Rok Draka

Rok černého vodního Draka slibuje, že to bude velmi zajímavý čas, který přinese spoustu příležitostí pro všechny členy zvěrokruhu. Toto období má mnoho záhadných, mystických, neočekávaných a nezapomenutelných momentů, které může každý z nás využít ke svému užitku, podle aktivnosti a schopností každého ze znamení. Nový rok podle východního kalendáře nezačíná dnem 1. ledna, ale v r. 2012 dnem 23. ledna (2. novoluní po zimním slunovratu), nicméně jeho bouřlivý nástup nezpůsobí ani nejmenší pochybnosti mezi zástupci celého společenství zvířecích regentů – je čas pro změnu a každý by na to měl být připraven.

Černý vodní Drak je mýtickou bytostí, kterou mnoho lidí považuje za neexistující, nepolapitelnou, za zjevení bez těla i duše. Drak ovšem hraje v životě lidí velkou roli, neboť je ústřední postavou karnevalových průvodů, legend a pohádek. Drak je uctíván, milován pro svou sílu, moc a spravedlnost; lidé, kteří nežijí v souladu se zákony nebo se svým svědomím, mají strach, že budou potrestáni jeho ohněm. Rok 2012 má právo se ptát každého na jeho skutky, odměnit dobré skutky nebo potrestat nepoctivé chování. Drak představuje světlo i tmu každého člověka, nepřemožitelnou sílu i slabost pro krásu, pro dobré skutky. Drak přináší zdraví, štěstí a bohatství, ale jen pro ta zvířecí znamení, která nezůstávají sedět na jednom místě. Rok 2012 bude dynamickým a stále proměnlivým obdobím, bude se připomínat karnevalovým průvodem s Drakem v čele, bude pod vlivem jeho silné vůle a nezlomných pravidel. Začátek roku bude velmi rychlý a hřmotný, s množstvím událostí a problémů. Aby byl průběh tohoto období co nejvíce hladký, je potřeba začátkem roku dořešit všechny staré problémy a vybudovat všem záležitostem solidní základ. Z počátku roku nebude finanční situace příliš napjatá, ale situace si vyžaduje jak vynaložení nákladů na obchody a investice, tak ušetření zbylých peněz pro budoucnost. Bylo by chybou spálit peněženku, Drak by nemusel být stavu vrátit peníze zpátky.

Pro vodního Draka je nejvíce oblíbeným obdobím jaro, je jeho hlavní arénou r. 2012, kde se budou odvíjet těžké bitvy pro úspěch, slávu a hmotné bohatství. Ale tyto bitvy by neměly být bojem znamení zvěrokruhu proti sobě, ale bojem za řešení jejich nedostatků, slabostí, pasivity a strachu. Sentimentální Drak bude na jaře zvláště bdělým a nedovolí žádnému ze znamení zvěrokruhu pro momentální slabost zničit jeho karnevalový průvod. Díky prudkému toku událostí se mnozí z představitelů zvěrokruhu naučí dosáhnout svých cílů a řešení problémů pomocí jejich vnitřních, skrytých rezerv. Léto bude relativně klidným obdobím roku, ale nikoliv pro přílišný relax, protože všechny aktivity si vyžadují určitou intenzitu a ostražitost při řízení událostí. V létě by se mohly objevit problémy související s pomluvami, intrikami a nespokojeností na pracovišti. Více členů zvěrokruhu bude v této době procházet cestou ke slávě a bohatství, moci a postavení. Podzim je vhodným obdobím pro zúčtování. Na konci roku se všechna znamení zvěrokruhu mohou věnovat sebevzdělávání, plánovat do budoucna, analyzovat všechny své aktivity roku 2012. Jak známo, „nepočítej kuřata dříve, než se vylíhla“, takže až během podzimu se ukáže, zda možnosti roku 2012 byly dobře využité na cestě k úspěchu každého znamení zvěrokruhu, k jakým chybám došlo a co by se mělo v práci vylepšit.

Nejvíce diskutovanou událostí roku 2012, která znepokojuje mysl mnoha lidí, je hrozba údajného konce světa ke dni 21. prosince. Jestli to bude globální katastrofa anebo čas příznivé změny pro lidstvo, nikdo neví. Strach a předsudky, spojené s touto událostí, paralyzují aktivity nejslabších znamení zvěrokruhu a mohou jim přinést zlomový bod v životě a negativní orientaci jejich dalšího života. Bez ohledu na to, jak se dospělo k údajnému konci světa, je zde trvalá víra psychologů i mistrů prorockých umění, že pozitivní emoce, duchovní očista a aktivní tvůrčí činnost každého jednotlivce, může výrazně a pozitivně ovlivnit i globálně se rozvíjející dramatické události tohoto světa. To znamená, že každý člen zvěrokruhu by měl usilovat o kultivaci vlastního optimismu, aktivnosti, vitality a schopnosti plánovat své záležitosti.

