kariéry, vztahů i zdraví.

11. měsíc (13. 12. 2023 – 10. 1. 2024) – pokles štěstí ve vztazích, možné hádky s partnery, pomohou kompromisní řešení sporů.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – bezproblémové období, dobré vztahy ještě posílí různá překvapení, výlety apod.

Roky Ovce: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027

Opice

Osobnostní rysy

Podle čínského horoskopu jsou lidé ve znamení Opice chytří, čilí, soutěživí, hbití a společenští. Narodili se obdaření zdravým rozumem a brilantní myslí. Jejich inteligence a chytrost jim pomáhá nejen získávat dobré hodnocení ve škole, ale i v pozdějších letech života si získávají sympatie většiny lidí v kolektivu, ve firmě, kde osvědčují své výjimečné vůdčí schopnosti a sebevědomou osobnost. V pracovní oblasti jsou připraveni čelit jakékoliv výzvě s maximální kuráží. V osobním životě je přitažlivý pro mnoho lidí jejich smysl pro humor a nápomocná povaha. Bývají však netrpěliví a někdy rychle činí impulzivní rozhodnutí. Pokud na tomto zapracují, mohou to dotáhnout daleko.

Všeobecně

Opice mají šanci prožít úspěšný, klidný a požehnaný rok. Pokud budou ochotné vynaložit více úsilí a poctivé práce, vyplatí se jim to a povede to k jejich lepšímu životu. Jejich přátelé a rodina na ně budou hrdí a budou je podporovat na každém kroku. Tento rok bude vhodný pro objevování nových věcí v životě, prozkoumávání neprobádaných území. Rok Zajíce se může stát rokem zásadních změn v jejich osobním i profesním životě, kdy dojde k nastolení dokonalé rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, kdy bude možné trávit čas se svými blízkými a zároveň tvrdě pracovat.

Vztahy

Tento rok bude plný lásky. Vztahy a pouto s partnerem se zlepší, protože budou oba společně pracovat na zlepšení svých komunikačních dovedností. Bude více vzájemného naslouchání a hledání řešení jejich problémů. Naopak nezadaní zrozenci Opice si budou muset ještě počkat, než se objeví ten pravý partner. Neměli by spěchat do žádného vztahu, protože by je zanechal nespokojené. Měli by tomu dát čas a mezitím zapracovat na sobě. Nový vztah by mohl představovat rok plný vášně a vzrušení, pohlcení vytvořením vlastní pohádky s partnerem svých snů, ale vřele se doporučuje před vážnějším vztahem se o sobě navzájem více dozvědět, neignorovat žádné varovné signály.

Kariéra

Pro zrozence Opice, jejichž kariéra se nějakou dobu ubírala špatnou cestou, nastal ten správný čas, aby svou kariéru vrátili do správných kolejí. Měli by se zaměřit na svůj kariérní postup a tvrdě pracovat na dosažení svých cílů. Pokud budou mít pochybnosti ohledně volby své kariéry, měli by vyhledat radu expertů a zkušenějších lidí. Opice by si měli věřit a přestat pochybovat o svých schopnostech. Pokud se do toho pustí, dokážou i hory přenášet. Posun své kariéry na vyšší úroveň bude vyžadovat kreativitu a inovativnost. Bude potřeba využít každý den a chopit se každé příležitosti, která se v tomto roce naskytne. Pokud budou Opice zdravě riskovat a vystoupí ze své komfortní zóny, dostanou se tam, kam v životě chtějí. Opice jsou pracovité, ale snadno se nechají rozptýlit. Také se dobře přizpůsobují různým prostředím. Kariéry, které by jim mohly nejvíce vyhovovat, jsou: bankovnictví, účetnictví, inženýrství, věda, obchodování na burze, filmová režie, řízení letového provozu, prodej, klenoty.

Finance

V tomto roce Opice pochopí, že v životě není nic zadarmo. Aby získaly to, co chtějí, budou muset tvrdě pracovat. K dosažení svých cílů bude zapotřebí odhodlání, obětavost, vytrvalost a trpělivost. Pro dosažení finanční stability budou muset tyto vlastnosti posílit a osvojit si finanční disciplínu. Rozhodně se nevyplatí utrácet za zbytečné a nepotřebné věci, peníze budou potřena na horší časy.