Krysa – Krysy jsou okouzlující, elegantní a chytré. Mohou být trochu upovídané a náchylné k úzkostem. Jsou velmi šetrné a velmi dobře zacházejí s penězi. Rodina a blízcí přátelé jsou pro ně mimořádně důležití. Krysa je výjimečně okouzlující a nepochybně bude během svého dlouhého života vždy populární a bude mít mnoho přátel.
Pro Krysy představuje rok Draka šanci vrátit se zpátky na dráhu finančního a kariérního růstu. Čeká na vás nová práce nebo povýšení v práci a četné příležitosti pro zvýšení vašich příjmů. Někteří z vás přijmou nějakou výjimečnou práci nebo zahájí nějaký oslnivý projekt a dosáhnou mimořádné odměny. Jedná se o zvláště skvělý rok pro kreativně a duchovně orientované osoby, tyto dosáhnou velkého pokroku, po němž toužili. Nezadaní by si měli dávat pozor kolem poloviny roku na svůdné nové známosti. Možná vás to bude stát dost sil získat si jejich srdce, ale bude to stát za to. Na podzim zjistíte, že vaše úsilí i myšlenky došly svého uznání. To stejné platí i pro milostné vztahy. Investujte větší úsilí. Během celého roku buďte opatrní ve sbližování se s cizími lidmi, někteří by vás mohli zneužívat. .
Roky krysy: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Buvol –Statný, zemitý, praktický – to je Buvol. Pokud by byl vyveden z míry, mohl by oddaný a dobrácký Buvol ukázat také svou prudkou povahu. Je pořádný, slušný, klidný a snaživý, s velkou láskou ke svému domovu. Jeho velkou láskou bývá hudba. Rodinný život a milující partner jsou předními mezi jeho prioritami. Prostě báječný a věrný přítel.
Buvoli mohou očekávat v roce Draka vývoj v mnoha oblastech života. Plujte s proudem, dělejte kompromisy a budete se těšit z vlastního vývoje. Mnoho projektů a plánů, které jste již odložili, se podaří přivést do zdárného konce, a to včetně romantických cílů! Budete muset tvrdě pracovat, ale očekávejte úžasné nové přátele, a pokud jste svobodní, tak i slibnou romantickou příležitost. Nejvíce lásce nakloněné měsíce budou během jara a léta. Pokud jste zadaní, využijte tohoto období pro další sblížení. V létě by mohly zastavit váš pokrok neočekávané potíže, problémy nebo nevhodné postoje. Vezměte si dovolenou a přehodnoťte je! Po celý rok budou šance na potkávání a sdružování se skvělými lidmi. Pokud podnikáte, nebojte se požádat o laskavost nebo využít svých kontaktů. Do zimy získáte klid v duši a vaše pozornost se přesune ke vztahům a vašemu domovu. Vytvářejte pohodu.
Roky buvola: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Tygr – Přitažlivý, vášnivý a majestátní! Ať dělá Tygr cokoliv, je to znát! Nerozhodnost a tvrdohlavost mohou však třpyt osobnosti Tygra pokazit. Na jedné straně štědrý, na druhé trochu lakomý. Někdy je těžké pochopit jak na tom kdo s Tygrem je. Přizpůsobivý, čestný, opravdu zábavný, člověk získá v Tygrovi životního přítele.
Tygři mohou v roce Draka očekávat změny v dynamice milostných vztahů. Buďte připravení na kompromisy, s nimi přijde vývoj událostí. Abyste zůstali šťastnými, budete potřebovat být flexibilní a mít otevřenou mysl. Zkuste porozumět lidem, kteří jsou pro vás významní. Nepřipouštějte žádné přemlouvání do velkých nákupů, investic nebo společných obchodních podniků. Se svými penězi zůstaňte obezřetní. V průběhu léta můžete mít pocit, jako by se věci otáčely proti vaší vůli. Mohou nastat napětí v lásce a rodinných vztazích. Přijměte fakt, že změna je krví života vesmíru a vězte, že přežijete a budete vzkvétat bez ohledu na to, co se bude dít. Tygři podnikatelé zaznamenají změny mezi svými kolegy a partnery. Nebojte se jít si svou vlastní cestou. Během zimy budou podporovány oblasti cestování a společenského života. Porozhlédněte se kolem a zažijete nové věci.
Roky tygra: 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Zajíc – Přítulný, hřejivý a láskyplný, to jsou charakteristické rysy Zajíce. Tajemný a báječný hostitel na oslavách, Zajíc si užívá být v centru pozornosti, kde se během chvilky ocitá. Občas bývá Zajíc příliš opatrný a může být i trochu nudný. V čínské astrologii bývá jedním z nejšťastnějších znamení.
Rok Draka je pro Zajíce skvělým rokem. Přijdou dobré zprávy, nově příchozí do rodiny nebo romantický příběh, jakož i zprávy o narození. Zajíci podnikaví, kariérní a tvořiví budou inovovat, činit objevy a rozvíjet způsob své práce. Někdo vám podá pomocnou ruku, když to budete opravdu potřebovat. V oblasti společenského života a romantiky zažijete radost, smích a nové zážitky. Pokud jste svobodní, zapojte se v nových místech a budete překvapení, kolik pozornosti se vám dostane. Zůstaňte obezřetní vůči penězům, tím udržíte své finance v dobré kondici. Po celý rok neriskujte v oblasti pojištění, právních záležitostí nebo účetnictví. Poznáte také nové přátele a kontakty, kteří vám pomohou nebo vás ovlivní. V průběhu léta a podzimu neusněte na vavřínech, kráčejte dál. Do zimy uvidíte, jaký skvělý pokrok jste udělali v mnoha oblastech života.
Roky zajíce: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999

Drak – Asertivní, energický a talentovaný jsou slova pro popis Drakovy osobnosti. Na druhé straně má Drak tendenci být blahosklonný a netaktní, aniž by si to uvědomoval. V čínské astrologii jsou Draci ve znamení štěstí. Obecně se těší silnému zdraví a bývají velmi úspěšní ve všem na co sáhnou.
Pro Draky začne jejich vlastní rok. Budete mít docela napilno ve své kariéře, společenském životě i v romantice. Cokoliv chcete, běžte si pro to v následujících 12 měsících, nebeské i zemské energie jsou nakloněny vám pomoct. Pokrok bude také v oblasti intelektuální, duchovní nebo ve tvořivosti. Zůstávejte aktivní a využijte tohoto roku naplno! Čas je vynikající pro Draky v oblasti sportu, podnikání i v umělecké sféře. Dejte se do toho a budete schopní se dostat do skvělé kondice i shodit přebytečná kila. Po celý rok budou příležitosti kráčet vpřed ve vaší kariéře nebo obchodních věcech. Pokud jste studující, očekávejte dobré výsledky. Koncem léta a na podzim bude potřeba být ve střehu, neboť některé osoby by mohly zkoušet zneužívat vaší práce ve svůj prospěch. V průběhu zimy urovnejte rodinné potíže, ať si budete moci užít spoustu krásného času s vašimi blízkými.
Roky draka: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000

Had – Inteligentní a vysoce intuitivní, to jsou dvě z mnoha skvělých vlastností Hada. Umí být zábavným a romantickým přítelem, s jistým sklonem ke koketování. Když je napadán nebo kritizován, tak může být lítostivou obětí. Had má velké štěstí na peníze a má rád sázení. Je bystrý, baví ho četba, hudba, občas i paranormální stránky života.
Pro Hady není rok Draka určitě tím nejlepších rokem. Chcete-li zvýšit své šance, ignorujte pomluvy, drby a malichernou žárlivost. Věřte jen těm, kteří si důvěru opravdu zaslouží. Není toho mnoho, co by se dalo vylepšit v práci, ale budete-li se držet svých zbraní, můžete zůstat solventní. Pozor na osoby, které se snaží využít vaši dobrou povahu a bankovní úspory. V průběhu jara, časného léta a podzimu se objeví několik nabídek nebo jednání, které se zablesknou nadějí, jako bledé zimní slunce. Po celý rok utrácejte peníze jen lehce a nepůjčujte peníze. Užívejte svou duchovnost a kreativitu k povznesení svého ducha. Vzkvétat budou Hadi v oblasti léčitelství a kreativity. S příchodem léta se budete cítit povzneseni, následně přijde velmi vítaná zpráva a fascinující setkání během zimy. Nová láska nebo návrat staré lásky vás osvěží.
Roky hada: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001