Zdraví

V tomto roce se doporučuje nepřehlížet ani drobná onemocnění a ihned vyhledat lékařskou pomoc, neboť hrozí, že i drobné neduhy přejdou do podoby něčeho vážnějšího. Vyplatí se péče o sebe, zařazení zdravé stravy, jógy a meditace do každodenního režimu. Jíst potraviny, které pomohou zlepšit imunitu. Celkově se snažit být v tomto roce aktivnější.

Příznivá znamení

Směry: S, Z, SZ – naopak nepříznivé jsou J, JZ

Čísla: 4, 9 – naopak nepříznivé jsou 2, 7

Barvy: zlatá, bílá, modrá – naopak nepříznivé jsou růžová, červená

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – celkové štěstí je na vzestupu, množství energie, vhodný čas pro uplatnění talentu a píle, odměna za výkony.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – pokračující štěstí, dobré vztahy, nárůst v oblasti bohatství. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – mírný pokles štěstí; případné potíže v práci se zvládnou vlastním úsilím s pomocí rad starších osob, při silné vůli a vytrvalosti se zvládne i pokles příjmů.

4. měsíc (19. května – 17. června 2023) – stabilní období, ale bude lépe se vyhnout investicím, raději odpočívat, psychice pomůže se zbavit negativních emocí z uplynulého období.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – pomalý rozvoj štěstí, úspěch projektu a zvýšení příjmu. Pozor na příliš lákavé investice. Zdraví bude vyžadovat více pozornosti.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – poměrně dobré vyhlídky v kariéře, štěstí ve vztazích

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – pohodlný život, mnoho příležitostí pro seznámení svobodných, ale pozor na „sňatkové podvodníky“; zlepšení vztahů u zadaných.

8. měsíc (15. 9. – 14. 10. 2023) – možné zvraty, stagnace v kariéře, konflikty v práci; překonání problémů a stabilizace příjmů při dosavadní píli a sebekontrole.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – pokračují nástrahy předchozího měsíce, především v oblasti kariéry, pozor na intriky v práci; doporučuje se udržet klid a nervy na uzdě.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – zklidnění situace, ale možné zahlcení úředními formalitami. Pozor na správu svého majetku, neboť hrozí finanční ztráty.

11. měsíc (13. 12. 2023 – 10. 1. 2024) – pokrok, uznání v práci. Pro nezadané romantické období, hrozí ale občasné nedorozumění. Výšlapy do hor posílí fyzickou kondici a pomohou proti infekci viry.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – celkové zlepšení vyhlídek v kariéře, financích i vztazích. Pozor na příliš lákavé investice. U nezadaných šance najít partnera pro život.

Roky Opice: 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016, 2028

Kohout

Osobnostní rysy

Lidé ve znamení Kohouta jsou rozenými vůdci. Jsou sebejistí a optimističtí a každou situaci zvládají inteligentně. Rádi se druží, získávají nové přátele, a tento extrovertní přístup je činí velmi populárními mezi jejich přáteli a vrstevníky. Před svými problémy se neschovávají, bez ohledu na to, jak složité nebo ošemetné jsou. Věří v sebe, ve vlastní zdokonalování, osobní růst skrze obtížné části svého života. Mají tendenci dívat se na všechno z té světlejší stránky. Stejně jako skutečný Kohout z říše zvířat, mohou lidé tohoto znamení zvěrokruhu působit někdy jako nafoukaní a arogantní. Stále touží po pozornosti svého okolí a díky tomuto postoji by mohli všechno pokazit. Jsou také velmi netrpěliví, což je další negativní vlastnost tohoto znamení.

Všeobecně

Podle horoskopu čeká Kohouty rok plný vzestupů a pádů. V některých aspektech jejich života dojde k pozitivním změnám, zatímco v jiných budou čelit různým výzvám. Měli by být připravení na vše, co jim život přichystá. V tomto roce budou Kohouti více uvažovat o zlepšení svých vztahů s ostatními. Bylo pro ně těžké navazovat vztahy, protože jim připadalo pohodlné být sami, je však načase to změnit. Některé negativní změny by se mohly dotknout v tomto roce oblasti financí. Významným tématem budou vztahy s blízkými přáteli a rodinou, a dále práce na sobě.

Vztahy

Partnerské vztahy Kohoutů budou v tomto roce zasluhovat větší péči, více společně tráveného času, jinak jim hrozí rozkoly; snahou by mělo udržení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Pak bude možné uvažovat i o plánování potomka. Kohouti by se neměli vyhýbat obtížným rozhovorům, jinak jim to později způsobí problémy. Pro nezadané se otevírá možnost nalezení své spřízněné duše, to ale pouze v případě, že budou ochotní otevřít své srdce a přijmout lásku, kterou si zaslouží. Je potřeba opustit svou komfortní zónu a seznamovat se s novými lidmi. Je čas vhodný pro experimentování a oživení svého vztahu, udělat si více času na romantické schůzky.

Kariéra

Tento rok nebude příznivý pro změny v kariéře Kohoutů. Rada pro tento rok: tvrdě pracovat a snažit se vytěžit maximum ze své současné kariéry. Ti, kteří nedávno nastoupili do nového zaměstnání, budou mít možná problém se zařadit do kolektivu, ale nesmí ztrácet naději. Měli by se poučit ze svých chyb a věci se dají do pořádku. Dobré by bylo posílit svou týmovou spolupráci, naučit se být dobrým týmovým hráčem. Kohouti jsou motivovaní, kariéra je pro ně prioritou a pro úspěch vynaloží velké úsilí. Jsou všestranně nadaní a velmi pracovití. Kariéry, které by jim mohly nejlépe vyhovovat, jsou: obchodník, hlasatel zpravodajství, kadeřník, majitel restaurace, farmář, sportovec, PR agent, cestopisec, číšník, zubař, novinář, voják, hasič, policista.

Finance

V tomto roce by měli být Kohouti opatrní na peníze, utrácet jen za potřebné věci, jinak hrozí v budoucnu. Pozor také na riskantní investice, letos bude lepší neinvestovat vůbec. Hlavním cílem by mělo být v tomto roce dosažení finanční stability. Výdaje by měly být pod kontrolou, pracovat podle dobře sestaveného rozpočtu. Ušetřené peníze nyní uchrání před těžkými časy v budoucnu. Také podnikatelé by měli s případným rozšířením svých aktivit počkat do příštího roku.

Zdraví

Pokud jde o zdraví, tak se letos Kohouti nemají čeho obávat, budou ve skvělé kondici. Jejich prioritou by však měla být jejich kondice, neměli by na ni rezignovat. Ideálně si vytvořit vlastní fitness rutinu, která zajistí, že celé jejich tělo bude aktivní. Meditace pomohou vypořádat se s veškerým stresem v práci.

Příznivá znamení

Směry: JV, J – naopak nepříznivý je V

Čísla: 5, 7, 8 – naopak nepříznivé jsou 1, 3, 9

Barvy: žlutá, hnědá, zlatá – naopak nepříznivá je červená

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – méně příznivý měsíc, zejména pokud jde o štěstí v kariéře; hrozí abnormálně velké pracovní vytížení, pokles pracovní výkonnosti.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – období kolísavého štěstí; díky velkému pracovnímu tempu hrozí přepracování. Štěstí v lásce u nezadaných, příležitost pro nalezení vhodného partnera. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – štěstí v kariéře se mírně zlepší, pokud se podaří zlepšit vztahy s kolegy v práci; kolísavé štěstí v lásce, kde štěstí mohou střídat i rozchody.

4. měsíc (19. května – 17. června 2023) – období stability; možnost seznámení se na pracovišti

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – šťastnější období, kariérní postup, možná se však objeví několik nečekaných situací. U nezadaných možnost seznámení. Zlepšení zdravotního stavu.

6. měsíc (18. července – 15. srpna 2023) – štěstí ve vztazích, možné i těhotenství, zlepšení pracovní výkonnosti, příležitost pro oceněni a zvýšení platu.

7. měsíc (16. 8. – 14. 9. 2023) – pokles štěstí v kariéře díky žárlivosti kolegů, nutná bude zvýšená opatrnost. Štěstí ve vztazích bude nestálé, styky s opačným pohlavím mohou být problematické.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – žádné výrazné zlepšení stavu, možné zdravotní problémy, riziko finančních ztrát.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – poměrně optimistické období, čas pro regeneraci.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – dobré vyhlídky v oblasti bohatství, kariéry, vztahů i zdraví. Možné jsou nečekané zisky, ve vztazích příznivé období pro zasnoubení i sňatek.

11. měsíc (13. prosince 2023 – 10. ledna 2024) – riziko značných ztrát v důsledku podvodu. Také hrozí rozkol vztahu, způsobený cizí osobou.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – poměrně dobré období, ale vysoké pracovní  vytížení s rizikem přepracování.