Kůň – Zábavný, okouzlující a atraktivní, to shrnuje dokonale vlastnosti Koně. Miluje večírky a davy lidí, být v nich středem pozornosti. Umí být sobecký, horkokrevný a netrpělivý. Kůň je ale především ohleduplný, ochraňující přítel a partner, v jeho společnosti bude vždy dostatek vzrušení.
Rok Draka znamená pro Koně období napětí a nejistoty. Můžete mít pocit, že vám chybí správný směr nebo že se plahočíte bez nějakého pokroku, ale je to jen váš pocit. Děláte pokrok a vaše starosti budou převážně nepodložené. Užijte si pozitivní věci: zajímaví lidé kolem vás, studium, zájmy, tvořivost a duchovno. Některé vztahy se obohatí a prohloubí. Pokud se podvolíte stresu a strachu aby vás ovládly, mohlo by to ovlivnit vaše zdraví. Pevnou půdu pod nohama získáte novým režimem cvičení a stravování. Dieta pro zdraví pomůže nejen pro snížení váhy. Během jara a léta zůstaňte pozitivní a vaše výsledky budou optimální. Podzim by mohl přinést novou romanci pro nezadané Koně, ale také dobré zprávy pro všechny z vás zaměřené na rodinu nebo svého partnera. Zima bude časem duchovnosti a vychutnávání si svých vztahů s blízkými osobami. Své plány odložte až do doby po svátcích.
Roky koně: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002

Ovce – Elegantní, optimistická, laskavá a pohodová, tak by se dala popsat osobnost Ovce. Ovce však umějí být také nedůtklivé a nespokojené, někdy to vzdají hned při prvním problému. Daří se jim být okouzlující, aniž by daly najevo své vnitřní pocity. Ovce jsou velmi talentované a nápadité, mohou se vyžívat v těch nejkreativnějších zálibách.
Pro Ovce bude rok Draka časem hájení, ale přesto bude potřeba nepolevovat ve svém úsilí a tvrdě pracovat. Pro udržení rovnováhy se věnujte své rodině nebo partnerovi, zorganizujte si extra dovolenou nebo několik výletů. Zvláštní pozornost věnujte přírodě a duchovnosti. Objeví se určité spory a hádky, ale nic co by vás příliš poškodilo. Očekávejte období stresu, ale zůstaňte klidní, ke ztrátě jistoty nejsou žádné důvody. Tento rok by se neměly činit žádné zásadní životní změny. Pokračujte v dosavadním kurzu a užijte si toho, co máte. Pohoda bude vládnout v rodině i v intimních vztazích. Dávejte si pozor na peníze, nechoďte s nimi do rizika, a vše bude v pořádku. Léto osvěží nové zájmy, romantika nebo nové společenské vyhlídky. Během podzimu a zimy udržte váš rozpočet, pokud se v tomto období stěhujete nebo připravujete obnovu stávajícího obydlí.
Roky ovce: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003