Roky Kohouta: 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029

Pes

Osobnostní rysy

Lidé ve znamení Psa bývají loajální, poctiví, spolehliví a pohotoví. Stejně jako psi, jsou tito lidé od přírody opatrní, takže je trochu těžší se s nimi spřátelit. Ale jakmile získáte jejich důvěru, budou to ti nejpřátelštější lidé, na jaké jste kdy narazili. Umějí si získat vlivné přátele. Na Psy je spoleh, v časech dobrých i zlých. Psi jsou čestní a jemní milenci, ale i spolehliví členové rodiny. Jejich upřímnost však nemusí mnoho lidí vnímat pozitivně. Se svými upřímnými recenzemi mohou někdy působit jako neomalení a kritičtí. Jsou soustředění více na detaily, proto jim někdy uniká význam celého obrazu. Ztěžuje jim to pohled na druhou stranu věcí a může to vést ke zbytečným nedorozuměním a konfliktům.

Všeobecně

Zrozenci Psa budou mít v roce Vodního Zajíce štěstí. Většina aspektů jejich života zaznamená růst, který je učiní šťastnými. Jsou obklopeni lidmi, kteří je motivují a fandí jim, v tomto roce se budou cítit požehnaní, že je mají ve svém životě. Měli by však být trpěliví a věřit v sebe, posilovat své schopnosti. Na dosažení svých cílů by měli tvrdě pracovat, přičemž si mohou stanovit i vyšší cíle. Měli by ale být aktivní a nenechat si ujít žádnou příležitost, která se jim naskytne. Podle horoskopu bude tento rok obdobím blaženosti a štěstí. Ti, kteří byli v minulosti ve stresu, se jej nyní zbaví. Doporučuje se pobývat více v přírodě, otevřít svou mysl a jasně přemýšlet o věcech, které je trápí, protože nic neuspokojí více než žít klidný, vyrovnaný a šťastný život.

Vztahy

Psy čeká letos velmi nadějný rok; měli by zkoušet nové věci, být zábavní a udržovat jiskru, kterou měli v počátečních dnech jejich vztahu. Čas bude vhodný pro romantické aktivity, posilování vztahu, láska a jiskření dosáhnou nových výšin. Takové štěstí se naopak neočekává v oblasti romantiky u nezadaných Psů, ti budou mít tendenci se více soustředit na kariéru a jejich milostný život se nejspíš přesune na vedlejší kolej. Hledající však mají letos šanci najít toho pravého partnera.

Kariéra

Podnikatelům budou v tomto období hvězdy příznivě nakloněny, což by mohlo přinést slušný zisk. Zdravé riziko přitom přinese lepší výsledky. Psi by si měli být jistí sami sebou a tvrdě pracovat na uskutečnění svých snů. V případě kariéry Psů ženského pohlaví možná věci nepoběží příliš hladce, bude potřeba více trpělivosti, snahy, píle a optimismu. U mužů ve znamení Psa hrozí problémy při spolupráci s nadřízenými, neradi totiž přijímají příkazy. Pokud však budou mít pocit, že něco není v pořádku, měli by se proti tomu postavit, v takovém případě je podpoří i jejich kolegové. Psi mají loajální povahu, takže se jim dobře daří v kariéře, která je založena na službě druhým. Jsou tvrdě pracující, do každé práce vkládají srdce i duši. Nejvhodnější kariérní možnosti pro Psy jsou: vědec, policejní důstojník, interiérový designér, poradce, politik, profesor, zdravotní sestra, soudce, úředník.

Finance

V tomto roce by se mohly objevit jisté finanční problémy, ale díky své schopnosti dobře hospodařit s financemi je Psi snadno překonají. Pozor na investice, raději se své peníze ušetřit, než investovat špatně. Podnikatelům se bude dařit, čeká je odměna, rok bude vhodný i pro rozšíření svého podnikání. Dobré bude však příliš neutrácet za luxusní předměty, lepší bude šetřit peníze na horší časy.

Zdraví

V tomto roce by si měli Psi dávat větší pozor na své zdraví. Pro zajištění šťastného a spokojeného života bude potřeba provést ozdravění dosavadního způsobu života, jinak hrozí, že je špatné zdraví zničí. Nemocní s diagnostikovanou nevyléčitelnou nemocí by mohli v tomto roce získat úlevu díky správným lékům a péči. Tento rok bude také vhodný pro změnu ve stravování, bude dobré si dopřát kvalitní stravu a zařadit do svého denního režimu jógu a meditaci.

Příznivá znamení

Směry: J, V, SV – naopak nepříznivý je JV

Čísla: 3, 4, 9 – naopak nepříznivé jsou 1, 6, 7

Barvy: purpurová, červená, zelená – naopak nepříznivá je zlatá, modrá, bílá

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – dosti bouřlivý měsíc, zejména pokud jde o kariérní vyhlídky; pozor při podepisování partnerských smluvních dokumentů. Ve vztazích naopak štěstí a pohoda.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – zhoršení zdraví, možné problémy v oblasti žaludku a střev, čas pro zvláštní péči své zdraví. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – štěstí je na vzestupu, v zaměstnání i podnikání (nárůst zakázek i bohaté zisky). Měsíc nebude příznivý pro studující, budou potřebovat zvláštní péči a pomoc.

4. měsíc (19. 5. – 17. 6. 2023) – pozor na závist kolegů, kteří by mohli škodit. Nabyté finance bude dobré uchovat na horší časy.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – potřeba velké opatrnosti při investování peněz; možné zdravotní problémy a pokles pracovní výkonnosti.

6. měsíc (18. 7. – 15. 8. 2023) – štěstí ve vztazích, nalezení nových přátel a začátek nového života.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – dobré vyhlídky co se týká financí; potřeba většího odpočinku.

8. měsíc (15. 9. – 14. 10. 2023) – potřeba ostražitosti při nakládání s firemními smlouvami a dokumenty.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – štěstí je opět na vzestupu, zejména v kariéře a vztazích, pohoda v rodině; dobré zdraví, pokud se podaří mít pod kontrolou správnou životosprávu.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – možné obtíže na pracovišti; je potřeba se jim postavit, posoudit věci i z jiného úhlu pohledu. Šťastné období pro romantické vztahy.

11. měsíc (13. 12. 2023 – 10. 1. 2024) – čas dalších vzestupů a pádů, méně příznivé období pro romantiku (zejména u žen), možné spory mezi partnery. Šance na kariérní postup u zaměstnaných.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – štěstí v kariéře je na vzestupu, možné zvýšení příjmů. V partnerství upevnění vztahu. Zvýšenou pozornost zaslouží zdraví, zejména příznaky srdečních a cévních onemocnění.

Roky Psa: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030

Vepř

Osobnostní rysy

Lidé ve znamení Vepře bývají soucitní, přímí. Obvykle nejsou domýšliví a řeknou přesně to, co chtějí, aniž by cokoliv mazali medem. Jsou pilní a mají silný smysl pro odpovědnost. Jejich optimistické vyzařování jim usnadňuje získávat důvěru lidí. Mají upřímnou a soucitnou osobnost a nikdy se nevyhýbají pomoci lidem v nouzi. Tato povaha jim získává spoustu přátel v práci i v osobním životě. Nicméně, jak vyplývá z čínského horoskopu r. 2022, jejich citlivá povaha jim ztěžuje odhalování lží a často se nechají oklamat špatnými lidmi.

Všeobecně

Zrozenci Vepře se mohou těšit na rok plný štěstí a blaženosti; vše, na co čekali, by se jim v tomto roce mohlo splnit. Stačí jen upřít zrak k cíli a jít stále kupředu, vítězství bude jejich. Rozhodně by neměli ztrácet naději, pokud se jim nedaří. Jak se říká: „sedmkrát padneš, osmkrát vstaň“. Budou-li plní naděje, vše dobře dopadne. Podle horoskopu ještě není pozdě na to, aby ve svém životě provedli pozitivní změny. Mají v rukou svůj osud a správná cesta je dostane tam, kam chtějí. Většina roku jim přinese růst a prosperitu, takže by měli být připravení přijmout změny. Měli by věřit svým schopnostem a neposlouchat od druhých, že nejsou dost dobří. Své sny promění ve skutečnost a všechny překvapí!

Vztahy

Vepři by se měli partnerovi věnovat, působit na něj pozitivně a nenechat romantiku v jejich vztahu vyhasnout. Romantická gesta udělají partnerovi radost a pomohou vztah posílit. Na nezadané Vepře čeká nalezení partnera, na kterého dlouho čekali. Do ničeho by se však neměli hrnout, ale dát si na čas, aby lépe porozuměli svému partnerovi a jeho potřebám. Tento rok bude příznivý i pro rozšíření rodiny.