Opice – Opice je hravá, veselá, zábavná a rychle uvažující. Brzy je znuděná a těžko se usadí, aby dělala nějakou jednotvárnou práci. Opice umí být i domýšlivá a lehkomyslná. Opice jsou ambiciózní a obvykle velmi dobře investují peníze. S jejich důvtipem a báječným smyslem pro humor jsou skvělými společníky. Život Opic nebude nikdy jednotvárný a předvídatelný.
Tento rok bude pro Opice rokem značného pokroku, ale bude to v podobě znalostí, zkušeností a duchovního růstu. Jedná se o vynikající období pro studium, bádání a tvořivost. Pokud jste spisovatel nebo snažíte jím stát, pusťte se do psaní! Ať děláte cokoliv, tvrdá práce a inovace zplodí skvělé výsledky, ale ty budou přicházet pomalu a mohou se dostavit až v roce 2013. Chcete-li si ponechat finanční jistoty, nepůjčujte peníze, omezte investice nebo riskování s penězi. Jistou dobu by se mohlo zdát, že je váš partnerský vztah jako ve slepé uličce. Nenechte se strhnout do negativismu, udržujte svůj směr a bude to mít zdárný konec. Problém s vámi pravděpodobně nemá nic společného a výsledkem bude nakonec vaše spokojenost. Ať už se chcete učit nebo dozvědět tento rok cokoliv, zůstávejte v klidu, sledujte dění kolem sebe, a všechny informace se k vám dostanou. Podzim a zima budou pro vás pohodovou cestou, s romantickými chvílemi.
Roky opice: 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Kohout – Kohout je vždy oblíbený, extravagantní a kreativní. Bývá až nesnesitelně upřímný, obecně se těší velké pozornosti ostatních. Kohouti bývají báječně oddanými přáteli, připravenými vždy poradit – ať jsou o to požádáni či ne! Rodina znamená pro Kohouty celý svět, jsou tím nejvěrnějším znamením čínského zodiaku.
Rok Draka dá Kohoutům sílu se zformovat a dát smysl jejich životu. Jste-li podnikatelé, budete se rozvíjet a zvýšíte váš zisk. Kohouti budou ve své kariéře přijímat další úkoly a někteří z vás se dočkají povýšení nebo nového pozitivního zaměstnání. Znamení jsou příznivá pro Kohouty, kteří vyhledávají duchovní nebo tvůrčí růst. Nezadaní mohou očekávat nějakou romanci. Rodinné záležitosti budou občas frustrující, ale všeobecně spíše dobré. Objeví se novinky o narození dítěte nebo svatbě některého člena rodiny nebo blízkého přítele. Na jaře a v létě se zkuste pobavit, jinak byste mohli být příliš vážní. Na podzim a v zimě, pokud byste se cítili příliš stresovaní a unavení, zklidněte se, dejte si pauzu a přehodnoťte současný stav. Zjistíte, že jste v pořádku! Vše co je potřeba udělat je přijmout pozitivní postoj a prosadit se. Nikdy se ale nezapomínejte ovládat!
Roky kohouta: 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Pes – Pes je úžasný dříč, perfekcionista a někdo, kdo miluje ty nejmenší detaily. Je také trochu méně společenský, pesimistický a tvrdohlavý. Psi jsou z celého čínského zodiaku nejvíce čestní a důvěryhodní, vždy ochotní se bít za dobrou věc. Jsou skvělými posluchači a jejich rady jsou obvykle velmi intuitivní.
Draci se Psy příliš dobře nevycházejí, takže očekávejte, že budete muset pro udržení svého postavení a životní stylu tvrdě zapracovat. Lidé se budou jevit jako nekooperativní a ať jste v kterémkoliv oboru, budete cítit konkurenci. Povzneste se nad to, jen se ujistěte, že máte věci ve svých rukou. S příchodem zimy si chraňte své zdraví. Dělejte co můžete proti stresu, zdravě se stravujte a věnujte se cvičení. Pokud podnikáte, snažte se vytvořit si jméno v oblasti umění nebo pracujte pro vaše společenství, je to rok, v němž má podporu práce v týmu, nikoliv individuální práce. Na jaře a v létě vám poskytnou zábavu i intelektuální stravu nová přátelství a případně nové romantické vztahy. V průběhu podzimu a zimy budete duchovně i intelektuálně osvěženi, a nejméně jedna spřízněná duše se bude točit kolem vás.
Roky psa: 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Vepř – Osobnost Vepře je bezelstná, příjemná a roztomilá. Vepři mohou být také trochu melancholičtí a přecitlivělí. Vepř miluje společnost ostatních, zbožňuje večírky, povídání, klábosení. Vepři jsou vysoce inteligentní, ale tuto stránku osobnosti ponechávají raději pod pokličkou. Příliš se nestarají o peníze, ale patří v čínském zodiaku mezi ty velmi šťastné.
Tento rok se vylepší vaše postavení v podnikání, kariéře i ve společenských kruzích. Získáte respekt a podporu pro vaše myšlenky a úsilí. Pokud se snažíte vybudovat živnost v oblasti léčitelství nebo tvořivosti, pak vám bude mocná vesmírná energie nápomocná. Rok bude dále skvělý pro získávání nových kontaktů a přátel, a pokud nejste zadaní, tak pro nalezení někoho výjimečného. Dejte nově příchozímu šanci. Vepři, kteří se snaží vybudovat rodinu nebo upevnit existující vztah, by měli zatnout zuby a jít do toho. Nebudete zklamaní. Decentní dovolená během jara a léta vás osvěží. Povzneste se nad práci nebo nejistoty podnikání, neboť budete v pohodě, ať se stane cokoliv. Na podzim a v zimě se projeví silná podpora zemské energie pro přestěhování domova či budování nových společenských kruhů. Pozdní romance pro nezadané Vepře bude osvěžovat jejich nadšení.
Roky vepře: 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007