Kariéra

Podle horoskopu se mohou Vepři těšit v pracovní oblasti na příznivý rok, věci se začnou konečně dávat do pořádku. Budou schopni udržovat dobré vztahy se svými nadřízenými i kolegy, kteří je podpoří, kdykoliv to bude potřeba. Pokrok v kariéře by se mohl projevit i růstem v oblasti financí, což je povzbudí k investování peněz. Jako začínající investoři by se však měli určitě obrátit na finančního poradce. Ti, kteří by chtěli udělat změny ve své kariéře, by měli počkat do příštího roku, protože letos k tom není příznivá doba, doporučuje se proto trpělivost. Vepři jsou známí svou disciplínou, sebeovládáním, klidem, znalostmi a chytrostí. Ze všech znamení jsou obdařeni největším štěstím v oblasti peněz. Jsou pracovití, takže bez ohledu na to, o jakou práci se jedná, mají velkou šanci uspět. Vhodné kariéry pro Vepře jsou tyto: umění, hudba, doprava, vzdělávání, móda, krása, stravování.

Finance

V roce Vodního Zajíce se Vepřům doporučuje, aby si dávali pozor na své výdaje, utrácet peníze pouze za nezbytné věci a vyhnout se nákupu luxusních věcí. Horoskop radí hledat také další zdroje příjmů, které Vepře zajistí v budoucnu, pokud přijdou horší časy.

Zdraví

V tomto roce by měli Vepři více dbát o své zdraví. V jejich životě se bude dít současně mnoho věcí, které povedou ke zvýšenému stresu. V takovém případě by si měli najít způsob, jak se stresu zbavit, jinak jim hrozí zdravotní problémy. Důležitá bude duševní pohoda, doporučuje se meditace, jóga, zdravá strava, a začít na tom pracovat ideálně ještě dnes. Lékařskou pomoc by měli vyhledat i v případě drobných onemocnění.

Příznivá znamení

Směry: JZ, V – naopak nepříznivý je JV

Čísla: 2, 5, 8 – naopak nepříznivé jsou 1, 7

Barvy: hnědá, zlatá, žlutá, šedá – naopak nepříznivá je modrá, červená, zelená

Předpovědi pro jednotlivé měsíce

1. měsíc (22. ledna – 19. února 2023) – Vepřům se bude celkově dařit, budou plní energie, možné je povýšení i navýšení platu. Štěstí i ve vztazích, příležitost najít si svůj protějšek.

2. měsíc (20. února – 21. března 2023) – štěstí, zejména v kariéře, podnikání, možné je povýšení i navýšení platu; dobré zdraví, celková spokojenost doma i v práci. Toto období bude trvat až do 19. dubna, neboť po standardním 2. měsíci se v čínském kalendáři objeví další (přestupný) měsíc stejných kvalit.

3. měsíc (20. dubna – 18. května 2023) – štěstí pokračuje, růst kariéry; vztahy plné překvapení, zejména u nezadaných, možnost potkat toho pravého.

4. měsíc (19. 5. – 17. 6. 2023) – poměrně stabilní období, nové příležitosti pro podnikatele.

5. měsíc (18. června – 17. července 2023) – období mírně vrtkavého štěstí, pozor na žárlivost kolegů v práci a také na ztrátu peněz z důvodu neopatrnosti.

6. měsíc (18. 7. – 15. 8. 2023) – setrvalý stav, zmatky, možné problémy na pracovišti, vyžadující zvýšenou opatrnost a zdrženlivost.

7. měsíc (16. srpna – 14. září 2023) – štěstí na vzestupu, ale možné budou prudké změny; v podnikání růst výkonnosti a zisků z prodeje.

8. měsíc (15. září – 14. října 2023) – štěstí, zejména ve vztazích, vhodné období pro sňatek. Nové příležitosti v práci. V oblasti zdraví pozor na změny počasí, jinak hrozí drobná onemocnění.

9. měsíc (15. října – 12. listopadu 2023) – pokles štěstí, v kariéře, hrozí vysoké pracovní vypětí. Celková nespokojenost, mohou se objevit i krize v partnerství.

10. měsíc (13. listopadu – 12. prosince 2023) – zlepšení situace, převzetí osobní zodpovědnosti v práci; ale nestabilní stav financí, hrozí vysoké výdaje. Štěstí budou mít studující, jejich dobré výsledky jim zajistí solidní základy pro budoucí práci.

11. měsíc (13. prosince 2023 – 10. ledna 2024) – zvýšenou pozornost bude vyžadovat oblast zdraví, a to u dospělých Vepřů i u jejich dětí.

12. měsíc (11. ledna – 9. února 2024) – štěstí směřuje opět ke stabilitě, optimismus ve financích, ale pozor na krádeže, vč. ochrany domácí pokladny.

Roky Vepře: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019, 2031